VYSKEŘ V OBLEŽENÍ, O TRAKTORIÁDU BYL VELKÝ ZÁJEM

0

V sobotu 23. dubna dopoledne nešlo přehlédnout proud osobních vozidel z Turnova přes Kacanovy na Vyskeř. Kolem poledne byly všechny plochy kolem Vyskře, vyčleněné pro parkování návštěvníků Traktoriády, plné. „Akci jsme naposledy mohli uspořádat v roce 2019, mezitím dorostla další generace dětí, hodně energie jsme věnovali propagaci, pomohli nám sponzoři, média, i třeba Liberecký kraj, protože naše Traktoriáda je největším agrosetkáním v kraji,“ shrnuje Jan Kozák z pořádajícího AMK Vyskeř.

Snímky byly pořízeny na Vyskři v sobotu 23. dubna 2022

Letošní 15. ročník měl nového generálního partnera, kterým je společnost L.CH. Oil s. r. o., své stánky na ploše vyskeřského letiště rozložili nadnárodní i tuzemští výrobci zemědělské techniky, ale i regionální firmy, jako třeba turnovská firma Nářadí Jiránek, nebo příšovická společnost Marco Energy, která se zabývá instalací fotovoltaických elektráren na klíč.
„Na vlastní organizaci akce se podílí asi osm desítek dobrovolníků, jsou to členové našeho automotoklubu, dalších spolků v obci či třeba hasiči ze sousední Olešnice a další. Program je osvědčený, takže jsme v základě jen navázali na to, kde jsme před třemi lety skončili. Když jsme připravovali startovní pole hlavního závoru, chvíli to vypadalo, že došlo ke generační výměně, nebo někteří starší tradiční účastníci skončili bez náhrady, nakonec ale přijelo na šedesát majitelů traktorů domácí i průmyslové výroby, za což jsme moc rádi. Ukázalo se, že prostě vyskeřská Traktoriáda má i mezi těmito lidmi dobrý zvuk a je prestižní se závodů zúčastnit,“ dodal Kozák.

„Z pohledu obce Traktoriádu vnímáme jako jednu z největších akcí v regionu, nesmírně náročnou na organizaci. Letos bylo vše navíc poznamenáno rekonstrukcí kanalizace v centru obce. S realizační firmou Mizera stavby jsme se dohodli, že na Traktoriádu musí být obec průjezdná, což firma splnila na výbornou, takže kolony, které se tvořily, nebyly až tak poznamenány stavbou, jako spíš počtem návštěvníků,“ uvedl starosta Vyskře Jan Kozák. Jak doplnil, pro obec na prahu nové turistické sezony je tato akce velkou reklamou. Je tu nové dětské hřiště, malebná kaplička nad obcí, která byla letos právě na tuto akci poprvé otevřena. Vyskeř je jedním ze zajímavých turistických cílů regionu. „Co se letošní Traktoriády týká. V prvé řadě jsem rád, že se vůbec mohla uskutečnit bez jakýchkoli omezení. Děkuji všem návštěvníkům za přízeň a všem pořadatelům za ohromný kus odvedené práce. A za rok se budeme zase těšit na viděnou,“ uzavřel starosta.

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.