TŘI TISÍCOVKY LIDÍ NA LETOŠNÍ TRAKTORIÁDĚ NA VYSKŘI

0

Koná-li se nějaká akce v již 12. ročníku, dá se hovořit o tradici. První závod malotraktorů se pod kapličkou na Vyskři konal v roce 2006. To se na báječné muže na báječných strojích přišlo podívat pár desítek lidí. V roce 2009 už Traktoriáda přivítala rekordních čtyři tisíce návštěvníků. Tehdy zájem pořadatele zaskočil, v podstatě došlo všechno – včetně vstupenek. Od té doby na Vyskeř každoročně na jaře přijíždí kolem dvou tří tisíc diváků. Akce se vyprofilovala do největšího agrosetkání v regionu. Někdo přijede jen na atraktivní závody traktorů domácí i tovární výroby, další to mají jako dobrou pozvánku, kam vytáhnout své děti, není ale málo těch, kteří přijedou cíleně za nejmodernější zemědělskou technikou. Té bylo letos na ploše polního letiště pod vyskeřskou kapličkou vystaveno víc než dost. Z firem tu byly zastoupeny John Deere, Seco, Honda, VARI, Stiga, New Holland a další.

Depo…

Závody šlapacích traktůrků

Největší změnou ročníku 2018, který se konal v sobotu 21. dubna, je hlavní sponzor akce. „Velké poděkování patří firmám FUCHS OIL a N&N Košátky, které byly hlavními sponzory poslední roky. Od letoška je hlavním sponzorem Traktoriády STROM Praha, a. s., středisko Paceřice, resp. prodejce techniky John Deere. Letos je to na zkoušku, když se spolupráce osvědčí, bude probíhat i v dalších letech,“ shrnuje za pořadatele Jan Kozák z Automotoklubu Vyskeř. Pro představu – náklady na takto velkou akci se pohybují zhruba ve výši 100 tisíc korun.

Hlavní závody traktorů startují v 11.00 hodin, ještě předtím probíhají závody zručnosti, závody dětských šlapacích traktůrků, děti se mohly vydovádět na nafukovacím velkém kombajnu, poprvé zde bylo i pískoviště či malování na obličej. Zájemci se mohli seznámit s výcvikem psů, vidět sochání motorovou pilou, tradicí jsou bubenická vystoupení – nově v podání seskupení Banda LeGranda. Ve spolupráci s NISA AIR probíhaly fotolety ve třímístném vrtulníku. Dostatek občerstvení s místními specialitami včetně rohozeckého piva přímo vybízel k tomu, nikam nespěchat a prožít tu pěkný den. Někteří využili i nabídku obce a vystoupali nahoru ke kapličce, která byla v den Traktoriády otevřena.

Na start hlavního závodu se letos postavilo 42 traktorů a traktůrků domácí a tovární výroby. Nejvzdálenějšími účastníky byli startující z Plzně a Rokycan. Na jejich počínání na trati se přišlo v příjemném letním počasí podívat 3000 diváků! Letošní Traktoriáda byla podpořena i z rozpočtu Libereckého kraje, záštitu nad ní převzala statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová.

Pro kluky všeho věku…

Bubenická show

…pískoviště

Výsledková listina 12. Traktoriády 2018:

Kategorie M1 – malotraktory s pohonem jedné nápravy
1. Libor Prskavec, Úhelnice
2. František Karban, Plhov
3. Jiří Fiala, Losina

Kategorie M2 – malotraktory s pohonem obou náprav
1. Lukáš Ráž, Heřmanice
2. Martin Kupec, Český Dub
3. Luboš Novák, Velké Hamry

Kategorie T3 – traktory tovární výroby do roku 1970
1. David Košek, Vyskeř
2. Oldřich Menčík, Březno
3. Jan Spěšný, Židněves

Kategorie T4 – traktory tovární výroby od roku 1971
1. Pravoslav Svárovský, Židněves
2. Vratislav Nešněra, SZŠ Poděbrady
3. Jiří Materna, Lázně Bělohrad

Kategorie žen
1. Terka Zítková, Domousnice
2. Zuzana Loumová, Libošovice
3. Šárka Švejdová, Horní Habartice

Výsledky závodu šlapacích traktůrků – kategorie děti do 6 let:
1. Martin Jedlička, Březno
2. Vilém Fridrich, Příchovice
3. Václav Chaloupecký, Rokytňany

Kategorie děti od 6 do 9 let:
1. Václav Hlubuček, Podháj
2. Stanislav Chaloupecký, Rokytňany
3. Tomáš Bárta, Kacanovy

Zástupce hlavního sponzora

Přesun na start

Jeden z prvních soutěžících

Za volantem nechyběly ani ženy

Na shledanou na 13. Traktoriádě 2019

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.