SPORTMIX: FLORBAL, LEDNÍ HOKEJ, NOHEJBAL A PADDLEBOARDING

0

Díky zkrocení děravého míčku se po Turnově prochází další vicemistryně světa! Byť venku stále vládnou snesitelnější vedra, po fotbalu se o slovo už hlásí také hokej. Po letní přestávce se už zmobilizovali také příšovičtí nohejbalisté. Nad spuštěnou sítí dohrávali ještě jeden odložený zápas a dál pokračovali v ostré mistrovské soutěži, kde míří k další obhajobě titulu krajského šampiona. Turnovská loděnice Canoe Kayak Clubu o víkendových závodech žila otevřeným Českým pohárem v paddleboardingu a na Jizeru u firmy JUTA se vydalo několik desítek závodníků ze všech koutů Čech. Hobby kategorie opanoval turnovský Jiří Válek, velmi úspěšný byl rodinný tým Raabů z TJ Kotva Braník, ale činili se také turnovští Gorukové.

* FLORBAL

MISTROVSTVÍ SVĚTA
Švédsko – Česká republika 4:5 SN (3:0, 1:2, 0:2). Branky 37., 48. a 56. Brucháčková, 29. Sigmundová.
České juniorky na historický titul mistryň světa v Katovicích nakonec nedosáhly. Díky hattricku Anny Brucháčkové se jim ve finálovém utkání se Švédkami podařilo srovnat z 1:4 na 4:4, aby poté padly na nájezdy, kde měly dvakrát šanci rozhodnout. To se ovšem nepovedlo, takže si odváží „pouze“ stříbrné medaile.
Mladé švédské florbalistky měly raketový nástup a už po 65 vteřinách otevřely skóre Dynefalkovou. Ještě do konce první třetiny přidaly další dva góly Nordstrandová s Emttelovou, a s českými nadějemi na zlato to nevypadalo dobře. Jiskřičku naděje vykřesala Karolína Sigmundová, která sama před brankářkou povedeným bekhendovým blafákem zasunula míček do odkryté branky. Za seveřanky se v této třetině podruhé trefila Nordstrandová a za český tým Brucháčková. V závěrečné části se ovšem Češkám podařilo proti favoritkám utkání zdramatizovat. Sedmnáctiletá útočnice Anna Brucháčková nejdříve povedenou ranou od pravého mantinelu snížila na 3:4, když brankářce velmi dobře stínila Janatková. Stejná hráčka pak i vyrovnala, čímž dovršila svůj hattrick. O mistryních světa nakonec nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich vedly Švédky po třech sériích 1:0. Pak se ovšem podařilo skórovat Mechlové. Následně měla Řeháková dokonce šanci rozhodnout o vítězství, ale neproměnila! Tu samou možnost pak měla také Maroszová, nicméně také neuspěla. Nakonec zbyly Češkám oči pro pláč, když v sedmé sérii proměnila Cajsa Almová a na druhé straně hrdinka zápasu Brucháčková nedala.
V každém případě jde o další mimořádný úspěch našeho florbalu, a je více než potěšitelné, že mj. nese také turnovskou stopu. Pozornému čtenáři zajisté neuniklo jméno Karolíny Janatkové, která se postarala o to, aby v Turnově přibyla další vicemistryně světa!

* LEDNÍ HOKEJ

Krajská liga mužů
Přestože venku stále ještě vládne letní pohodička fandící spíše rozjetému fotbalu, lední hokej rozhodně u ledu není. V HC Turnov 1931 na něm dokonce fyzicky už dávno jsou, a to ve všech kategoriích. A protože jeho vedení si moc dobře uvědomuje, že v mládí je budoucnost každého klubu, priority jsou tu odjakživa jasně nastaveny.
Na své první soustředění se v začátku srpna vydal nově se tvořící dorost, který pobyt v areálu Cejch v Srbsku prokládal ledem v Turnově. Podobně to s takovými přejezdy měli i turnovští mladší žáci, kteří „rozbili“ letní základnu v nedalekém Svijanském Újezdu v Chaloupkách. Činili se však také žáci budoucích třetích tříd, které na vícesportovní turnaj pozval spolu s Mělníkem a Českou Lípou klub v Děčíně. Mladí Turnováci sice hokejovou část nevyhráli, přesto domů dovezli zlato z fotbalového klání!
V žádném případě tedy není léto obdobím klidu pro funkcionáře vedení hokejového klubu. „Led už je k dispozici a připravujeme se na další mistrovskou sezonu také na suchu. Asi tou největší změnou je post hlavního trenéra A-týmu, kterým se stal Pavel Hanuš. Ten má stejně jako Jirka Slabý zkušeností na rozdávání. Oba je nabyli především v dobách svého hráčského působení v Hradci Králové. Pro Pavla to bude první angažmá na pozici hlavního trenéra, kam se posunul z role asistenta. Nemůžeme samozřejmě pominout ani jeho působení v našem týmu, který tak více než dobře zná. Jinak se snažíme doplnit hráčský kádr tak, abychom opět mohli hráli o příčky nejvyšší a mohli se tak spolu s našimi příznivci z hokeje těšit minimálně stejně jako v letech předcházejících,“ prohlásil místopředseda představenstva HCT 1931 Libor Šlechta.
Podle jeho dalších slov v Turnově zůstává i nadále pracovně velmi vytížený brankář Dominik Března. K němu se vrací Daniel Kysilka a gólmanskou trojici doplní Jiří Jiránek, protože do Jičína se vrací brankář Beneš. Mužstvo směrem do České Lípy opouštějí Jandejsek se Šafařovským a do Nové Paky míří Kotyza. Do druholigového Jablonce odcházejí Švík s Maďarem. Kvůli zdravotním problémům ukončil aktivní kariéru Zbroj. Reaktivaci kariéry naopak ohlásil Lukáš Mizerík a tým by měli posílit ještě Martin Starosta, Adam Liška a Vojtěch Divila. Jak dodal Libor Šlechta, o dalším doplnění se stále ještě jedná.

