MISTROVSKÝ TURNOV – ZLATÁ TŘEŠNIČKA NA EXHIBIČNÍM LEDOVÉM DORTU! (+ NPL)

0

* LEDNÍ HOKEJ / Mistrovský ročník 2017/2018 krajské ligy mužů je za námi, a hned po druhém finálovém utkání se dlouho do noci slavilo v Turnově. Lomnice za ním zaostala nejen co do počtu diváků zvědavých na finále, ale tentokrát hlavně i herně. Hosté udávali po většinu hrací doby tempo, domácí prakticky nepustili do hry a chvílemi svým početným a opět skvělým fandům servírovali exhibiční pasáže.

* HC Lomnice nad Popelkou – HC Turnov 1931 3:6 (1:1, 1:3, 1:2). Branky 17. Maděra, 25. Zbroj 28. a 49. Jiří Šimůnek, 29. a 59. Mizerík, rozhodčí Hrubý – Svobodová, Serbus, vyloučení 4:9, využití 1:0, v oslabení 0:2, zásahy gólmanů 26:22, diváků 350.
Sestava: D. Kysilka – Šuráň, Jan Zákoutský, Zbroj, M. Kysilka, Kolmann – Hanuš, Jágr, Mizerík – Isach, Maděra, Vondráček – P. Zákoutský, Dvořák, Jiří Šimůnek.

Jestliže někdo počítal s tím, že rozhodovat se bude v neděli v Turnově a do Lomnice v pátek nejel, může jenom litovat. Už od první minuty bylo evidentní, že na zápas jsou lépe připravení hosté a jejich pohoda byla na hře znát. Jako vždy byli na ně rozhodčí mnohem přísnější, ale dlouho se ani jednomu týmu nepodařilo soupeře zaskočit. Turnovský úspěch se tak začal rodit až v 17. minutě, kdy ve vlastním oslabení ujel všem Maděra a načal Duláka – 0:1! Radost hokejistů v černých dresech však neměla dlouhého trvání, protože Kalfiřt minutu nato zblízka vyrovnal po přistrčení Lemfelda. V úvodu druhé třetiny Turnov ubránil další lomnickou přesilovku a z nahrávky Maděry gólově profitoval Zbroj. Zaskočené domácí po chvíli Maděra zdeptal znovu, když nabídl lahůdku Jiřímu Šimůnkovi a ten třetí brankou nepohrdnul. Poté předvedl hokejovou parádu Mizerík, když zasekl brusle do ledu, připravil si puk, a ten dělovkou procedil skrz Duláka počtvrté! Lomnické jedničce pak při turnovském sólu pomohla tyč, a stejná modrobílá dvojice jeho spoluhráčů si v 38. minutě připsala druhou gólovou spolupráci.

Ošemetný stav 2:4 pak přinesl do hry jistou nervozitu, když hráči obou týmů cítili, že další gól bude pro zbytek hrací doby dost klíčový. Štěstí však tentokrát stálo na straně Turnovských, protože odvážným prostě přeje. Ve 49. minutě našel Kolmann u zadní tyče Jiřího Šimůnka, a ten byť to měl přes ruku, splatil trenérovu důvěru svou druhou trefou v utkání – 2:5! Naděje Lomnických pak paradoxně pohřbil jejich nejlepší hráč Martinec. Strávil na ledě nejvíc minut, dřel a pokoušel se o častou střelbu, jenomže pak ho zradily nervy. Když v 53. minutě proháčkoval turnovskou obranou a překonal vynikajícího Dana Kysilku, jeho střelu zastavila horní tyčka. Následně neunesl atak turnovského beka a po boxerské vložce vyfasoval 5 minut plus osobní trest do konce utkání. A protože byl na trestné lavici také poměrně přísně vyloučený Maděra, po nacvičeném signálu snížil v 57. minutě Mizera. Zmar domácích definitivně dokreslila 59. minuta, v níž šestka lomnických hráčů bušila do tří Turnovanů jištěných jistým D. Kysilkou, ale stále marně. Na to už se nemohl koukat Mizerík, našel si černý pryžový kotouč, zamával zkamenělé Lomnici a dovezl jej přes celé kluziště do opuštěné brány, aby zpečetil první mistrovský titul nové éry turnovského hokeje!

PĚT GÓLOVÝCH BROKŮ POSLAL DO PEŘÍ ČERNÝM JESTŘÁBŮM ADAM
Letošní 14. ročník Nejvyšší Pojizerské ligy spěje ke svému konci, když v něm zbývá dohrát už jenom poslední kolo a pár odložených zápasů. S největší pravděpodobností se z dalšího titulu budou radovat hasiči z Hnanic. A právě oni se s HC Modřišice dohodli, že svůj vzájemný duel odloží na úterý 20. března, které vše definitivně uzavře. Ve hře jsou také ještě individuální žebříčky, přičemž o tu nejvyšší příčku se ještě přetahují Saša Khlebstov a Malý Lukáš.

* HC Performers Turnov – Black Hawks 11:3 (5:2, 4:0, 2:1). Rozhodčí Jiří Šimůnek a Mikule, branky: 4., 7., 19., 22. a 58. Adam, 12., 28. a 42. Brunclík, 13. Sýkora, 30. A. Kopecký, 37. Kopal – 17. a 56. Kujan, 20. Brož, vyloučení 3:9.
Performers: Tyl – Hujer, Jakub Lhoták, Kopal, Černohouz – Brunclík, Mazánek, Laurin, Sýkora, Kolomazník, Adam, Janata, A. Kopecký, Jan Lhoták ml.
Black Hawks: Hruška – Vaníček, Feštr, Krouza, Sedláček – Kujan, Brož, Daňo, Staněk, Pala, Novák, Ševčík, Marek.

* HC Raptoři Turnov – SDH Troskovice 6:5 (1:2, 4:1, 1:2). Rozhodčí Koňák a Texl, branky: 25. a 48. M. Honců, 9. Hořínek, 30. Horský, 33. Buček, 33. Šašek – 9. a 54. M. Vondráček, 9. a 23. Klos, 52. Srba, vyloučení 1:2.
Raptoři: M. Špinka – Kratochvíl, Hájek, Buček, Zajgler – O. Honců, Hořínek, Šašek, Holik, M. Honců, Horský.
Troskovice: M. Horáček – Drahoňovský, Dobrý, Klos, Miksa – Vondrák, Srba, M. Vondráček, Paldus, M. Procházka, P. Procházka, Kubec, Vařejčko, Štěpánek.

* HC Všeň Turnov – TJ Sokol Turnov 5:5 (0:1, 4:2, 1:2). Rozhodčí Koňák a Texl, branky: 22., 25. a 37. M. Lamač, 35. Taibr, 51. Holas – 7., 39. a 42. Khlebstov, 32. Patka, 52. Krouza, vyloučení 4:4, diváků 6.
Všeň: Dědeček – Holas, Kutěj, Šťastný, Pitel – M. Lamač, Sluka, Kobosil, Taibr, Egert, Z. Pařízek, Patočka.
Sokol: Kotek – Khlebstov, Herrmann, Patka – Vogt, Krouza, Šolc, Fajta, Štryncl, Krim.

1. HC SDH Hnanice 18 17-0-1 202:36 34
2. TJ Sokol Turnov 17 13-2-2 187:54 28
3. HC Performers Turnov 18 12-0-6 165:68 24
4. HC Modřišice 18 10-2-6 115:107 22
5. HC Všeň Pojizeří 19 9-1-9 129:104 19
6. SDH Troskovice 19 2-2-15 57:183 6