TRAKTORIÁDA NA VYSKŘI 2015: TŘI TISÍCE DIVÁKŮ A POPRVÉ NA STARTOVNÍ LISTINĚ I ŽENY!

0

Spokojeni jsou pořadatelé v pořadí již 9. ročníku FUCHS OIL Traktoriády, která se uskutečnila na Vyskři v sobotu 25. dubna. Za příjemného, slunečného počasí k polnímu letišti pod kapličkou sv. Anny našlo cestu více než tři tisíce diváků, startovní pole čítalo 34 jezdců. „Takovou návštěvu jsme ani nečekali, ten den se všude kolem konala spousta akcí, asi to bylo jarní počasí, které rozhodlo, a lidé přijeli. Jsme velmi rádi a podpora je pro nás zavazující. Letos poprvé mohli návštěvníci v akci vidět i ženy, myslím, že to bylo výrazné oživení startovního pole,“ uvedl za pořadatele Jan Kozák z AMK Vyskeř.

V kategorii M1 (malotraktor domácí výroby s pohonem jedné nápravy) zvítězil Martin Havelka ze Škrdlovic před Pavlem Valáškem z Dobrovice a třetím Janem Nekolou z Traktor teamu Losiná.

Do pořadí v kategorii M2 (malotraktor domácí výroby s pohonem obou náprav) „promluvily“ ženy. Zvítězila Eliška Halbichová ze Staňkovy Lhoty, druhý skončil Karel Bezouška ze Spařenců a třetí Jana Bartoňová z Traktor teamu Pilínkov.

V kategorii T3 (tovární traktory do roku 1970) zvítězil Jan Spěšný ze Židněvsi před Petrem Loumou z týmu Kozlov-Mladějov a třetím Oldřichem Menčíkem z Března.

V kategorii T4 (tovární traktory od roku 1971) zvítězil Pravoslav Svárovský ze Židněvsi před Jiřím Maternou z Lázní Bělohrad a třetím Markem Hejdukem z Rytířovy Lhoty.

V kategorii „ženy“ zvítězila Eliška Halbichová před Terkou Zítkovou z Domousnic (startovala v kat. T3) a Janou Bartoňovou.

Dětského závodu šlapacích traktůrků se zúčastnilo ve dvou kategoriích 116 dětí. V kategorii do 6 let zvítězila Ema Budínová z Turnova a v kategorii od 6 do 9 let Láďa Šiška z Valdic. Do soutěže „Namaluj traktor“ odevzdalo své kresby 71 dětí.

V doprovodném programu vystoupila bubenická kapela Barrel Battery a při dřevosochání motorovou pilou byla Martinem Kučerou zhotovena pohádková postava Krtečka.

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.