VOLBY 2018, DÍL XV.: TURNOVSKO MÁ NOVÉHO SENÁTORA

0

Voliči i ve druhém kole senátních voleb potvrdili vítězství kandidáta ODS, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho. Ten se stane novým senátorem volebního obvodu č. 38 Mladoboleslavsko-Turnovsko, kde nahradí dosavadního senátora Jaromíra Jermáře z ČSSD.

VÝSLEDKY II. KOLA SENÁTNÍCH VOLEB
Region Turnovska je rozdělen, obce kolem Turnova patří do Mladoboleslavského obvodu, ale třeba v Rovensku pod Troskami, v Tatobitech či v Malé Skále volí v obvodu Jablonec nad Nisou. V těchto obcích zvítězil dosavadní senátor Jaroslav Zeman z ODS.

Obvod č. 38 Mladoboleslavsko-Turnovsko
Raduan Nwelati (ODS) 61,96 %, Jiří Müller (ANO 2011) 38,03 %. Volební účast ve II. kole byla 16,64 %.

Turnov
Raduan Nwelati (ODS) 74,48 %, Jiří Müller (ANO 2011) 25,51 %. Volební účast 16,11 %.

V obcích Turnovska (Hrubá Skála, Kacanovy, Karlovice, Ktová, Mírová pod Kozákovem, Modřišice, Ohrazenice, Olešnice, Přepeře, Rakousy, Troskovice, Všeň, Vyskeř) zvítězil Raduan Nwelati, pouze v Klokočí vyhrál Jiří Müller.

Jak nový senátor Nwelati řekl v jednom ze svých prvních rozhovorů po zvolení (pro Českou televizi), v senátu se chce soustředit na zjednodušení zákonů pro obce, podnikatele i pro občany, výrazně chce podporovat realizaci potřebných dopravních staveb, výslovně uvedl, že se chce zasadit o vznik okresu Turnov.

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.