PO ÚTERNÍM POHÁRU UŽ V NEDĚLI STARTUJE DIVIZE

1

FOTBAL / Veškeré spekulace o podobách a složení jednotlivých soutěží nového mistrovského ročníku 2017–2018 smetly ze stolu prázdninové losovací aktivy, a to jak na krajské, tak i okresní úrovni. Příslušné sportovně technické komise pracovaly v divizi a kraji s následujícími losovacími čísly.

* DIVIZE sk. C: 1 – Dvůr Králové n. L., 2 – Admira, 3 – Chrastava, 4 – FK Turnov, 5 – Mšeno, 6 – Trutnov, 7 – Brandýs, 8 – Čáslav, 9 – Pardubice B, 10 – Kratonohy, 11 – Živanice, 12 – Vykáň, 13 – Vysoké Mýto, 14 – Letohrad, 15 – Zbuzany, 16 – Kolín.
Staronovými nováčky mezi soupeři divizního Turnova jsou pražská Admira a ambiciózní jablonecké Mšeno. Nově se turnovským příznivcům představí Brandýs n. L. a sportovně zcela neznámé obce – Vykáň a Zbuzany.

FK Turnov se po loňské úspěšné sezoně na tu novou začal připravovat v první půli července. Letní přestávka bývá oproti té zimní poměrně krátká, takže po zhruba měsíci právě teď vrcholí. „Pokud sečtu tréninky se zápasy, tak na hřišti jsme byli v týdnu celkem pětkrát, takže natrénováno určitě máme. Bohužel drobné zdravotní problémy postihly Štěpána Havla, v poháru se v Novém Boru zranil brankář Majer, proto jsme přípravu absolvovali prakticky jenom s jedním. V každém případě jsme hráli s kvalitními soupeři, kteří nás dostatečně prověřili,“ konstatoval spokojeně hlavní trenér Josef Petřík.

Krom úspěšných dvou kol v MOL Cupu (TvA informovalo) sehráli turnovští fotbalisté také řadu přípravných utkání, a to leckdy s hodně divokými výsledky. Krutou lekci dostali od Slovanu Liberec, který si je pozval na svou generálku před HET ligou. Debakl 12:0 po poločase 5:0 rozhodně lichotivý není. Trenéry si pak ale hráči udobřili v České Lípě, kde po dílčím nerozhodném stavu 1:1 v druhé části hry prohrávali s Arsenalem už 4:1, ale skóre dokázali otočit na konečných 4:5!

„Vzhledem ke střídání dovolených ve všech přípravných zápasech dostali velký prostor mladíci Petr Havel, Svoboda, Drahovzal a Veber. V týmu zůstává Petrlák, a pokud vydrží v nastoupeném trendu, bude pro Turnov velice perspektivním hráčem. Ostatně naší snahou je postupně přenášet odpovědnost na mladší část kádru. Obdobně dobře se jeví také ze Semil příchozí Houžvička. Zkoušeli jsme také například Hypiuse z Bozkova a Holečka z Železného Brodu, ale tam se vše zadrhlo na zranění. A protože v plánu nejsou žádné přestupové bomby, půjdeme do podzimu s tím, co máme. A abych byl upřímný, ono ani není moc kde brát,“ bere vše s nadhledem Petřík.

V sobotu 5. srpna na jeho svěřence čekal duel s celkem Dobrovice. Po celkem vyrovnaném průběhu vyhráli hosté 1:2, když za domácí vsítil čestný úspěch z pokutového kopu Horák. Přece jenom mnohem důležitější ale bezesporu bude další kolo MOL Cupu, v němž Turnovští nezvykle v úterý 8. srpna od 17.00 hodin na Městském fotbalovém stadionu hostí druholigové Ústí nad Labem. „Soupeř z první ligy by byl pro diváky samozřejmě mnohem atraktivnější, ale i Severočeši mají svou kvalitu. Už v pátek jim pokračuje liga, proto ten pohárově nezvyklý termín,“ vysvětlil turnovský kouč.

Ten může do sezony i nadále počítat s osvědčeným tandemem gólmanů Hyka – Majer, a spoléhat i na zkušenost lídrů jako jsou Cigánek, stopeři Novotný s Kordíkem, a především internacionál Petr Papoušek, jenž bývá hybnou silou modrobílých. Střeleckou formu i v létě prokázal Horák, jehož branky bývají pro tým klíčové. „I když Matěj potřebuje ještě odstranit malé nedostatky třeba v pohybu, čich na góly prokazuje permanentně. Naše střelecká efektivita však naštěstí nestojí jenom na něm, ale ofenzivně laděný je celý mančaft. Pevně věřím, že naší velkou zbraní budou opět standardní situace, ať už zahrávané Papouškem, Cigánkem nebo Štěpánem Havlem. Do toho máme především mezi obránci dobré hlavičkáře, kteří do našich statistik přispívají velkým dílem. Na druhou stranu ovšem také dost inkasujeme, takže na tomhle musíme ještě zapracovat,“ je si vědom jistých rezerv Josef Petřík.

Turnovský lodivod spolu se svými asistenty Jaroslavem Menclem a Petrem Koubusem se v nové mistrovské sezoně budou muset mj. vypořádat nejen s poměrně úzkým kádrem, ale např. i s nejistou „studijně vysokoškolskou“ docházkou Dominika Šulce. „Snad se nám budou vyhýbat zranění a karetní tresty, protože jinak máme problém. Dál budeme sázet na kolektivní pojetí s tím, že chceme mít především dobrý pocit ze hry. Na jaře se nám to obzvlášť před domácím publikem celkem dařilo, i když samozřejmě ne vždy to vyjde, jak by mělo,“ uzavírá před začátkem podzimní části Petřík, který již nyní přemýšlí nad sestavou, kterou v neděli 13. srpna vyšle v 17.00 hodin na plac do prvního ostrého divizního boje proti hostům z Vysokého Mýta.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 17)

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.