ODVETNÉ HOKEJOVÉ DERBY OPANOVALA LOMNICE (+NPL)

0

* LEDNÍ HOKEJ / Pátečním dobrým výkonem s Libercem (ZDE) dobře naladění příznivci turnovského HC odjížděli z nedělního utkání v Lomnici vesměs zklamáni. Jak se pár z nich shodlo, nemrzel ani tak výsledek, jako spíše předvedená hra, resp. přístup hráčů k ní. Ti sice v závěru zapnuli na vyšší level, ale ani to už na větší shovívavost fandů nestačilo.

* HC Lomnice nad Popelkou – HC Turnov 1931 5:2 (2:0, 2:0, 1:2). Branky 46. Jágr, 55. Petr Zákoutský, rozhodčí Touš – Krejbich, Kaňkovský, vyloučení 5:7 + Isach do konce utkání, využití 3:0, zásahy brankářů 12:24, diváků 180. Sestava: Fikrt – Jiří Zákoutský, Kysilka, Eichler, Jan Zákoutský, Mikule – Petr Zákoutský, Maděra, Isach – Hanuš, Jágr, Duda – Hujer, Dvořák, Majdič.

Po výborném pátečním výkonu bylo v neděli všechno jinak. V derby šla na nekvalitním ledu vstříc vítězství již od první minuty mnohem agresivněji Lomnice, která záhy také trestala laxní přístup Turnovských. Ti sami sebe navíc dostávali pod tlak svými hrubými a nepochopitelnými chybami. Zaváhání obránce řešené hloupým faulem domácí hned v první přesilovce zúročili Junkem ve vedoucí branku. Týž hráč se pak mohl radovat opět v 18. minutě v další přesilovce za technickou chybu jednoho z turnovských hráčů!? Ty neprobrala z letargie ani druhá třetina, v níž dalšího zbytečného vyloučení využil ke zvýšení již na rozdíl tří branek Knap a ve 38. minutě se šikovnou tečí blýsknul ještě Lemfeld.

Zmar Turnovských vyvrcholil v úvodu posledního dějství pětiminutovým trestem frustrovaného kapitána Isacha, který k tomu přidal ještě vyloučení do konce utkání. Paradoxně tento moment hosty nakopl k tomu, že semkli své řady a několikanásobně zvýšili svou bojovnost, takže oslabení nejenže ubránili, ale gólem Jágra, který ve 36. minutě zaskočil střelou z úhlu lomnického gólmana Duláka, a vzápětí hodně zatřásli sebevědomím jeho modrobílého týmu. Tlak Turnova s objevenou chutí do hry však bohužel přišel příliš pozdě. Přinesl sice ještě snížení z hole Petra Zákoutského, jemuž asistoval Maděra, ale nic víc. Při závěrečné power play vyškrábnul puk ve střední třetině Drahoňovský a do Fikrtem opuštěné klece zatloukl v poslední minutě poslední hřebík.

Ostatní výsledky: Varnsdorf – Frýdlant 7:8 PN, výsledek utkání Slavoj Liberec – Česká Lípa 14:3.

STŘELCI 5. KOLA NPL – SOKOL BERKA A HNANICKÝ BUCHAR
* LEDNÍ HOKEJ / Popředí Nejvyšší Pojizerské ligy je v letošním ročníku poměrně vyrovnané, a i nadále mu kralují turnovští sokolové, pronásledováni několikanásobným vítězem z Hnanic a Performery. Oproti dlouholetým zvyklostem zaznamenávají největší změny statistiky.

* HC Performers Turnov – Black Hawks 11:0 (3:0, 2:0, 6:0). Rozhodčí Texl a Koňák, branky:  7. Adam, 10., 21. a 35. Vaníček, 12. Jan Lhoták ml., 43. a 58. Cidlinský, 47. Kolomazník, 48. Hujer, 53. a 58. P. Janoušek, vyloučení 5:4, diváků 29.
Performers: Mlejnek – Hujer, Kučírek, Černohouz, Kopal – Jan Lhoták ml., Vaníček, Mazánek, Janoušek, Adam, Cidlinský, Zonyga, Janata, Kolomazník.
Black Hawks: Hruška – M. Peukert, P. Peukert, Bárta, Zeman, Feštr, Vaníček – Srb, Daňo, Kujan, Pospíšil, Brož, Kořínek, Bříza, Staněk, Ševčík, Pala.

* HC Všeň Pojizeří – TJ Sokol Turnov 3:10 (0:1, 0:6, 3:3). Rozhodčí Texl a Koňák, branky: 46. Taibr, 54. L. Lamač, 56. M. Lamač – 20. Štryncl, 24. Jurek, 28. Fajta, 31., 43., 49. a 52. Berka, 40. Krim, 40. Khlebstov, vyloučení 6:9, diváků 13.
Všeň: Dědeček – Kutěj, Holas, Taibr – L. Lamač, M. Lamač, Saska, Šulc, Patočka, Koťátko.
TJ Sokol: Kotek – Khlebstov, P. Augsten, Schwarzkopf, Jurek – Fajta, Berka, Krim, Štryncl, Herrmann, Šolc, Krouza, Konejl, Dědeček.

* HC SDH Hnanice – HC Modřišice 9:3 (3:1, 3:1, 3:1). Rozhodčí Novotný a Kopecký, branky: 3. a 31. Holeček, 13., 34., 48. a 50. Buchar, 18. a 37. Mazánek – 3. a 24. Šálek, 56. Jiránek, vyloučení 5:2, diváků 6.
HC SDH Hnanice: Kašpar – Groh, Jíra, Plechatý – Holeček, Mazánek, Richter, Buchar, Stuchlík, Buriánek.
HC Modřišice: Koubus – Jiránek, Hladík, Dumek, Knížek, – R. Holán, V. Vaníček, Šálek, Jaroslav Marek, T. Marek, Krouza.

* HC Raptoři Turnov – SDH Troskovice 4:8 (1:2, 0:3, 3:3). Rozhodčí Novotný a Hujer, branky:  3. a 55. Hájek, 50. Vítek, 54. Šašek – 11. a 16. P. Procházka, 27., 41. a 52. Srba, 35. Srbek, 37. J. Vondráček, 52. Varečka, vyloučení 7:9, diváků 31.HC
Raptoři: M. Špinka – Hájek, Hašek, Kopal, Hlubuček – Šašek, Hořínek, Sedláček, Vítek, Holik, M. Honců, Šorejs, Budina, Kravec.
SDH Troskovice: M. Horáček – Varečka, Drahoňovský, Srbek, Jágl, Louda, Miksa – J. Vondráček, Vondrák, Srba, P. Procházka, Vařejčko, M. Procházka, Fišera, Maňka, Paldus, Kubec.

1. TJ Sokol Turnov 5 5-0-0 57:8 10
2. HC SDH Hnanice 5 4-0-1 50:12 8
3. HC Performers 5 4-0-1 51:18 8
4. HC Modřišice 5 2-1-2 27:24 5
5. HC Všeň Pojizeří 5 2-0-3 38:29 4
6. SDH Troskovice 5 1-1-3 21:56 3