HC TURNOV 1931 UŽ JE KOMPLET NA LEDĚ

0

* LEDNÍ HOKEJ / Zatímco venku se na zeleném trávníku Maškovy zahrady v rámci tréninku proháněli turnovští Sršni, v restauraci Zimního stadionu Ludvíka Koška hned vedle „nažehleného“ ledu probíhala tisková konference. Tu sem před nadcházející mistrovskou sezonou dalšího ročníku krajské ligy mužů Libereckého kraje svolalo představenstvo HC Turnov 1931.

Klíčovou otázku v podobě obsazení funkce hlavního trenéra zodpověděl předseda správní rady Vladimír Jágr. „Po ukončení spolupráce s Víťou Jankovýchem jsme volili ze tří variant, z nichž nakonec vyhrála ta přímo se nabízející. Protože věříme v jeho dlouholeté zkušenosti, a také na základě dosavadní dobré spolupráce a komunikace, tak do nové sezony povede mužstvo jako hlavní kouč Jiří Slabý.“ Ten ve svém vyjádření připomněl, že je z Mladé Boleslavi a trénovat začal už v době své aktivní gólmanské kariéry ve městě automobilů a poté i ve městě perníku, a tohle poslání jej baví už 32 let! Jeho rukama prošel třeba Radim Vrbata, válející v zámořské NHL, ale také mnoho dalších plejerů.

Jiří Slabý

„Dvanáct let jsem působil v Hradci Králové, z toho tři roky u A-týmu. Mým nejcennějším trenérským trumfem je extraligové stříbro se starším dorostem Hradce. Pak přišla nabídka od pana Jágra, a protože tu mého vnoučka naučili bruslit, jako šéftrenér mládeže působím v Turnově již rok. I přes zkušenosti získané v Jičíně či Vrchlabí je pro mě přestup zpátky k dospělým velkou neznámou. Naším cílem proto bude zaplnit zimní stadion, společně se bavit hokejem a hlavně vyhrávat. To chtějí lidé ze všeho nejvíc. Jsou tu moc vnímaví kluci, tak uvidíme, jak se nám to všem společně bude dařit,“ řekl zkušený kouč.

Tomu bude i nadále nápomocen jako vedoucí mužstva a asistent Libor Šlechta, k němuž má přijít ještě druhý asistent Tomáš Liška. Bývalý juniorský Bílý Tygr působil mj. ve Francii a po vyřízení všech nutných formalit by v případě potřeby mohl zasáhnout i přímo do hry! Novým kustodem se stal Tomáš Špinka a technické věci bude mít na starost Jan Mikule. Kolotoč utkání odstartuje v neděli 23. září utkáním ve Frýdlantu, domácím příznivcům se Turnovští představí v sobotu 30. září, kdy od 17.00 hodin hostí na svém ledě celek Varnsdorfu. „Ze soutěže odstoupil Děčín B, takže letos diváci opět uvidí tradiční soupeře z Lomnice, liberecké VTJ, Varnsdorfu, Frýdlantu a České Lípy. Systém zůstává prakticky stejný, hrát bude každý s každým čtyřikrát, což dělá dvacet utkání v základní části. Poté přijde play-off v obdobném systému jako vloni,“ přiblížil místopředseda HC Libor Šlechta.

Ani on v souběhu svých klubových funkcí ještě nezná definitivní podobu hráčského kádru. „Hokejová sezona se teprve rozjíždí, a kluby až v těchto dnech uzavírají své soupisky. My jsme bohužel až na samém konci tohoto klíče, takže čekáme, jak si po Bílých Tygrech vyberou v Benátkách a dalších vyšších oddílech, abychom mohli jednat už s konkrétními hráči. Krom již známých odchodů (TvA informovalo) by měl vedle zmíněného Lišky přijít z Francie k naší jedničce Fikrtovi také gólman Daniel Kysilka. Pro nás jsou nejzajímavější hráči jako třeba obránce Pavel Hanuš, který jde studovat do Liberce. Spousta dalších má u nás jakési zkouškové období, do budoucna evidujeme také řadu příslibů,“ přiblížil hráčskou problematiku obecně nejvyšší muž turnovského hokeje Vladimír Jágr.

O velice potěšitelném faktu pak informoval přítomné novináře Martin Volf, člen vedení odpovědný za hokejový dorost Turnova. „Mládežnická základna se nám rozrostla asi šestinásobně, takže v současné době se v našem klubu připravuje na sto padesát mladých hokejistů! To je samozřejmě velké číslo, které je třeba mít pokryto i trenérsky. To je sice občas dost náročné, ale zatím to zvládáme. Nábor probíhá neustále a nejbližší akcí pro nové adepty je Týden hokeje, který na našem stadionu proběhne v úterý 19. září od 15.30 hodin a příchozí děti si tu budou moci zkusit vše, co hokej obnáší,“ pozval případné zájemce o tuto druhou nejpopulárnější kolektivní hru na světě.

