OHLÉDNUTÍ ZA TRAKTORIÁDOU 2023

0

Vloni na oblíbenou vyskeřskou Traktoriádu dorazily čtyři tisícovky lidí. Však to také bylo po třech letech zákazů, kdy se akce nemohla z důvodu pandemie koronaviru konat. „Mezitím dorostla další generace dětí, lidé se prostě chtěli už normálně bavit,“ glosoval loňskou účast Jan Kozák z pořádajícího AMK Vyskeř.

Ani letos to nebylo s návštěvností vůbec špatné. Na Vyskeř dorazilo zhruba tři a půl tisíce návštěvníků. „Neřekl bych, že letos bylo něco úplně nového, trochu jsme se soustředili na širší propagaci, například na Facebooku měla akce na sto dvacet tisíc lajků. Hlavně ale myslím, že naše Traktoriáda má mezi lidmi dobré jméno. Je to zábava i poučení na jednom místě. Kdo se zabývá zemědělstvím, může si tady vyzkoušet nejnovější techniku, bylo zde vystaveno nářadí pro kutily i pro profesionály. Hodně se mluví o fotovoltaikách, tak i zde mohli příchozí načerpat informace. K tomu doprovodný program a jízdy továrních a doma vyráběných traktorů všech tříd,“ shrnuje Jan Kozák.

Co stojí za zmínku – došlo k větší generační výměně, některé dříve úspěšné týmy (třeba z Plzeňska či Liberecka) skončily. Přijeli ale noví nadšenci, nejvzdálenější účastník Traktoriády byl letos z Opavy. Nový tým přijel ze Stvolínek na Českolipsku, mezi startujícími jsou nová jména i nová místa. „Ono se nakonec v každé generaci najdou lidé, kterým prostě stojí za to v dílně přes zimu něco kutit a potom se s tím ukázat na nějaké akci. To je na tom všem příjemné zjištění. Jinak bych rád poděkoval celému týmu lidí z našeho automotoklubu a dalším dobrovolníkům, vyskeřským hasičům i hasičům z Olešnice. Je to dohromady asi 90 lidí, kteří za Traktoriádou stojí. Za ty roky už každý tak nějak ví, co je potřeba, takže nám to docela funguje,“ uzavřel Jan Kozák, který v čele AMK Vyskeř stojí již přes tři desetiletí.
Traktoriáda na Vyskři je největším „agrosetkáním“ v Libereckém kraji. Liberecký kraj i akci finančně podpořil, osobní záštitu nad ní převzal Václav Žídek, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Výsledková listina 16. ročníku L.CH. Oil Traktoriády 2023
V pěti kategoriích startovalo celkem 59 jezdců (v M1= 14, M2= 15, T3= 15, T4= 10 a Ž1= 5).
Vítězové jednotlivých kategorií (jízda zručnosti a jízda souměrnosti):
M1 – Jiří Nekola, Losiná, stroj Julča
M2 – Jiří Chvojka, Liberec, stroj Píďa
T3 – Václav Košek, Vyskeř, Škoda 30
T4 – Pravoslav Svárovský, Židněves, Zetor 6718
Ž1 – Terka Zítková, Domousnice, Zetor 25A

V dětském závodu šlapací traktůrky soutěžilo celkem 146 dětí, v kategorii do 6 let zvítězil Vojta Matějíček z Dolního Bousova, v kategorii dětí 6-9 let Max Žalský ze Štěpanic. Do soutěže „Namaluj traktor“ odevzdalo své kresby celkem 90 dětí.

Traktoriáda, Vyskeř, 2023

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.