HOKEJOVÉ UNIKUM V TURNOVĚ. ZA 36 SEKUND 4 GÓLY!

0

Hned několik zajímavostí v sobě skrývalo další kolo krajské ligy mužů, hrané v sobotu 30. ledna. Podle zápisu o utkání byli v dalším vzájemném duelu obou celků tentokrát domácími liberečtí vojáci, nicméně publikum fandilo přece jen „hostům“. Bohužel, ti se dopustili obrovského množství individuálních chyb, které soupeř bez pardonu trestal. A vzhledem k absenci sportovního štěstí Turnovští nakonec odjížděli z vlastního ledu vysoko poraženi.

VTJ Liberec – HC Turnov 1931 10:3 (2:0, 7:3, 1:0). Branky 27. Maděra (Zbroj), 40. Duda (Drapák), 40. Jágr, rozhodčí Kájínek – Lorenčík, Svobodová, vyloučení 0:2, využití 0:1, zásahy brankářů 43:37, diváci 252.
Sestava: Fikrt (17. – 19. a 26. – 60. Bažant) – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Mikule, Petr Zákoutský – Růzha, Jágr, Isach – Baran, Maděra, Řezníček – Žmolil, Duda, Drapák.

Samotný zápas začali turnovští hokejisté velmi aktivně a v úvodním náporu si vytvořili hned několik gólových příležitostí! K jejich smůle se však ani jednomu z aktérů nepodařilo puk propasírovat za záda výborného libereckého brankáře J. Tomíčka. Naopak produktivita jeho spoluhráčů byla naprosto opačná, a tým v červeném se brzy po vyrovnání hry mohl díky trefám Šestáka a Herdy v rozmezí 11. a 13. minuty radovat z dvougólového vedení. Zaskočený Turnov pak navíc přišel o gólmana Fikrta, který musel po hrubce obránce čelit dělovce zblízka a otřesen musel svou klec opustit.
Byť se dal přes přestávku dohromady a do druhé třetiny nastoupil, jeho spoluhráči ho moc nepodrželi, takže ve 26. minutě své místo stejně přepustil Bažantovi. I ten však přes veškerou snahu doplatil na liknavost svého týmu, který druhé dějství naprosto nezvládl.

Divácky zajímavá tak byla snad jen jeho poslední minuta. Na ukazateli svítilo už jen 58 sekund, když se trefil Duda. Hned po buly se díky V. Tomíčkovi ale radovala také VTJ. Totéž, avšak v obráceném gardu proběhlo na druhé straně kluziště, kde se prosadil Jágr. Jenomže z další rozehry se urval Jarolím, jeho střelu sice Bažant betonem vykopl, ale nešťastným odrazem od vracejícího se beka puk přece jen doklouzal do jeho svatyně! Čas na ukazateli ukazoval na 22 sekund před koncem třetiny!

Vysoká prohra vyvolala mezi diváky řadu rozporuplných pocitů. Jedni i přes jiná očekávání uznali sílu soupeře, druzí se k němu stavěli s humorným nadhledem ve stylu: „Dyk jsme hráli venku. A pak, kde uvidíte třináct gólů a z toho čtyři v jedné minutě…“ Jak se všichni shodli, zápas se vůbec nepovedl obránci Mikulemu, a v každém případě by však hokejisté HC Turnov 1931 prý neměli hazardovat s přízní svých fanoušků, byť sníženou návštěvnost s posledními výsledky odmítli spojovat. „Dnes mně u většiny hráčů scházela větší bojovnost, ale těch pár, kteří se evidentně snažili, nemohli vývoj zápasu prostě jen tak otočit. Docela se mně líbil náhradník v brance, pochválil bych i Isacha, a asi nejlepším naším hráčem byl tentokrát Maděra,“ nechal se slyšet třeba Oldřich Vele, pravidelný návštěvník utkání HC Turnov.

V bojích o play-off, resp. o umístění v první čtyřce toto zaručující, červenobílí přivítají příští sobotu (6. února) od 16.30 hodin na Zimním stadionu Ludvíka Koška celek třetí České Lípy.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

1. HC Lomnice n Pop. 13 13 0 0 115:38 39
2. VTJ Ještěd Liberec 14 10 0 4 119:75 30
3. HC Česká Lípa 13 6 1 6 63:67 20
4. HC Turnov 1931 14 5 1 8 66:69 16
5. HC Frýdlant v Č. 13 4 1 8 46:76 13
6. HC Varnsdorf  13 0 1 12 51:135 2

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.