TURNOVSKO MLADÝMA OČIMA (SERIÁL, DÍL II.)

0

Dnes přinášíme druhý díl seriálu krátkých zamyšlení Petra Kučery, studenta Technické univerzity v Liberci, o životě, přáních a názorech mladé generace na Turnovsku. Různé pohledy na věci kolem nás jsou dobrým odrazovým můstkem pro mezigenerační diskusi, která je potřebná v každé době a počátek 21. století není výjimkou. Tentokrát se autor zaměřil na možnosti zábavy v našem městě.

TURNOVSKO MLADÝMA OČIMA, DÍL II.

n200902060821_zap_68_09_tuKam se (ne)chodíme bavit

Téměř každý mladší člověk si potřebuje občas někam vyjít. Chodíme se bavit s kamarády, známými, svými protějšky. Jaké nám dává Turnov možnosti „vyřádit se“ a co nám je naopak odepřeno? Kam si lze vyrazit v týdnu a kam o víkendu?

 

Spousta starších lidí tvrdí, že za jejich mladých let nebyly žádné diskotéky a bary, nebo jich nebylo tolik, kolik jich existuje v dnešní době. Je třeba ale vědět, že tyto podniky se nacházejí spíše ve větších městech a že Turnov jimi tolik nedisponuje. Je u nás sice už poměrně mnoho heren a „nonstopáčů“, pokud si však člověk nehodlá zahrát automaty, nebo nechce jít na pivo v pět hodin ráno, je zbytečné taková místa navštěvovat.

 

I přesto existuje pár podniků, kde se hojně scházíme. Na podzim roku 2006 byla otevřena diskotéka Škorpion na Koňském trhu, ta za více než dva roky nenašla žádného konkurenta, možná trochu škoda, třeba Kulturní centrum Střelnice by mohlo občas zažít nějakou diskotéku v pátek či sobotu, zatím je tam ale z tohoto pohledu mrtvo.

 

S hospodami je bilance příznivější. V některých se ale místo omladiny scházejí starší lidé nebo lidé ze slabších sociálních vrstev. To tedy nejsou podniky pro nás. Nám nakonec zbude pouze pár slušných a solidních podniků. Asi nejvíce stojí za zmínku bowling bar BB, který má, bohužel pro mladší osmnácti let, poněkud nešťastné umístění přímo naproti úřadovně Policie ČR.

 

V blízkosti „bíbíčka“ je městské kino. To určitě také mohu pochválit, promítá se často a dobré filmy. Do kina lze koupit i lístky v předprodeji, což se na některé filmy opravdu vyplatí. Zklamáním je na rozdíl od kina městské divadlo. To naši generaci nepohostí příliš velkým počtem představení, která by nás zajímala, proto návštěva divadla je opravdu velkým kulturním zážitkem. Dopřáváme si ho ale velmi zřídka.

 

Podle mého názoru městu chybí ještě alespoň jedna pořádná diskotéka a ti z nás, kteří si na hlučné a zakouřené prostředí nepotrpí, by jistě uvítali oživení programu městského divadla, zájem by určitě byl třeba o známější divadelní hry.

 

Petr Kučera (*19), student prvního ročníku Technické univerzity v Liberci, obor filologie (český jazyk a literatura)

Superpetrrrrrrrrrrr@seznam.cz

Související články (celkem 15)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.