MS V BRAZÍLII MĚLO SVÉHO RODRÍGUEZE, MY MÁME MIHÁLIKA. TURNOVSKÉ DIVOŽENKY VYHLAŠUJÍ KONKURZ NA DALŠÍ HRÁČKY!

0

Jestliže z brazilského MS vzešel jako nejlepší střelec šampionátu James Rodríguez z Kolumbie se šesti brankami, také náš region má svou STAR, na jejímž umu nic neubírá ani nižší stupeň hrané soutěže. TJ Sokol Pěnčín chce navázat na euforii předchozích let a letos k tomu udělal první krůček. Suverénním způsobem postoupil do OP, přičemž nejlepší střelec týmu – exligista Štefan Pišta Mihálik (40) – podle našich záznamů nastřílel soupeřům v liberecké jižní třídě 39 gólů! „Bývalo to lepší, ale věk a tomu odpovídající limitující zranění prostě nelze ignorovat,“ prohlásil pro TvA bývalý hráč Liberce, Jablonce, žižkovské Viktorky, dnes pěnčínský kanonýr, jenž by na stará kolena rád zkusil ještě krajskou I. B třídu…

A právě nejvyšší krajské soutěži vévodí karlovický gólman – střelec Martin Špína, jenž si v dresu FKS a Mírové p. Kozákovem na své konto připsal celkem 19 tref! Jen o dvě branky méně vstřelil další Martin, a to Ježek. Také on v průběhu sezony změnil oddíl. V divizi šlapal na paty Papouškovi, aby na jaře výrazně pomohl sousedním Semilům. V krajském žebříčku je po něm nejvýše Marek Randák s 10 góly. Jak jsme již psali, tomu to střílelo nejen v turnovském dorostu a v divizní rezervě, ale skóroval i za A tým. Za zmínku stojí také další Turnované – Korček (9) a Dan Škréta (8), jenž na jaře oblékal dres FKS.

V I. A třídě, kde jsme svého zástupce neměli, je pro nás kuriózní hlavně fakt, že za vedoucím duem Beneš (Chrastava/32) a Věchet (Stráž p. R./30) má třetí v pořadí – košťálovský Cerman „jen“ 15 zářezů na pažbě.
 
Slušný průměr si tak v o stupeň nižší třídě, kde kraluje pěnčínský Zapadlo s 22 brankami, drží i nadále bývalí turnovští spoluhráči Josef Procházka (Rovensko) a Jiří Šimek (Jenišovice). Jarem obrozený Roveňák se na záchraně soutěže podílel 10 zásahy, jenišovickému Diegovi chyběla k této bilanci jedna výjimečně neproměněná penalta… Výše než oba veteráni se v našem žebříčku dostal jen Lukáš Malý z Rovenska, který se hlavně díky úspěšnému jaru vyšplhal na pěkných 13 branek.

TOP střelcem divizního FK Pěnčín-Turnov je exligový internacionál Petr Papoušek – 14 tref. Díky desetigólovému jarnímu finiši se mu na dostřel dostal Tomáš Bárta (13) a trio uzavírá Bernát (9). 

TOP střelci TvA     
n201407161553_sport_80_014_fotbal1. Štefan Mihálik (Pěnčín) – 39
2. Martin Špína (Mírová/FKS) – 19
3. Martin Ježek (FK PěT/SKS) – 17
4. Petr Papoušek (FK PěT) – 14 
5. Malý (Rove), Bárta (FK PěT) – 13
6. Procházka (Ro), Randák (PěT) – 10

Mistr ZERO – vychytané nuly!
1. Petr Koubus (FKS/Rove) – 7
2. Míra Hyka (FK PěT) – 6
3. O. Kolář (FK Pět), F. Malík (FK PěT), M. Pašta (Jenišovice) – 3
4. Lamač, Prokopec (FKS) – 2

TURNOVSKÉ DIVOŽENKY HLEDAJÍ DALŠÍ HRÁČKY A HLAVNĚ GÓLMANKU!
Pro ženy FK Pěnčín-Turnov byl uplynulý mistrovský ročník DIVIZE B hodně náročný. Nedoplněný přirozený úbytek hráček a zranění se podepsaly pod nepříliš lichotivou bilanci – 2 výhry, 2 remízy a 18 proher, což stačilo jen na předposlední místo.
Nedostatek hráček, odchody opor a nedostatek herních zkušeností, to vše se promítlo do pasivního skóre. Oproti pouhým 11 vstřeleným brankám jich WW inkasovaly 70! Tento fakt je bohužel výrazně zkreslenou statistikou, protože paradoxně defenzivní činnost v čele s gólmankou Miladou Homolkou, měla jednoznačně navrch nad tou útočnou. Na vysokém nepoměru má největší podíl rozdíl mezi „amatérským a profi ženským fotbalem“.  Jen dvě soupeřky – postupující Ďáblice a Dukla Praha – totiž Turnovankám nastřílely ve čtyřech vzájemných zápasech dohromady 37 gólů! Oproti tomu ženský celek odehrál 15 utkání BEZ vstřelené branky, když pět proher bylo o pouhý rozdílový gól a dvě skončila remízou!

K pomyslnému titulu nejlepší střelkyně stačil předstoperce Klárce Machové podzimní hattrick s Třebestovicemi. Nadějná útočnice Tery Schmidtová si stejnou porci rozložila do tří duelů. O zbytek branek se rozdělily Týna Janečková, Kristýna Kubáčková, Kateřina Drholcová, Andy Votrubcová a Katy Kaňová – obě z penalt. Realizační tým tak mohlo těšit snad jen, že divoženky jako jediné dokázaly suverénním Ďáblicím dát v jednom zápasu hned dva góly.

V závěru sezony nepřispěly pohodě kádru dlouhodobé spekulace o možném ukončení činnosti, ale zdravé jádro podobné scénáře smetlo ze stolu. Tým byl po horečnatých jednáních na poslední chvíli do dalšího mistrovského ročníku přihlášen a svá utkání bude po dohodě hrát na hřišti v Mírové pod Kozákovem. Bohužel konec oznámila další hráčka a po pražské Dukle má o brankářku Homolkovou, která byla klíčovou postavou týmu, eminentní zájem Mladá Boleslav. Jak některé zápasy ukázaly, ženský fotbal na Turnovsku perspektivu určitě má, ale v této fázi potřebuje v první řadě doplnit hráčský kádr.

Wild Women proto touto cestou vyzývají všechny zájemkyně o nejlidovější hru na světě bez rozdílu věku, aby se telefonicky, elektronicky či osobně spojily s vedením družstva. Bližší podrobnosti podáme na telefonním čísle 603 827 976, nebo na e-mailu uvedeném pod článkem.

Zpracoval Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 18)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.