NA DALIMĚŘICÍCH OD ZÁŘÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA NEBUDE!

0

Upozornění úvodem: Tento text nesouvisí se slučováním ani s výměnou turnovských škol. Přesto jde o převratnou informaci. Odloučené učebny Základní školy ve Skálově ulici na Daliměřicích v Hruborohozecké ulici škola vyklízí a od září je nebude pro své žáky využívat! To je opravdu zásadní změna. Tato základní škola má svoji odloučenou budovu u nádraží v Prouskově ulici, kde jsou umístěny děti prvních až třetích ročníků, do čtvrté třídy chodí dnes děti na Daliměřice a od páté do deváté třídy do hlavní budovy ve Skálově ulici.

Od září bude tedy všechno jinak, podle ředitele školy Romana Mareše budou do hlavní budovy chodit už i žáci čtvrtých ročníků. „Důvodů, proč areál na Daliměřicích opouštíme, je několik. Zejména je to odlehlost a finanční náročnost na údržbu a provoz objektu, který je ve velmi špatném technickém stavu. Také tu byl již delší dobu cítit tlak ze strany rodičů, že se jim vyučování v Hruborohozecké ulici moc nelíbí,“ zdůvodnil rozhodnutí Mareš.

n200705241323_zap_106_07_waldO špatném technickém stavu daliměřického školského objektu, kde ještě také sídlí Waldorfská mateřská škola, se toho namluvilo v posledních letech hodně. Všechny plány, které zahrnují demolici, radikální opravu nebo výstavbu nového školského areálu, vždy vzaly za své při pohledu na finanční náročnost. „Doufám, že tato nová situace bude znamenat i to, že se začne řešit nejnižší školský stupeň ve městě koncepčněji. Postrádám jasné stanovisko například školské komise nebo vedení města, jakou síť mateřských škol si do budoucna představují, teprve potom se bude hledat odpovídající řešení,“ uvádí vedoucí radničního odboru správy majetku Ludmila Těhníková. Podle ní v nejbližší době bude asi polovina areálu na Daliměřicích prázdná, protože Waldorfská školka o uvolněné prostory zájem nemá.

Co dál?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.