STAROSTA POPŘÁL DĚTEM „NORMÁLNÍ“ ŠKOLNÍ ROK

0

První den nového školního roku. Za dodržení hygienických podmínek usedly ve středu 1. září do lavic tisíce dětí v celé naší zemi. V Základní škole v Turnově–Mašově nebyl první den nový pouze pro prvňáčky, ale i pro žáky ostatních tříd i učitele. Po roční rekonstrukci se tu opět učí, kdo znal zdejší školu v minulosti, těžko interiéry poznával. Škola se vrátila ke své historické podobě, výtečně se k ní ale hodí i moderní přístavba, která byla citlivě zasazena k původnímu objektu. Mašovská škola se tak stala jednou z nejpěknějších a nejlépe vybavených základních škol v regionu.

První školní den přišel pozdravit prvňáčky starosta města Tomáš Hocke. Ten shrnul peripetie spojené s rekonstrukcí školy, připomněl i skutečnost, že město financovalo opravu ze svého rozpočtu bez dotace. Celkové náklady byly 44,3 mil. Kč.

„Vám, dětem, bych chtěl popřát normální školní rok. Normální ve smyslu každodenní výuky ve vaší krásné škole a odpoledne pohyb na školní zahradě a v přilehlém okolí, vše bez jakýchkoli omezení s partou vašich kamarádů,“ řekl mj. starosta (na titulním snímku je s jedním z mašovských prvňáčků).

Snímky z 1. září 2021 v ZŠ Turno-Mašov

ZŠ Turnov-Mašov po rekonstrukci

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.