ŘIDIČI – NOVODOBÍ PIRÁTI?

0

Od počátku května opět fungují pevné radary na měření rychlosti. Najdete je v Turnově (v Bezručově ulici, v ulici 5. května a na silničním průtahu městem), v Radvánovicích a ve Ktové. I když se to mezi řidiči ví a zpráva o znovuzprovoznění radarů byla publikována v médiích, tak za měsíc květen turnovská městská policie podle velitele Luboše Trucky eviduje 1480 překročení povolené rychlosti!

Z tohoto počtu ještě budou vyřazena vozidla policie, hasičů, rychlé zdravotnické služby a také několik motorek, které radar omylem zaznamenal (na motorkáře je radar krátký, protože mají espézetku vzadu!), i tak ale půjde o hodně vysoké číslo. A to jsou ještě radary na Turnovsku nastaveny na hodnotu o 10 kilometrů v hodině vyšší, než je povolená rychlost. Tam kde můžete jet rychlostí 50 km/h vás radar „vyfotografuje“, když pojedete šedesátkou a na průtahu, kde lze jet rychlostí 80 km/h, budete postiženi až za rychlost 90 km/h.

Podle Trucky obnoví městská policie v červnu i kontroly řidičů mobilním radarem. Měřit se bude asi na pěti místech v různou denní a noční dobu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.