POLICISTÉ SE ZAMĚŘILI NA CHATY A CHALUPY V ČESKÉM RÁJI

0

„Podobnou akci děláme opakovaně v mezisezoně, kdy lidé na své chaty a chalupy delší dobu nejezdí. Nyní jsme se soustředili především na chaty v okolí Vyskře, Věžického rybníka a Krčkovic,“ uvedl k březnové policejní akci Petr Kmínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Semily. Pětice policistů procházela mezi chatami a kontrolovala, jestli dveře či okna nenesou znaky násilného vniknutí. Během jediného březnového dne tak ve zmíněné oblasti byla zkontrolována zhruba stovka objektů.

n201403121744_rep_13_014_pcr„U chaty v Lažanech u Vyskře jsme zaznamenali vypáčené dveře, poškozené zámky a rozbité vnitřní dveře. Kontaktován byl majitel, událost šetří policisté z turnovského obvodního oddělení,“ přiblížil Kmínek. Jak dodal, každoročně se při podobné akci setkávají s nějakou trestnou činností. Chaty v Českém ráji jsou zejména v zimním období, kdy sem jejich majitelé nepřijedou i několik týdnů, vyhledávány jak zloději ke krátkodobé návštěvě, tak bezdomovci či osobami, které se skrývají před zákonem. I to je důvod, proč se podobná preventivní akce koná.
Na vchodových dveřích kontrolovaných objektů policisté nechávají cedulku s upozorněním, aby majitelé dobře svoji chatu zabezpečili, aby uvnitř nenechávali cenné věci a především, aby v případě, kdy dojde k vloupání, nevstupovali dovnitř a okamžitě volali policii.

A jeden konkrétní případ z policejní svodky: V přesně nezjištěné době v průběhu února a začátku března byla vykradena rekreační chata v obci Svatoňovice. Zloději se podařilo vniknout dovnitř dveřmi ve spodní části objektu. Prohledal všechny místnosti a odcizil rudlík a svinovací pásmo, ukradl i starou pračku značky Whirlpool. Způsobená škoda byla stanovena na sedm tisíc korun. Pachateli hrozí za přečin krádež spáchanou vloupáním a porušování domovní svobody až tři roky ve vězení.

n201403121744_rep_14_014_pcr

n201403121744_rep_15_014_pcr

n201403121745_rep_16_014_pcr

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.