OPERU Z LONDÝNA UVIDÍTE V TURNOVSKÉM KINĚ

0

V pořadí už druhý živý přenos představení z londýnského Royal Opera House se chystá v turnovském kině Sféra ve čtvrtek 10. prosince. Diváci se mohou těšit rovnou na dvě krátké opery, první z nich je Sedlák kavalír a druhou pak Komedianti.  Kino bude znovu slavnostně vyzdobené a na baru pro vás připravují víno a drobné občerstvení. Živý přenos opery přímo z jedné z nejslavnějších operních scén světa dovolí divákům v Turnově a po celé Evropě zažít atmosféru tak brilantního vystoupení, jakými Komedianti a Sedlák kavalír v podání tohoto souboru bezpochyby budou. Součástí promítání budou české titulky.

„Už na začátku října měli diváci možnost zhlédnout přenos opery Figarova svatba a všichni odcházeli z kina okouzlení a nadšení,“ popisuje dramaturg Adam Švancar. Sám si nepamatuje, že by se už někdy podobná příležitost Turnovanům naskytla. „Už teď můžu slíbit, že na diváky čeká znovu milé překvapení, které ještě prohloubí zážitek z celého večera,“ zve do kina Švancar.

Opery Sedlák kavalír i Komedianti jsou obě považovány za vrcholná díla svých tvůrců. Damiano Michieletto je nyní představí ve špičkovém nastudování během jediného večera. Příběhy zasadil do chudobou zmítané severoitalské vesnice roku 1980. Večer diriguje sám hudební ředitel Royal Opera House Antonio Pappano a na jevišti budou zářit například nizozemská sopranistka Eva-Maria Westbroek, okouzlující italská sopranistka Carmen Giannattasio a dechberoucí lotyšský tenor Aleksandrs Antonenko.

Na operu se můžete těšit ve čtvrtek 10. prosince od 19.45 v turnovském kině Sféra na Střelnici.
Adéla Ištvánková, adela.istvankova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.