POSTUP JAKO POKLONA PŘÍZNIVCŮM HC TURNOV 1931

0

Už v pátek 23. února odjeli turnovští hokejisté do České Lípy bojovat o druhé vítězství, které by jim zaručilo postup do finále Krajské ligy mužů. V hektickém utkání se to, mj. také díky podpoře téměř stovky fandů ze srdce Českého ráje, v dramatické koncovce nakonec podařilo! A vzhledem k tomu, že také Lomnice i napodruhé uspěla v semifinálovém duelu s libereckým Slavojem, o titul vítěze ročníku 2017 – 2018 se tak dají očekávat minimálně dvě hodně zajímavá derby.

* HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 3:5 (0:0, 2:3, 1:2). Branky 26. Jágr, 27. M. Kysilka, 30. Eichler, 59. Vondráček, 60. Jan Zákoutský, rozhodčí Kaňkovský – Krejbich, Serbus, vyloučení 3:3, využití 1:0, oslabení 0:1, zásahy gólmanů 26:24, diváků 254.
Sestava: D. Kysilka – Jan Zákoutský, Zbroj, M. Kysilka, Kolmann, Eichler – Hanuš, Jágr, Mizerík – Isach, Maděra, Jiří Šimůnek – P. Zákoutský, Dvořák, Vondráček – Hujer.

První třetina přinesla oboustranně opatrný hokej, v němž se ani jedna strana nedopustila závažnější chyby, kterou by soupeř gólově potrestal. Prostřední část by se dala rozdělit na dvě půlky, neboť v rozmezí tří minut (!) postupně skórovali po nahrávce Jana Zákoutského Jágr, za asistence Isacha a Mizeríka překonal Bohatého v českolipské kleci Marek Kysilka a po spolupráci Mizeríka a Jágra v přesné půlce čistého hracího času už potřetí Eichler. Bohužel domácí se dokázali vzpamatovat a rovněž během krátkého časového úseku se vrátili zpátky do hry, to když ve 36. minutě namazal Krupičkovi Rašín a hned poté ještě Bauer Žákovi.

Vyrovnaný zápas tak muselo rozhodnout až jeho třetí dějství. A aby toho nebylo málo, v 50. minutě dostal puk do síťky za Danem Kysilkou v součinnosti s Křepelkou Dvořák a začínalo se opět od nuly. V třetině průběhem podobné té první svítilo až do 59. minuty na ukazateli vyrovnané skóre 3:3! Drama naštěstí nedopustil Vondráček, kterému úspěšně sekundovali Kolmann s Kysilkou a poslední tečku za vzájemnými duely v tomto ročníku dal po Maděrově přihrávce Jan Zákoutský, u něhož páteční hitparáda vlastně i začala.

„Byly to nervy až do samotného konce, ale zvládli jsme to. Znovu musím za kluky složit velkou poklonu našim příznivcům, kteří je do Lípy přijeli podpořit v počtu zhruba sedmdesáti hrdel,“ neskrýval své nadšení z úspěchu člen výboru HCT Petr Soudský. V druhém semifinále porazila Lomnice liberecký Slavoj 1:7, takže týmová skladba finále je jasná.

Oba tradiční rivalové vyjedou nejprve v sobotu 3. března na led Zimního stadionu Ludvíka Koška, kde první finálový mač začne v 17.00 hodin. Druhý zápas je na pořadu v pátek 9. března – od 19.00 hodin jej hostí Lomnice. Případný rozhodující duel by se pak hrál v Turnově, a to v neděli 11. března se začátkem v 17.00 hodin.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.