SENIOŘI VÍTALI LÉTO

0

Hlasité povzbuzování ze zahrady turnovského Domova důchodců Pohoda v ulici 28. října budilo zájem kolemjdoucích. „Výborně! Výšinka do toho.“ „Dáte to, my ze Žižkovky jsme nejlepší,“ znělo ulicí. Nešlo ale o soutěž týmů školních dětí, soutěžili senioři z turnovských sociálních zařízení. Bohulibá červnová akce nesla název Vítání léta a konala se již druhým rokem. „Pracovníci domova důchodců připravili pro klienty sportovní hry. Startovalo celkem pět družstev. Jedno mužské a jedno ženské z Domova důchodců Pohoda, jedno družstvo z Terénní pečovatelské služby – z Centra denních služeb, další zastoupení měla Terénní pečovatelská služba Žižkova a pátým družstvem byli klienti Terénní pečovatelské služby Výšinka,“ přibližuje Martina Kunčíková, jedna z organizátorek celodenního sportovního klání.

Soutěžilo se v ruských kuželkách, ve skládání kapesníků na čas, v tahání šneků, členové jednotlivých družstev házeli míčky do koše a kroužky na cíl. Po sportovním klání se představila taneční skupina Sestry Chalupovy. To už se na zahradě opékala uzená kýta, nabízelo se sladké občerstvení a nealko nápoje. Odpoledne po vyhlášení výsledků  všech 15 soutěžících slavilo vítězství. Rozdávaly se medaile, diplomy a krásné ceny od sponzorů. „Poté  nás navštívily mažoretky Perličky a k dobrému jídlu a pití nám přišla zahrát skupina Systém z Jablonce nad Nisou. Odpoledne a navečer uživatele vystřídali zaměstnanci Zdravotně sociálních služeb Turnov a všichni společně poseděli a přivítali léto,“ doplnila Martina Kunčíková.

201607101137_oso_84_016_dd

Jak jednotliví účastníci zdůrazňovali, všem organizátorům patří velké poděkování. „Bydlíme sice stále ve svém městě, ale v různých zařízeních. Zdravotní stav kolikrát neumožňuje se pravidelně navštěvovat, tohle je výborný nápad. Setkáme se a ještě je kolem toho spousta legrace,“ shrnul jeden z klientů.

Rádi plníme prosbu organizátorů a zveřejňujeme poděkování sponzorům. Akci pomohli finančně či dary: Lékárna pod radnicí, Turnov, SCA – Hygiene products (TENA), Nadace Preciosa, Jablonec nad Nisou, Bohemia Crystal – Liglass, a. s., Granát Turnov a umělecký sklář Karel Sobotka. Zaměstnancům pomáhali dobrovolníci ze Střední zdravotnické školy Turnov, kterým také patří velké poděkování.

201607101137_oso_85_016_dd

201607101137_oso_86_016_dd

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.