DALIMĚŘICE SOBĚ ANEB DĚTSKÝ KARNEVAL

0

Přestože už dnes nenajdeme pamětníka doby, kdy Daliměřice byly samostatnou obcí u Turnova, dodnes si tato městská část zachovala svůj kolorit, své zvyky a akce stejně, jako se tomu děje v okolních obcích. Daliměřice jsou rázovitým fenoménem uprostřed města, který je nyní umocněn i existencí severního obchvatu, čímž se Bezručova ulice a hlavní příjezd k zámku Hrubý Rohozec opět staly místními komunikacemi. A tak tato čtvrť opět žije do jisté míry svým vlastním životem. Dokladem toho je i dětský karneval na kluzišti FC Dalmach v neděli 31. ledna.

Čarodějnice a čarodějové, indiánka, „důchodkyně“, vodník, Pipi punčochatá, historická horská výprava, sem tam nějaká princezna. Na třicet dětských masek brázdilo přírodní ledovou plochu legendárního kluziště (ty nejlepší masky dostaly od pořadatelů drobné dárky). „Dětský karneval pořádáme každý rok na závěr sezony, jsme přece jen s přírodním ledem hodně závislí na počasí a letos byla dlouhodobá předpověď, že se na začátku února oteplí. Nyní to spíš vypadá, že led udržíme ještě několik týdnů, ale to je jedno, děti se vyřádily, sešli jsme se, a to je hlavní,“ uvádí jeden z organizátorů akce Karel Palounek. „Na Dalmácku jsem se narodil a vyrostl, naši tátové tady vždy v zimě dělali led pro půlku města, dnes je to tradice, která není porušena, ani když je umělý led u haly u nádraží. My tady máme ledovou plochu skoro dvojnásobnou. Tradice a patriotismus velí dalším generacím pokračovat.“ Za bruslení na hřišti v Daliměřicích zaplatíte 10 Kč, což postačí na pokrytí energií a vody, zbytek místní dělají zadarmo.

n201001311848_rep_012_010_karneval

n201001311848_rep_013_010_karneval

n201001311849_rep_014_010_karneval

Hřiště FC Dalmach patří pod křídla mateřské TJ Turnov, léta se tu hraje od jara do podzimu vyhlášená Turnovská liga v malé kopané, hřiště slouží i pro běžné sportování. Jeho zázemí a technický stav plochy jsou ale v žalostném stavu. Léta hřiště nepoznalo větší investici, maringotka, která je provizorní šatnou, se pomalu rozpadá. Přitom je již několik let připravený projekt rekonstrukce celého areálu, který by z něho udělal moderní sportovní stánek, jaký by si zdejší nadšenci a celá komunita zasloužili. Nikdy však realizace projektu nebyla pro radnici tou hlavní a prioritní. Není to škoda?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.