LÍDR NARAZIL V LÍPĚ NA BAUEROVO HOKEJOVÉ UMĚNÍ (+NPL)

0

* LEDNÍ HOKEJ / Vedoucí celek krajské ligy mužů se o víkendu představil na ledě svého nejbližšího pronásledovatele. V utkání bez časté střelby se hosté dlouho i přes svůj vyšší kredit nedokázali prosadit, takže si Lípa do poslední části vypracovala dvoubrankový náskok, a to nakonec rozhodlo o výsledku. Jeho klíčovým režisérem byl českolipský Bauer. Hráč s exligovými zkušenostmi na dva góly nahrál a ten rozdílový sám vstřelil.

* HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 4:3 (1:0, 1:0, 2:3). Branky 52. Šimůnek, 57. Jágr, 57. Maděra, rozhodčí Mizera – Doležal, Štrébl, vyloučení 6:6, zásahy gólmanů 23:26, diváků 120. Sestava: D. Kysilka – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, P. Zákoutský, Zbroj – Hanuš, Jágr, Duda – Jiří Šimůnek, Maděra, Isach – Hujer, Žmolil, Majdič.
I přes svou nespornou formu turnovský gólman Daniel Kysilka inkasoval už v 7. minutě, v níž konto svého kanadského bodování začala množit domácí hvězda. Bauer vybídl ke skórování Rašína, a ten nepohrdl – 1:0! Bezgólový herní úsek poté trval až do 28. minuty, kdy opět zaúřadoval elegantní lipský plejer s bezchybným vedením puku. Tentokrát z jeho nahrávky gólově profitoval Holčák. Favorita probrala až 46. minuta. To za asistence Krupičky zvyšoval už na 3:0 Češka.

Zvýšené obrátky turnovské mašiny za pákami se strojvedoucím Maděrou vynesly červeno-bílému týmu snížení. Do elitního útoku povýšený Jiří Šimůnek se trenérovi odvděčil právě po Maděrově impulsu brankou v 52. minutě a zavelel k obratu. Jenomže Bauer hrál velký zápas a za přispění Žáka záhy vrátil stav zpátky do tříbrankového rozdílu. Nervozitu do řad domácích a hlavně jejich příznivců pak vnesl po Hanušově gólové přihrávce v 57. minutě Jágr a hned v té samé minutě dal utkání nádech závěrečného dramatu Maděra.

Ale hosté se zvedli pozdě. „Po dvoutřetinovém rozpačitém začátku přišlo vzepětí v závěrečné části, ale to přineslo pouze stažení náskoku na rozdíl jediné branky. Na výhru, a třeba i bod, to tentokrát prostě už nestačilo,“ glosoval vystoupení svého mužstva jeho vedoucí a místopředseda turnovského klubu Libor Šlechta.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Slavoj Liberec 7:5, Varnsdorf – Lomnice 2:5.

MUŽI KOLA – SOKOL BERKA A RAPTOR KRAVEC
*LEDNÍ HOKEJ – NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA / Zápasy 13. kola přinesly obvyklé výsledky, když zaujala snad jen výhra Všeně nad Performery. Hned sedmi góly zdeptal Raptory nejlepší hráč kanadského bodování Berka. V týmu soupeře na sebe negativně upozornil Kravec. První místo i nadále drží SDH Hnanice, Sokol má ještě zápas k dobru.

* TJ Sokol Turnov – HC Raptoři Turnov 20:1 (5:1, 9:0, 6:0). Rozhodčí Kopecký a Mikule, branky: 11. Khlebstov, 17., 25., 31., 36., 36., 43. a 57. Berka, 17. Čermák, 19. a 53. Štryncl, 18., 26., 49. a 54. Novotný, 34. a 37. Fajta, 38. Dědeček, 39. a 44. Krim – 10. M. Honců, vyloučení 2:7, v čase 28:28 udělen vyšší trest 5 + OK hráči č. 71 Martin Kravec (HC Raptoři) za faul „vražení na hrazení“. Udělen automatický STOP na jedno následující utkání, diváků 9.
TJ Sokol: Procházka – Khlebstov, Patka, Koucký, Schwarzkopf – Dědeček, Berka, Krim, Fajta, Štryncl, Čermák, Novotný, Šolc.
Raptoři: M. Špinka – Hašek, Hurdálek, Kratochvíl, Hájek, – Holik, Šašek, Hořínek, Kravec, Buček, Hlubuček, Zajgler, Šorejs, M. Honců.

* Black Hawks – HC Modřišice 5:17 (0:8, 2:6, 3:3). Rozhodčí Jiří Šimůnek a Koňák, branky: 24. Brož, 29., 43., 45. a 51. Srb – 1., 6., 16. a 44. Šálek, 3., 13. a 33. Pecka, 7. a 31. Jiránek, 12. Pelda, 15. Dumek, 25. a 34. M. Marek, 32. Knížek, 25. a 48. L. Holán, 52. R. Holán, vyloučení 0:3, diváků 17.
Black Hawks: Kozák – P. Peukert, Vaníček, Feštr, Sedláček, Ševčík, Novák, – Kujan, Daňo, Srb, Brož, Bříza, Zeman, Staněk, Kořínek, Bárta.
Modřišice: Koubus – Jiránek, Dumek, Knížek, Karásek, – Pecka, Šálek, R. Holán, M. Marek, L. Holán, Jan Marek, T. Marek, Pelda, M. Vaníček, Krouza.

* HC Všeň Turnov – HC Performers Turnov 4:2 (0:1, 1:1, 3:0). Rozhodčí Novotný a Texl, branky: 26. Kučera, 41. Sluka, 49. Holas, 59. M. Lamač – 8. Mazánek, 37. Jan Lhoták ml., vyloučení 4:3, diváků 6.
Všeň Turnov: Zuzaňák – Kučera, Kutěj, Fanta, Hofman – M. Lamač, Sluka, L. Lamač, Holas, Šťastný, Saska, Patočka, Taibr, Kobosil, Z. Pařízek.
Performers: M. Kopecký – Hujer, Kučírek, Černohouz, Kopal – Mazánek, Roubíček, Jan Lhoták ml., Zonyga, R. Kopecký, Kolomazník.

* HC SDH Hnanice – SDH Troskovice 19:2 (4:0, 6:1, 9:1). Rozhodčí Texl a Mikule, branky: 8., 14., 22., 31., 59. a 60. Š. Havel, 13. Buriánek, 13. a 28. Bubák, 22. a 40. Šourek, 33. 53., 58. a 60. L. Malý, 43. a 44. Buchar, 56. Groh, 56. Richter – 40. Vondrák, 59. J. Vondráček, vyloučení 4:4, diváků 18.
Hnanice: Kašpar – Groh, Jíra, Richter, Bubák – Holeček, Šourek, L. Malý, Buchar, Š. Havel, Buriánek.
Troskovice: M. Horáček – Srbek, Drahoňovský, T. Machačný – J. Vondráček, Vondrák, Maňka, M. Procházka, Vařejčko, Kubec.

1. SDH Hnanice 13 12-0-1 154:27 24
2. TJ Sokol Turnov 12 10-1-1 144:33 21
3. HC Performers 13 9-0-4 109:48 18
4. HC Modřišice 13 7-2-4 90:75 16
5. HC Všeň Pojizeří 13 6-0-7 90:78 12
6. SDH Troskovice 13 2-1-10 40:145 5