CRYTUR JE NEJEN DOBRÝM A ZAJÍMAVÝM TURNOVSKÝM ZAMĚSTNAVATELEM, ALE I DOBRÝM SOUSEDEM

0

Chladný víkend se dá strávit za pecí, ale o tom, že zajímavější je ta, ve které se pěstují krystaly, se v sobotu 20. dubna přesvědčily stovky návštěvníků Dne otevřených dveří v areálu Cryturu v Koškově ulici. Poprvé v historii společnosti jsme chtěli ukázat široké veřejnosti moderní výrobní prostory a ukázat, proč se Crytur v loňském roce stal Firmou roku ČR. Okruh, který jsme připravili, představil návštěvníkům pěstování krystalů, jejich řezání, ruční i robotické broušení a leštění a CNC výrobu extrémně přesných mechanických dílů.

Víme, že to, co děláme, je zajímavé a pro spoustu lidí i překvapivé. V loňském roce jsme se v rámci oslav 80letého výročí snažili přiblížit veřejnosti výstavou v Muzeu Českého ráje a to, že jsme otevřeli naše brány veřejnosti, je dalším krokem, jak lidem v našem okolí ukázat, že Crytur je nejen dobrým a zajímavým turnovským zaměstnavatelem, ale i dobrým sousedem, na kterého mohou být pyšní.

V sobotu se o tom mohlo v rámci komentovaných prohlídek přesvědčit více než 500 návštěvníků, kteří vycházeli na prohlídkovou trasu ve skupinách po 20 lidech každou čtvrthodinu. Jsme si vědomi, že se nedostalo úplně na všechny, návštěvníci, kteří se nezúčastnili prohlídek, mohli využít doprovodný program a seznámit se například s elektronovým mikroskopem, potěžkat si jeden s největších vypěstovaných krystalů granátu na světě, prohlédnout si využití krystalu v osvětlovací technice nebo si vyzkoušet, jak náročná je montáž přesných optických sestav.

Den otevřených dveří navštívili i někteří bývalí zaměstnanci Preciosy, které zajímalo, jakou proměnou prošel areál, který jsme zakoupili v roce 2017, abychom navýšili naši výrobní kapacitu. Crytur za posledních 10 let vyrostl obratově i počtem zaměstnanců tři až čtyřnásobně a areál u fotbalového stadionu prošel výraznou rekonstrukcí. Vznikla zde dvě nová pracoviště pěstování krystalů, špičkově vybavené CNC centrum, přesunula se sem částečně některá pracoviště opracování z původního areálu a vzniklo zde pracoviště výroby elektrotechnických komponentů.

Jediný provoz, který je v Cryturu velmi klíčový pro výrobu špičkových technických celků, a který návštěvníci nemohli v rámci DOD vidět, je pracoviště čistých prostor – ty jsou nyní pouze v areálu Na Lukách, ale jejich kapacita už také přestává být dostatečná a po dokončení výstavby nové budovy v Koškově ulici bude jedno patro vyhrazeno právě pro montáže špičkových detektorů ve velmi čistém prostředí s kontrolovanou čistotou vzduchu a možností vstupu pouze ve speciálním ochranném obleku. Stavba bude dokončena na konci tohoto roku (viz obrázky).
Jan Bitman, CRYTUR, spol. s r.o., Jan.Bitman@crytur.cz, www.crytur.com

Místo, kde vznikne pracoviště čistých prostor…

…stát bude do konce tohoto roku

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.