REKONSTRUKCE ZÁKLADNÍ ŠKOLY V MAŠOVĚ SE ZKOMPLIKOVALA

0

Zastupitelé města nedávno odsouhlasili podobu stavebních úprav dlouho odkládané rekonstrukce mašovské základní školy. Rekonstrukce by neměla proběhnout po etapách, ale najednou s tím, že žáci s učiteli se na jeden školní rok přestěhují do náhradních prostor. „Ano, tohle platilo do začátku července. Z téměř hotového projektu ale vyplynulo, že původní odhad ze studie ve výši 28 milionů neplatí, rekonstrukce by měla přijít na 48 milionů, což je nepřijatelné,“ uvádí starosta Turnova Tomáš Hocke.

Pohledově by se budova měla více navrátit do začátku minulého století.

Jak dodal, projektová činnost byla zastavena a budou se hledat úspory. Zastupitelé totiž již s obtížemi odsouhlasili částku za rekonstrukci pod 30 miliony, úsporami se musí dojít alespoň na kompromis kolem 35 milionů, a stejně to budou muset zastupitelé znovu odsouhlasit.

Důvodem, proč se částky tak liší, jsou přeložky inženýrských sítí, s kterými původní studie nepočítala, podceněna byla také náročnost navrženého řešení.

„Stále myslím, že původní termín zahájení rekonstrukce na jaře 2018 ohrožen není, jen budeme soutěžit na dodavatele stavebních prací s horním limitem, jako to bylo u Maškovky,“ uzavřel starosta. V tomto případě by se na školní rok 2018/19 škola přestěhovala do náhradních prostor. Vše nasvědčuje, že to budou částečně nevyužité prostory střední školy v Alešově ulici u nádraží.

Další obrázek možné nové podoby školy. Uvidíme do jaké míry ovlivní úspory konečnou realizaci.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.