HOKEJISTÉ TURNOVA VÁLÍ JAKO Z PARTESU

0

* LEDNÍ HOKEJ / Po pátečním kole Poháru Českého ráje, v němž turnovští hokejisté zvítězili v Jičíně 4:6 (Jiří Šimůnek a Maděra 2, Hujer a Duda), se na Zimním stadionu Ludvíka Koška hrálo další kolo Krajské ligy mužů, kterou HC Turnov 1931 momentálně s přehledem vede.

* HC Turnov 1931 – HC Frýdlant v Čechách 5:2 (3:1, 2:0, 0:1). Branky 12., 17. a 31. Jágr, 8. Maděra, 32. Dvořák, rozhodčí Kaňkovský – Svobodová, Novák, vyloučení 0:4, využití 0:0, zásahy brankářů 22:41, diváků 220. Sestava: Fikrt – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Jakub Šimůnek, Zbroj, Mikule – Petr Zákoutský, Maděra, Isach – Hanuš, Jágr, Duda – Hujer, Dvořák, Jiří Šimůnek – Majdič.

Souboj prvního s posledním nepřinesl žádné překvapení, krom jediného. Z gólu se jako první radovali hosté, to když za asistence Jandy skóroval Doubek. Jenomže Maděra po přihrávce Isacha záhy vyrovnal, a pak o sobě dal výrazně vědět Jágr. Ten si díky nahrávkám Jana Zákoutského a ve dvou případech Hanuše připsal během dvacetiminutovky hattrick, čímž frýdlantskou oporu Blažka v kleci příliš nepotěšil. Vysokou výhru pak pojistil v půli utkání při asistování Jiřího Šimůnka ještě Dvořák. V 56. minutě Smetaníkem potrestaná špatná rozehrávka tak už na jasné výhře Turnova nemohla nic změnit.

Kádr vedoucího celku KLM si evidentně „sedá“, a jeho cesta letošním mistrovským ročníkem je po rozpačitém rozjezdu zatím suverénní. Dalším hráčem jsou opět četní a nepřeslechnutelní příznivci červeno-bílých barev. „Vedle vítězství potěšila také disciplinovanost hráčů, kteří zápas absolvovali bez jediného vyloučení,“ postřehli v realizačním týmu.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky: Č. Lípa – Lomnice 7:4, utkání Slavoj Liberec – Varnsdorf skončilo po uzávěrce TvA.

1. HC Turnov 1931 6 5 0 0 1 28:17 15
2. HC Česká Lípa 5 4 0 0 1 31:21 12
3. HC Slavoj Liberec 5 2 0 1 2 26:27 7
4. HC Lomnice n. Pop. 6 2 0 0 4 25:31 6
5. HC Varnsdorf 4 1 1 0 2 17:18 5
6. HC Frýdlant v Č. 6 1 0 0 520:32 3