V TRADIČNÍM DERBY TATOBITY VYLOUPILY MĚSTEČKO POD TROSKAMI

0

Brankou v závěru utkání prohrál divizní tým na hřišti Kutné Hory a propadl se na 11. příčku v tabulce, Turnovští ale mají jeden zápas k dobru (jde o přeložené utkání z Velikonoc). V krajském přeboru dosáhly na výhru Sedmihorky, pěnčínská divizní rezerva doma ztroskotala na Chrastavě, v I. A třídě Mírová remizovala, v I. B třídě Jenišovice pěti góly deklasovaly Pěnčín. V okresním přeboru stojí za zmínku souboj dvou odvěkých rivalů, z Rovenska tentokrát odjížděli šťastnější hráči Tatobit. Turnovské ženy doma prohrály s týmem Mělníka.

DIVIZE

* Sparta Kutná Hora – FK Pěnčín-Turnov 1:0 (0:0),
branka 77. Franc (pk), rozhodčí Kapoun, ŽK 4:2, diváků 200. Sestava: Kubát – Mudra, Karišik, Novotný, Petřík – Finklár, Beníšek, Papoušek, Bernát – Bárta (79. Korček), Hadaščok.
Turnovští začali aktivně a už v 6. minutě pálil do domácího gólmana po centru Bernáta Finklár. Chvíli nato „olízl“ levou tyč kutnohorské brány svým střeleckým pokusem Hadaščok a na opačné straně hřiště se musel předvést pozorný Kubát. Další střela Bárty mířila nad domácí klec a mezi její tyče se nevešel ani Papouškův trestňák.
Úvod druhé půle patřil Hoře, ale hosté měli kliku. V reakci nato Hadaščok vybídl Bernáta, ale ten trefil jen do opuštěné brány kvapícího obránce! V slibných pozicích se pak ocitli Papoušek s Beníškem, ale ten po přenesení hry podle rozhodčího Kapouna fauloval a nařízený pokutový kop proměnil Franc ve vítězný gól utkání. Naději alespoň na bod mohl vykřesat ještě Hadaščok, ale na konečném výsledku se již nic nezměnilo.

Ostatní výsledky: Ústí – Živanice 0:1, Letohrad – Benátky 3:2 np, Náchod – Jablonec 2:1, Trutnov – Dobrovice 1:2 np, Pardubice B – Č. Třebová 2:0, V. Mýto – D. Králové 1:2 np, Č. Brod – Týniště 2:0

16. Pardubice B  20 5 1 14 24:47 17

* FK Sedmihorky – Česká Lípa 2:1 (2:1), branky 17. Marcel Špína, 36. Martin Špína rozhodčí Horák, ŽK 1:2, diváků 70. Sestava: Masařík – Mach, Bakeš, Marek, Pařízek – Škréta (80. Holý), Dvořák, Petrlák, Kroupa (80. Kroupa) – Martin Špína, Marcel Špína.
Poměrně slabé návštěvě se musel líbit hlavně první poločas, v tom druhém se zase nelíbily některého výroky sudího Horáka. Už v 5. minutě zaskočil karlovického Masaříka českolipský Vodrážka, ale ani to nezastavilo především řádění bratrů Špínových. Nejprve Marcel pohotově dorážel na 1:1 a poté Martin z otočky převážil skóre ve prospěch FKS. V nervózním druhém dějství se mohlo definitivně rozhodnout v 71. minutě, ale po evidentním faulu na Dvořáka, rozhodčí nenechal píšťalku zaznít, stejně jako nedokázal potrestat ani likvidační faul hostů na střídajícího Holého. Divákům pak zatrnulo při chybné rozehrávce Masaříka, ale ten včasným vyběhnutím svou chybu nejenže napravil, ale ve vypjatém závěru své spoluhráče několikrát svými spolehlivými zákroky podržel. Třetí gól měl na hlavě po rohu v poslední minutě Marek, ale gólman Lípy jej vychytal.

* FK Pěnčín-Turnov B – Spartak Chrastava 1:2 (0:0), rozhodčí Paulů, ŽK 7:2, diváků 200. Sestava: Semenský – Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Kratochvíl – Kunst (35. Macháček), Randák, Korček, Hurt – Šulc, Dlouhý (55. Poláček).
Vyrovnanému a kvalitnímu duelu slušela slušná divácká kulisa. V první šanci divizní rezervy se ocitl Šulc a Randák z trestného kopu orazítkoval břevno! Radost tak přinesl domácím krásný vedoucí gól Hurta v 65. minutě. „Skvěle rozehraný zápas jsme v našich hlavách prohráli až v poslední desetiminutovce, v níž jsme neuhlídali dva dlouhé auty soupeře, který nás potrestal nejprve Benešem, aby obrat dokonal dvě minuty nato Rozmajzl,“ postěžoval si na své svěřence multifunkční fotbalista Josef Petřík. Protože pro něj mělo utkání i další rozměr, neboť hosty vede jeho exligový otec, není divu, že v nastaveném čase podlehl emocím, když jeho mužstvu hlavní arbitr upřel rozehrání trestného kopu!