Nejinak je tomu i v srdci Českého ráje, a s hokejem začíná být spjata slušná část jeho obyvatel. „Bez spolupráce s rodiči by to nemohlo fungovat tak dobře, jak to funguje, takže bych i jim touto cestou rád poděkoval za jejich podíl na našem dalším rozvoji,“ dodal místopředseda Petr Soudský. Ten pak spolu s ostatními několikrát připomněl strategicky nezastupitelnou úlohu města, a především výbornou spolupráci s Městskou sportovní. „Hospodaříme s poměrně slušným balíkem peněz, a jsme proto rádi jak za vstřícnost Turnova, tak i podporu všech našich stálých sponzorů a dalších partnerů. Opomenout nesmíme ani dotační pomoc ministerstva školství, mládeže a sportu, které nám přispívá na trenéry, a samozřejmě taky pomoc hokejového svazu,“ konkretizoval Soudský.

Vedení hokejového týmu na tiskové konferenci

Jak bylo dále uvedeno, vyššího komfortu se dočkalo dovybavení kabiny áčka profi sušákem na rukavice a chystána jsou i další drobná vylepšení. Hodně agilní začíná být Fanclub, na jehož členy mezi četnými fandy činovníci HC nedají dopustit. „Nikdo v soutěži nemá takové fanoušky jako my. Jezdí za námi všude, i na ta nejvzdálenější utkání. Jejich podpora je více než zřetelná, a za to před nimi jménem klubu smekám,“ pronesl předseda Vladimír Jágr. Jak zaznělo z vícera úst, to všechno má vytvořit podmínky k tomu, aby červenobílý mančaft skončil v této mistrovské sezoně KLM na pomyslné bedně. Poněkud okrajově byla zmíněna také myšlenka 1. ročníku Poháru Českého ráje, který by Turnovu a zúčastněným týmům z Lomnice, Jičína a Nové Paky suploval kvalitní herní přípravu.

Velice dobře vypadá také ledová plocha, na níž se v posledních týdnech tvrdě makalo. Samotná příprava ledu trvala asi týden, a na dva centimetry požadované vrstvy ledu se ledaři dostali v pátek 8. září, kdy na led jako první vjely snad všechny ročníky žáčků, aby po nich následoval první oficiální trénink A mužů HC Turnov 1931. „Samotná obsazenost provozního rozvrhu Zimního stadionu Ludvíka Koška se neustále zvyšuje, neboť se bruslí prakticky celý týden od brzkého rána někdy až téměř k půlnoci. Provoz je naplánován zatím do velikonočního pondělí příštího roku, takže nudit se rozhodně nebudeme,“ informoval Tomáš Špinka, tentokrát z pozice šéfa celého areálu Maškovky.

Podrobnosti k 14., a v Turnově už 3. ročníku Nejvyšší pojizerské ligy měl připraveny Pavel Mlejnek. Ten s potěšením kvitoval, že amatérské soutěži zdvihne laťku účast dvou nových celků, a to Black Hawks a HC Raptoři Turnov. A právě Černí jestřábi jako první vyzvou na souboj mnohonásobného, a také loňského vítěze NPL – tým SDH Hnanice. Duel je na pořadu v pátek 13. října od 21.45 hodin. Fanoušky ledního hokeje zajisté potěší také zpráva, že i letos jsou v jednání zápasy mimo rámec vlastních týmů, tedy utkání mezinárodní, jak tomu bylo vloni např. v případě rakouského Salzburgu či extraligového duelu juniorů Bílých Tygrů s Třincem. Na základě dohody mezi HC Turnov 1931 a TvA, jako mediální partnera, tak pro naše čtenáře připravíme sérii soutěží o volné vstupenky a klubové ceny, takže se na vybrané akce dostane řada z vás ZDARMA!

SOUTĚŽ
A hned díky první soutěži se na první mistrovský zápas bez placení dostane do hlediště vylosovaná základní pětka diváků, která na e-mailovou adresu pod článkem (vodraz@centrum.cz ) napíše správnou odpověď A, B nebo C, na soutěžní otázku: Pod kterou možností shodných jmen v HC Turnov 1931 se nacházejí obránci? Odpovědi zasílejte do 25. září do 16.00 hodin. (Nezapomeňte uvést své jméno a telefon.)

A / Petr Jágr + Vladimír Jágr
B / Jan Zákoutský + Jiří Zákoutský + Petr Zákoutský
C / Daniel Kysilka + Marek Kysilka

Připravil: Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.