Letošní ročník krajské ligy mužů bude mít o jednoho účastníka méně, protože ze hry zatím odstoupil liberecký Slavoj. V rozlosované soutěži přivítají turnovští hokejisté v neděli 25. září na svém ledě v 17.00 hodin tradičního soka z České Lípy. Následuje středeční (28. 9.) derby v Jičíně, které se tam bude hrát od 17.00 hodin. Další derby čeká Turnovany hned v sobotu 1. října, když na Zimní stadion Ludvíka Koška zavítají hokejisté Lomnice n. P. Termíny ostatních utkání HC Turnov 1931 přinesou sportovní pozvánky TvA.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

* NOHEJBAL

Krajská soutěž mužů

NO Lučany – TJ Sokol Příšovice 3:5 (12:7).
V závěru srpna Příšovice odehrály odložený zápas proti lučanskému nohejbalovému oddílu a po prázdninovém odpočinku nezačaly dobře. Úvodní trojky prohrály v třísetové bitvě 1:2 pro Lučany. Suverénní vítězství zahájila druhá trojice Sisák, Stolín, Janata (2:0), což srovnalo stav utkání na 1:1. Poté domácí prohráli první dvojky 0:2, ale druhé dvojky už vyhráli v další třísetové řežbě 2:1, takže stav utkání byl stále nerozhodný. K premiéře singlů (jeden hráč proti jednomu hráči) v letošní soutěži nastoupil Ladislav Kraus, který svou premiéru oslavil vítězstvím 2:0, a spustil tak vítěznou vlnu. Konečná výhra 5:3 znamenala pro Příšovice udržení prvního místa v tabulce.

TJ Sokol Příšovice – Ostašov 7:1 (15:2).
3. září Příšovičtí nastoupili proti týmu z Liberecka, a to Ostašovu. Tohle utkání bylo posledním v domácím prostředí. Sestava nebyla ideální, a proto se muselo improvizovat v sestavách. Výsledek 7:1 pro domácí Příšovice byl sice jednoznačný, ale zápasové výsledky byly vždy jen o balon, protože z devíti setů jich sedm skončilo stavem 10:9! Po delší době se podařilo vyhrát i třetí dvojku ve složení Janata – Košek 2:0 na body 10:9 a 10:9. V singlu nastoupil opět Ladislav Kraus, kterému vyšla premiéra proti Lučanům, ale bohužel v třísetové bitvě podlehl. „Tímto vítězným utkáním je více než pravděpodobné, že se náš tým stane už po třetí obhájcem titulu mistra Libereckého kraje. Zbývá nám poslední utkání proti druhým Koberovům, a to 9. září na jejich hřišti,“ je si vědomo vedení příšovického Sokola.
Jan Košek, jankosek@email.cz

Ostatní výsledky: Lučany – Koberovská Sportovní 2:6, Hodkovice – Chotyně 0:8, Ostašov – Chotyně 5:3.

* PADLLEBOARDING

Český pohár 2022
O víkendu loděnice v turnovské Palackého ulici hostila pohárový závod 12 MILES SUP RACE. V sobotu 3. 9. se jel sprint a na pořadu byla též Technical race. Nejrychleji sprintujícím chlapcem do 15 let byl ve Finále A Antonín Sázavský z Jablonce a Finále B ovládl další Jablonečan Josef Řechtáček. V dívkách zářila ve Finále A jablonecká Alena Hympánová, za níž dojela turnovská Eva Goruková. Finále B ovládla Marie Kašáková z Turnova. TOP hobby muži byla trojice z turnovského CKC, která obsadila celou bednu v pořadí Jiří Válek (200 bodů), Martin Goruk (180 b) a Matěj Kroupa (166 b). Ve Finále A – open žen byla nejlepší Linda Syrovátková, ve Finále B pak Jana Červinková. Jako třetí tady dojela domácí závodnice Klára Matějcová. Finále A – open mužů vyhrál David Raab z TJ Kotva Braník a Finále B Miloš Syrovátka. V „technické“ jízdě byl mezi chlapci opět nejrychlejší Antonín Sázavský a mezi dívkami Marie Milotová. Hobby muže vyhrál Jiří Válek. V open žen jela nejlíp Linda Raab a v mužích David Raab.

Hlavním závodem nedělního programu byla Long distance. Také zde hobby muže ukořistil časem 0:24:15 Jiří Válek z CKC Turnov před Pinďou Táboříkem ze Štika Turnov. Ženy opanovala Petra Lešková v čase 0:28:58. Tříkilometrovou trať zdolal v chlapcích jako první jezdec víkendu Antonín Sázavský, když turnovští závodníci Václav Tábořík a Teodor Goruk dojeli na 5. a 6. místě. V dívkách si zlato vybojovala Ema Goruková z pořadatelského CKC a Marie Kašáková ze stejného klubu byla pátá.
Také open muže vyhráli jejich kolegové, a to Michal Brandtner, který 9 km zdolal v čase 0:59:47 před druhým Pavlem Veselým. V ženách tato vzdálenost nejlépe sedla jablonecké Kateřině Trdlové, která ji zvládla v čase 1:05:46.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.