PŘED ZRAKY PĚTI STOVEK DIVÁKŮ ZAČAL LED TÁT POD OSTŘÍM NOŽŮ!

0

* LEDNÍ HOKEJ / Jak připomněl spoluautor titulku Ivo Konejl ze správní rady HC Turnov 1931, je tomu nějakých 10 let, co Turnov, tenkrát ještě pod hlavičkou BHK, hrál krajské finále. Vedle Davida Vondráčka už jenom dva tehdejší aktéři si dnes mohou zopakovat neopakovatelnou atmosféru vrcholných okamžiků mistrovské soutěže, v nichž se hraje o pocty nevyšší. Stejně jako tehdy, do prvního utkání s lomnickým arci rivalem, vedli červeno-bíle-černý tým do prvního finálového duelu kapitán Daniel Isach a jeho asistent Petr Jágr.

* HC Turnov 1931 – HC Lomnice nad Popelkou 6:3 (0:1, 2:1, 4:1). Branky 22. Kolmann, 39. a 50. Jan Zákoutský, 50. Maděra, 59. Vondráček a 60. Jágr, rozhodčí Hrubý – Krejbich, Grundler, vyloučení 5:6, využití 2:1, zásahy gólmanů 26:27, diváků 485! Sestava: D. Kysilka – Jan Zákoutský, Zbroj, M. Kysilka, Kolmann – Hanuš, Jágr, Mizerík – Isach, Maděra, Vondráček – P. Zákoutský, Dvořák, Jiří Šimůnek.

V začátku rušného utkání nechtěl ani jeden ze soupeřů udělat chybu, a tak se za asistence Srnského podařilo skórovat ve 12. minutě pouze lomnickému Mizerovi. Naštěstí Turnovští měli také hráče takřka shodného jména, a Mizerík začal dokazovat, že to v rukách stále má. Když po Kolmannově vyrovnání hosté opět kontrovali Kinčlem, byl to právě turnovský navrátilec, který Janu Zákoutskému nahrál na dva góly. Obzvlášť ten první byl parádní, protože znamenal využití přesilovky a střelecký pokus od modré si našel přesnou cestu až za Dulákova záda podruhé. Zcela zaplněný Koškův svatostánek se tak za vyrovnaného stavu 2:2 mohl těšit na rozuzlení v posledním dějství.

A to začali lépe Lomničtí, protože přesilovku při vyloučení Hanuše zužitkoval nenápadným gólem fotbalista Drahoňovský. Jenomže po zopakované spolupráci Mizeríka a Jana Zákoutského bylo skóre opět srovnané. Turnov se poprvé v utkání ujal vedení ve stejné minutě, když střelu Marka Kysilky doklepl do Dulákovy sítě všudybyl Maděra. Zaskočený tým v modrém se sic vehementně snažil o korekci, ale v 59. minutě se připomněl další pamětník Vondráček, jemuž sekundoval Isach, a trenéru Jiřímu Novákovi nezbylo než sáhnout ke hře bez brankáře. A byl to zase symbolicky Petr Jágr, kdo v závěrečné třetině vyvezl puk získaný v obranné třetině Mizeríkem a po přejezdu červené čáry jej za nadšených ovací bouřící haly pošesté poslal k tyči zívající prázdné klece…

„Po nervózně opatrném začátku jsme několikrát museli dotahovat náskok soupeře, ale postupně jsme byli důraznější v osobních soubojích, takže Lomničtí neměli příliš prostoru se nadále prosazovat,“ byl s výkonem svých svěřenců ve finále spokojen trenér HCT Jiří Slabý. Zápas o další bod je na pořadu v pátek 9. března – od 19.00 hodin jej podle reglementu hostí Lomnice. Pro turnovské příznivce je opět připraven další „Fanzájezd“ s odjezdem v 18.00 hodin od ZS Ludvíka Koška, ale vzhledem k očekávanému zájmu je doporučena rezervace míst! Případný rozhodující duel by se pak hrál v Turnově, a to v neděli 11. března od 17.00 hodin.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.