KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018, DÍL II: DALŠÍ STRANA ZAHÁJILA PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ

0

Po vcelku brzkém ohlášení začátku předvolební kampaně novým turnovským hnutí PROTO letos v únoru, pozvalo v úterý 12. června novináře do klubovny zdejšího fotbalového klubu na tiskovou konferenci také hnutí ANO 2011, které tímto v Turnově oficiálně zahájilo kampaň před podzimními komunálními volbami.

Zde je oficiální tisková zpráva k začátku kampaně:

LÍDREM HNUTÍ ANO DO KOMUNÁLNÍCH VOLEB V TURNOVĚ JE JAROSLAV KNÍŽEK
Lídrem Hnutí ANO v Turnově pro komunální volby 2018 konané 5. a 6. října 2018 je podnikatel a prezident Fotbalového klubu Turnov Jaroslav Knížek. V první pětce jsou i současná místostarostka Jana Svobodová, stávající radní Michal Kříž a také živnostník Jaroslav Men a za sportovce Miroslav Reichl. „Na kandidátce jsou stará osvědčená jména i nové mladé tváře. Za ty čtyři roky na turnovské radnici se nám toho z pozice koaličního partnera hodně povedlo, ale hodně toho je ještě před námi. Chceme s pokorou a kvalitním programem znovu požádat voliče o důvěru,“ říká lídr kandidátky Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO skončilo při jeho historicky prvních komunálních volbách v Turnově v roce 2014 druhé se ziskem 14,13 % hlasů. Ve dvoučlenné koalici, která stabilně vedla město celé funkční období, mělo 5 zastupitelů. Celé období se při vysokých investicích do rozvoje podařilo díky nízkým úrokovým sazbám udržet zadlužení města na podobné úrovni jako v roce 2014. „Po čtyřech letech, které jsme v koalici s Nezávislým blokem jako nováčci absolvovali, máme spoustu energie a nyní i zkušeností. Je za námi vidět práce a myslím, že jsme náš slogan NEKECÁME, MAKÁME opravdu naplnili,“ hodnotí čtyři roky v koalici současný lídr kandidátky Jaroslav Knížek.

Jako úspěšné hodnotí Hnutí ANO především oblast výstavby. Za poslední čtyři roky s předpokladem roku 2018 se do městské infrastruktury v Turnově investuje 510 milionů korun na:
* vybudování Sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada (zimní stadion, venkovní koupaliště, skatepark, in-line dráha)
* rekonstrukci komunikací (ulice Pekařova, Přemyslova, Palackého, Nádražní, Studentská, Výšinka – Kamenec, Prouskova, Husova – přechod)
* regeneraci sídliště u nádraží
* rekonstrukci škol (ZŠ Alešova, ZŠ Skálova, ZŠ Žižkova)
* nová dětská hřiště (park u letního kina – sportovní část, Metelkovy sady – hřiště a vstupní část, hřiště v Dělnické ulici, hřiště Drak v Alešově ulici (nahrazení havarijního hradu v sídlišti)
* zahájení výstavby fotbalového hřiště s umělou trávou za podpory dotace z MŠMT

Vedle těchto rozsáhlých investičních projektů se podařilo zjednodušit život všem občanům například pomocí zavedení placení parkového pomocí SMS nebo nastartováním systému objednávání na úřady bez dlouhého čekání. „Nezapomínalo se ani na společenský život a mezilidské vztahy. Podařilo se nám obnovit tradici farmářských trhů a svým způsobem jsme nejen jarními tanečními na Střelnici roztančili Turnov,“ hodnotí s úsměvem čtyři roky na radnici místostarostka a dvojka kandidátky Jana Svobodová.

V oblasti zdravotnictví se podařilo nejen udržet rozsah poskytované péče v turnovské nemocnici, ale došlo i na její modernizaci. „Jsem pyšný na to, že se Turnov umí postarat o své seniory. Městská příspěvková organizace Zdravotně sociální služby Turnov byla loni vyhodnocena jako nejlepší v celém kraji,“ komentuje péči o starší generaci ve městě radní Michal Kříž.

Na kandidátku se Hnutí ANO především mezi mladou generací podařilo získat i nové tváře, které hodlá aktivně zapojovat. „Zajímavou posilou je Tomáš Roubiček, který se celý svůj profesní život zabývá dopravou nebo také úspěšný trenér AC Turnov Miroslav Reichl. Cílem pro nás je být součástí koalice a aktivně rozvíjet Turnov. Čemu se chceme vyhnout je negativní přístup a kritika za každou cenu,“ říká ke kandidátce její lídr Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO opírá svůj program na nadcházející čtyři roky o vyřešení dopravní situace ve městě. Prioritou je řešení parkování ve městě a obchvat Turnova. „Chceme rychle rozšířit centrální parkoviště o zhruba 60 parkovacích míst. Do roku 2022 bychom rádi v oblasti širšího centra zahájili výstavbu parkovacího domu s kapacitou kolem 200 aut. Zároveň chceme urychleně vyvolat jednání s ŘSD a ministerstvem dopravy o co nejrychlejším řešení obchvatu Turnova. Při realizaci těchto dvou zásadních věcí se celému Turnovu začne lépe dýchat,“ vysvětluje priority Jaroslav Knížek.

Vedle toho se v programu objeví podpora výstavby rodinných domů a bytů formou rozvoje bytových zón, zahájení realizace cyklostezky Turnov – Svijany a příprava projektu cyklostezky Turnov – Jičín. V oblasti zdravotnictví rozšíření pavilonu ARO a následné péče a výstavba Alzheimer centra, v oblasti školství modernizace budov, podpora učitelů, ale také vyšší přídavky na obědy pro sociálně slabé děti. Společenský život podpoří Hnutí ANO dostavbou divadla a novou knihovnou, sportovce šatnami na zimním stadionu Ludvíka Koška a zahájením výstavby multifunkční sportovní haly v Turnově 2. „Naší výhodou je, že všechny naše plány jsou reálné. Nejsou to jen předvolební sliby. Jedním z důležitých bodů programu bude také vznik nového okresu Turnov. Lidem by to zásadně zjednodušilo život, protože už by nemuseli na úřady do Semil,“ uzavírá Jaroslav Knížek.

Jak lídr kandidátky dodal, po volbách jsou připraveni jednat s každým subjektem, který se do městského zastupitelstva dostane. V případě, že máte nějakou připomínku či byste chtěli program hnutí rozšířit o nějaký konkrétní bod, můžete napsat na e-mail Jany Svobodové – j.svob@seznam.cz.

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.