Ostatní výsledky: Semily – Višňová 3:0, Doksy – Bozkov 4:1, Mšeno – V. Hamry 2:0, Košťálov – Hrádek 1:0, Ž. Brod – Skalice 2:2

I. A třída

* SK Mírová p. Koz. – Stráž p. R. 1:1 (0:1), branka 69. Kázmer, rozhodčí Kowalik, ŽK 0:1, diváků 60. Sestava: Vrabec – Taibr, Jíra, Gerboc, Rypl – Beneš, Kovář, Bejda, Krouza – Koubek, Kázmer.
Domácí dostal pod tlak hned v úvodních minutách Taibr, který favorizovaným hostům nabídl laciné vedení a po jeho minelách mohlo být i hůř. Pak se hra přece jen vyrovnala a domácí hrozili především agilním Koubkem. V 19. minutě se dala pískat penalta za faul na ve vápně se uvolňujícího Kázmera, ale rozhodčí byl jiného názoru. A jelikož svůj trestňák poslal Jíra netradičně mimo svatyni lomnického brankáře Jezdinského stejně jako Kovář zakončil svou divácky líbivou ekvilibristickou vložku, o dělení bodů se rozhodlo až v druhé části hry. Trpělivá snaha se domácím vyplatila, neboť přinesla vyrovnání Kázmerem.

Ostatní výsledky: Hejnice – Kr. Studánka 5:1, Doubí – Harrachov 3:0, VTJ Rapid – Stráž 3:1, Frýdlant – Mimoň 2:2, Rynoltice – B. Kostel 2:0, Desná – Cvikov 3:3

I. B třída

* FC ATAX Jenišovice – Pěnčín 5:1 (3:1), branky 6., 15. a 39. Vavřich, 66. Vích, 87. Randák rozhodčí Hamada, ŽK 2:5, ČK 0:1, diváků 120. Sestava: Prokopec – Drahoňovský, Prkno, Bubák, Pekař – Resl (85. Hradecký), Bernard, Bangha, Vích – Vavřich, Randák.
ATAX se postaral o překvapení víkendu, když jednoznačně přehrál lídra soutěže. Postaral se o to zejména exdivizní střelec Vavřich, který v prvním poločase zaznamenal hattrick, jehož čistotu mu pokazil jenom nešťastný vlastní gól. „Dřeli jsme od prvního hvizdu a po bleskových dvou brankách Vavřicha jsme favorita zaskočili tak, že se z toho již nedokázal vzpamatovat,“ přiblížil nadmíru spokojený trenér Jenišovic Petr Randák. Hosté navíc dohrávali jen v deseti bez vyloučeného Zapadla, a zaslouženou výhru pečetil po změně stran Vích a Randák mladší.

Utkání Rokytnice n. J. – Sokol Rovensko p. Tr. bylo z důvodu nezpůsobilé hrací plochy odloženo!

Ostatní výsledky: Smržovka – Ž. Brod B 4:2, V. Hamry B – Jilemnice 1:0, Držkov – H. Branná 1:0, Plavy – Rychnov 6:0, Mšeno B – Zásada 5:0,

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Semilsko – OP: Bozkov B – Bělá 1:2, Jilemnice B – Přepeře 2:6, Libštát – Stružinec 2:1, Lomnice B – Mříčná 4:2, Víchová – N. Ves 1:1, Studenec – Roztoky 1:2, H. Branná B – Košťálov B 3:2

14. Horní Branná B 16 3 2 11 29:55 11

Semilsko – OS: Horka – Studenec B 2:2, Martinice – Přepeře B 2:2, Libštát B – Kruh 1:4, Víchová B – Benecko 3:0, Rovensko B – Tatobity 2:3, Poniklá – Future Studenec 4:1

14. Benecko  15 0 1 14 11:65 1

Liberecko – OP: Jablonné – Pěnčín 3:1 (0:1) Mihálik, Hejnice B – Vratislavice 1:1, Chrastava B – Jindřichovice 2:2, Višňová B – Dětřichov 3:1, Kr. Studánka B – Raspenava B 0:2, N. Ves – N. Město 2:6, Frýdlant B – Gasservis 3:1

DIVIZE ŽEN

* FK Pěnčín-Turnov – FC Mělník 1:4 (0:2), branka 90. Pradella, rozhodčí Procházka, ŽK 0:1, diváků 40. Sestava: Bočoková – Vítová, Jiránková, Macounová, Vondráčková – Vrbová (59. Červinková), Schmidtová, Mazánková, Kyselová – Pradella, Kubáčková.
I přes tradiční problémy se sestavou podalo torzo týmu před čestnou a četnou návštěvou  svých předchůdkyň slušný výkon, a jen díky chybám v obraně a střelecké nemohoucnosti útoku se připravilo minimálně o další bod. Mělník vedl po dobře zahraném trestném kopu a jeho druhou branku vstřelila po pěkném centru zblízka hlavou nekrytá Filová.
V druhém poločase se hra z pohledu domácích změnila k lepšímu a šanci na kontaktní gól měly obě útočnice, z toho Kubáčková minimálně ve dvou případech. Bohužel z toho nic nebylo, stejně jako ze dvou trestných kopů před vápnem soupeřek. Ty šly záhy do již tříbrankového vedení a na to už Turnovanky nedokázaly reagovat a inkasovaly počtvrté. Čestný úspěch zaznamenala v samotném závěru Pradella.

Ostatní výsledky: Poděbrady – J. Lhota 1:1, M. Hradiště – Tuklaty 7:0, Ml. Boleslav – K. Hora nehlášeno, Třebestovice – Kounice 0:2, Ďáblice B – Dukla B 5:0

1. DFK Mnich. Hradiště 15 13 1 1 118:15 40
2. DFK Mladá Boleslav 14 13 0 1 104:11 39
3. SK Ďáblice B  15  12 2 1 81:15 38
4. Bohemia Poděbrady 15 10 2 3 76:18 32
5. FC Mělník  15 10 1 4 63:25 31
6. Čechie Tuklaty 15 6 2 7 45:30 20
7. Sokol Jestřábí Lhota 15 5 2 8 24:34 17
8. Sparta Kutná Hora 14 5 0 9 31:44 15