TECHNICKÉ SLUŽBY PROSÍ OBČANY: UVOLNĚTE PARKOVIŠTĚ PRO JARNÍ ÚKLID

0

Drobná příhoda ze sídliště Výšinka. Namísto speciálního auta technických služeb, které vozovku umyje a vyčistí za pár minut, zde pobíhá pár lidí s košťaty a z pod stojících aut vymetají loňské listí a další nepořádek ručně. „Situace se bohužel opakuje každý rok. Naším záměrem je co nejrychleji a také nejlevněji uklidit město po zimě,“ říká Libor Preisler, jednatel turnovských technických služeb. Vzhledem k množství aut na veřejných parkovištích, na komunikacích a na různých místech v sídlištích, je úklid rozdělen postupně po jednotlivých lokalitách. Ani to bohužel nepomáhá.

„Nejméně týden dopředu jsou rozmístěny dopravní značky se zákazem zastavení a označením termínu plánovaného čištění. Bohužel se stále najdou mezi námi občané, pro které je neřešitelný problém své auto na jediný den zaparkovat jinam a tím umožnit úklid,“ uvádí Preisler. Kvůli těmto neukázněným občanům nelze provést úklid všude a hlavně se vše časově prodlužuje, což se negativně promítá i do zvýšených nákladů na úklid.

Technické služby proto prosí občany, aby i ve svém zájmu respektovali dopravní značky oznamující místo a čas úklidu. Ten v nejbližších dnech proběhne:
► Pátek 7. března – sídliště Výšinka u pečovatelského domu
► Pondělí 10. března – ulice Kinského a spodní část ulice 28. října, část na sídlišti Výšinka čp. 2072 – 2075 (zelené domy vlevo)
► Úterý 11. března – ulice 28. října, vrchní část nad ulicí Kinského
► Středa 12. března – sídliště Výšinka – odbočka z ulice J. Palacha proti gymnáziu
► Čtvrtek 13. března – parkoviště u kina v Žižkově ulici, ulice Husova včetně přístupové komunikace

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.