NEJVĚTŠÍ AKCE PRO RODINY S DĚTMI V REGIONU

0

Téměř šest stovek dětí si u vstupu do parku u letního kina vyzvedlo kartičky do soutěží a do tomboly. Když k tomu připočteme ty, které jen volně procházely připravenými atrakcemi a fakt, že děti většinou doprovázeli oba rodiče a občas i prarodiče, výsledkem je úctyhodná návštěva a jednoznačně největší akce, která je v regionu Turnovska pořádána pro rodiny s dětmi.

Slavnostní zahájení za účasti vedení města a jednotlivých firem

„Dětský den začínáme připravovat asi s tříměsíčním předstihem, oslovujeme sponzory, snažíme se každý rok přijít s nějakou novou atrakcí pro děti – tentokrát třeba aquazorbing. Letos to byl v parku u letního kina v sobotu 8. června už pátý ročník, přibývá firem, které se na setkání chtějí podílet a přibývá i spolků a dalších občanských aktivit, které mají zájem se tady představit,“ přibližuje Tomáš Zakouřil, ředitel pořádajícího Střediska pro volný čas Žlutá ponorka.

Letos se na ploše parku představilo 19 spolků – florbalisté tu měli pro děti hřiště, krytou plochu s žíněnkami judisté, atraktivní bylo představení kroužku parkouru nebo šermířů. K hlavním lákadlům patřil aquazorbing a velké nafukovací atrakce, vše tradičně vyvrcholilo v závějích hasičské pěny. „Velkou radost mám ze zapojení velkých firem – Ontex, Antolin, KV Final a Crytur tady měly svůj stánek. Radost mám ze zapojení spolků a sportovních oddílů, které nabízejí dětem různé aktivity. Ukázali jsme, že nejsme konkurencí za každou cenu, ale že dovedeme spolupracovat. Já děkuji všem, kteří dětem nabízejí možnosti, jak trávit svůj volný čas jinak než u obrazovky počítače, tabletu či telefonu,“ shrnul Tomáš Zakouřil. Jak doplnil, náklady na pořádání dětského dne se pohybují kolem 100 tisíc korun z velké míry krytých sponzorsky, na akci se podílejí každoročně desítky dobrovolníků.

Den dětí se Žlutou ponorkou podporují město Turnov a Liberecký kraj. Mezi hlavní partnery patří společnosti Ontex CZ, Grupo Antolin Turnov, KV Final, Juta, Crytur, Pivovar Rohozec, Tiskárna Polygraf a KC Turnov.

Na stánku Ontexu si zájemci mohli vyzkoušet plenkové kalhotky…

…parkour

…florbalisté

…lukostřelba u stánku skautů

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.