OHLÉDNUTÍ ZA LETOŠNÍ VYSKEŘSKOU TRAKTORIÁDOU

0

Vůně spáleného benzínu, adrenalin závodníků, couvající vrtulník a kolem trati stovky diváků (pořadatelé uvádějí 2 600), o jejichž zábavu bylo řádně postaráno. Krásné počasí, rohozecké pivo a dostatečný počet stánků s různým občerstvením, takový byl v sobotu 26. dubna již 8. ročník Fuchs oil traktoriády pod vyskeřským vrchem. Po pátečním dešti měkká trať připravila zhruba padesátce traktorů všech typů spoustu záludností a řádně otestovala jejich jízdní vlastnosti a um jejich vodičů a v řadě případů i jejich samovýrobců. V tomto směru byla unikátní na traktor řečený Vincek předělaná tatra V3S, kterou pod státní vlajkou řídil Jan Bíla. Jako obvykle se diváci tísnili především u tzv. brodu. Zde nezahálela ani vyprošťovací technika, protože asi půlmetrová bahnitá lázeň jen tak někoho k cíli nepropustila.

n201405011635_oso_32_014_vyskerV cílovém prostoru byla k vidění výstava zemědělské techniky a připravena řada atrakcí. „Závodilo se na dvě kola, přičemž se jelo na takzvanou souměrnost, takže rozhodoval co nejmenší rozdíl obou časů. Startovní pole bylo rozděleno do čtyř kategorií podle počtu poháněných náprav,“ prozradil hlavní pořadatel Jan Kozák z AMK Vyskeř. I když ani tentokrát nešlo ani tak o výsledky, celodenní soutěž opepřila jízda zručnosti a v menším měřítku si mohly zazávodit také děti. Do pedálů šlapacích traktorů se opřelo 91 malých pilotů a soutěže „Namaluj traktor“ se zúčastnilo 45 malých malířů. Jistou zajímavostí je, že v ruchu dění jsme napočítali přes 30 psů různých velikostí a ras, z čehož se dá usuzovat, že většina návštěvníků sobotu pojala jako rodinnou záležitost.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz
foto: Zdeněk Pohl

n201405011635_oso_33_014_vyskerVýsledková listina 8. ročníku:
* V kategorii M1 (malotraktory s pohonem jedné nápravy) zvítězil Jiří Nekola, Team Losiná (závodníci z tohoto týmu obsadili prvních 5. míst!).
* V kategorii M2 (malotraktory s pohonem obou náprav) obsadil 1. místo Martin Karban – Team Český ráj.
* V kategorii M3 (traktory tovární výroby do roku 1970) zvítězil Břetislav Zítka z Domousnice.
* V kategorii M4 (traktory tovární výroby od roku 1971) obsadil 1. místo Jiří Petrák z Mašova.
* Jízdu zručnosti v kategorii M1 a M2 vyhrál Carlos Kofránek – Team Český ráj.
* V závodech šlapacích traktůrků v kategorii do 6 let byl nejrychlejší Péťa Isl, v kategorii dětí od 6 do 9 let zvítězil Láďa Šiška z Valdic.

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.