NA NÁDRAŽÍ SE PILNĚ PRACUJE, KNIHOVNA A POŠTA ZDE BUDOU FUNGOVAT UŽ NA PODZIM

0

V posledních letech prochází turnovská nádražní budova velkou proměnou. Na začátku roku 2016 byla dokončena první etapa úprav, která zahrnovala rekonstrukci odbavovací haly, vzniklo zde i nové sociální zařízení. To vše v návaznosti na předchozí úpravu přednádražního prostoru a na terminál autobusové dopravy. Od loňského podzimu zde probíhá druhá etapa úprav. Ta představuje náklady ve výši zhruba 30 milionů korun. Pracuje se v části budovy přiléhající k terminálu.

V těchto prostorách bude od podzimu fungovat pobočka knihovny

V místě, kde dříve bývala restaurace, bude fungovat rychlé občerstvení s obslužným pultem, zachována zůstane i venkovní část bufetu na peróně. V další části, kde bývala restaurace vyšší cenové skupiny, bude městská knihovna a poslední volné prostory obsadí Česká pošta, která sem z opačné strany nádraží přesune dopisní a balíkové služby pro veřejnost. „Už o prázdninách bychom chtěli městu předat prostory pro knihovnu, aby zde mohly být provedeny poslední úpravy. Knihovna by měla být otevřena pravděpodobně už v září, vstup bude bezbariérový. V prostoru knihovny jsou zachovány historické stropy, bude tady vnitřní dřevěná vestavba, která prostory zútulní. Od podzimu by v sousedství knihovny měla fungovat i pošta, pro bufet nyní začínáme hledat vhodného provozovatele,“ říká Jaroslav Špína, ředitel Správy osobních nádraží a náměstek ředitele pro správu majetku, oblastní ředitelství Hradec Králové.

Na straně peronu jsou již osazena nová okna

V současné době jsou již v této části nádražní budovy osazena nová okna a začalo se s opravou venkovní fasády. Aktuálně byl ještě odkryt přístřešek peronu v části budovy, kde je dopravní kancelář. „Rekonstrukce této zbývající části ale jinak bude řešit až třetí etapa. Máme již k dispozici potřebnou dokumentaci. Je to nejstarší část nádraží, bohužel jsme dodatečně zjistili, že objekt není v dobré kondici, v havarijním stavu jsou krovy a část stropů. Navíc při rekonstrukci budeme muset zachovat provoz dopravní kanceláře, která by se měla v budoucnosti zvětšit. Těch věcí na řešení je tolik, že v tuto chvíli nemohu přislíbit, že třetí etapa bude plynule navazovat na tu druhou, i když bychom si to přáli,“ dodává Jaroslav Špína.

Z připravovaných rekonstrukcí nádražních budov v regionu jsou nejdál přípravy na opravu výpravní budovy v Semilech, která má začít již letos na podzim, připravuje se rekonstrukce budov v železničních stanicích Sychrov a Mnichovo Hradiště.

Nádražní budova se promění i barevně

Rozebraný podhled v části budovy u dopravní kanceláře

Související články (celkem 4)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.