NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2008

0

Sportovní rada města Turnova a Středisko pro volný čas Žlutá ponorka jsou tradičními vyhlašovateli ankety o nejlepšího sportovce Turnova za uplynulý rok. Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů, kolektivů, akcí a sportovních nadějí za rok 2008 se koná ve čtvrtek 12. února 2009 od 18 hodin v kongresovém sále Hotelu Karel IV. v Husově ulici v Turnově.

V nominaci nejlepších jednotlivců nechybí loňský vítěz, kickboxer Petr Kazda, který v roce 2008 získal 3. místo na MS v Olomouci a v říjnu se na MS v Itálii stal vicemistrem světa. Mezi dalšími navrženými jsou Jakub Oma, který z loňského MS v Jižní Koreji přivezl bronzovou medaili. V nominaci jednotlivců je i jeho sestra Michaela, která v Koreji vybojovala tři zlaté medaile. Může dojít i na nějaké překvapení…

 

V kategorii družstev budou o nejlepší umístění v anketě bojovat atleti AC Syner Turnov, kteří v roce 2008 skončili na 7. místě na Mistrovství ČR družstev v extralize. Mezi navrženými jsou i fotbalisté FK Pěnčín-Turnov, kteří úspěšně kráčejí divizní soutěží, o mety nejvyšší budou usilovat také hráči futsalu FC Dalmach, loňský vítěz futsalové divize „A“ a současný účastník druhé nejvyšší celostátní futsalové soutěže. Mezi navrženými jsou i florbalisté TJ Turnov a házenkářky, které aktuálně hrají druhou celostátní ligu.

 

Nejlepším trenérem se může stát Aleš Drahoňovský z AC Syner Turnov, nebo Jindřich Kořínek z oddílu orientačního běhu, či Tomáš Mareš z oddílu basketbalu. Navržen je i Miroslav Reichl, trenérem sprinterů a skokanů AC Syner a další.

 

Sportovní akcí loňského roku může být Memoriál Ludvíka Daňka, basketbalový kemp pro děti od 8 do 18 let, 35. ročník tradičního běhu Hruštice nebo stejný jubilejní ročník Silvestrovského běhu sídlištěm.

 

Výsledky v Turnově tradiční ankety budou oznámeny na slavnostním vyhlášení 12. února v hotelu Karel IV.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.