NOVÉ ČÍSLO ČASOPISU OD JEŠTĚDA K TROSKÁM SE ZAMĚŘUJE NA HOSTINCE

0

Zajímá vás historie restaurace Na Krásné vyhlídce či Helikarova hostince pod hradem Kost? I o tom se můžete dočíst v letošním druhém čísle vlastivědného sborníku OJKT, které se věnuje tématu hospod a restaurací nejen na území Českého ráje.

Dozvíte se o kdysi oblíbených restauracích v Turnově, Lomnici či Sobotce, pamětníci zavzpomínají na známou hospodu Volha v Železném Brodě i na Riegrovu chatu na Kozákově. Zajímavý je text o počátcích pohostinství na Ještědu spjatých s dvěma ženami německého původu. Představí se vám penzionát Králíček v Kacanovech i vesnické hospůdky na Českodubsku. Rubrika „Ze starých čísel“ připomene článek z roku 1933, v němž se klášterský učitel Alois Šimon věnoval zaniklé hospodě V Maliní poblíž Haškova.

V Turnově je možné časopis zakoupit stále jen za 50 Kč na těchto místech: knihovna na vlakovém nádraží (U Nádraží 1 296, Turnov II), trafika U Vildy (ulice Skálova, Turnov I), v Papírnictví Zaml (Havlíčkovo náměstí 32, Turnov I), v Muzeu Českého ráje (ulice Skálova, Turnov I) či v knihkupectví pana Bartůňka (5. května 704, Turnov I).

redakce OJKT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.