TECHNICKÉ SLUŽBY PROSÍ OBČANY: UVOLNĚTE PARKOVIŠTĚ PRO JARNÍ ÚKLID

0

Drobná příhoda ze sídliště Výšinka. Namísto speciálního auta technických služeb, které vozovku umyje a vyčistí za pár minut, zde pobíhá pár lidí s košťaty a z pod stojících aut vymetají loňské listí a další nepořádek ručně. „Situace se bohužel opakuje každý rok. Naším záměrem je co nejrychleji a také nejlevněji uklidit město po zimě,“ říká Libor Preisler, jednatel turnovských technických služeb. Vzhledem k množství aut na veřejných parkovištích, na komunikacích a na různých místech v sídlištích, je úklid rozdělen postupně po jednotlivých lokalitách. Ani to bohužel nepomáhá.

„Nejméně týden dopředu jsou rozmístěny dopravní značky se zákazem zastavení a označením termínu plánovaného čištění. Bohužel se stále najdou mezi námi občané, pro které je neřešitelný problém své auto na jediný den zaparkovat jinam a tím umožnit úklid,“ uvádí Preisler. Kvůli těmto neukázněným občanům nelze provést úklid všude a hlavně se vše časově prodlužuje, což se negativně promítá i do zvýšených nákladů na úklid.

Technické služby proto prosí občany, aby i ve svém zájmu respektovali dopravní značky oznamující místo a čas úklidu. Ten v nejbližších dnech proběhne:
► Pátek 7. března – sídliště Výšinka u pečovatelského domu
► Pondělí 10. března – ulice Kinského a spodní část ulice 28. října, část na sídlišti Výšinka čp. 2072 – 2075 (zelené domy vlevo)
► Úterý 11. března – ulice 28. října, vrchní část nad ulicí Kinského
► Středa 12. března – sídliště Výšinka – odbočka z ulice J. Palacha proti gymnáziu
► Čtvrtek 13. března – parkoviště u kina v Žižkově ulici, ulice Husova včetně přístupové komunikace

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.