HOSTÉ NEDÁVALI BACHA NA JIRKU ŠIMŮNKA A NA ISACHA

0

Turnovští hokejisté válí a válcují jednoho soupeře za druhým. Jejich vítězná vlna teď spláchla loďku s nápisem Slavoj.  Nejvíc bodů do statistik kanadského bodování si při absenci lídra Maděry připsali mladý Jiří Šimůnek a kapitán Isach. Oba shodně dva góly dali a na dva nahráli svým spoluhráčům, když v jednom případě dokonce spolupracovali spolu!

* HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec 10:3 (4:0, 3:2, 3:1). Branky 9. Duda, 12. Jágr, 18. Žmolil, 19. a 25. Jiří Šimůnek, 29. a 43. Isach, 39. Kolmann, 54. Dvořák, 57. Hanuš, rozhodčí Mizera D. – Mizera L., Novák, vyloučení 3:4, využití 2:1, zásahy gólmanů 28:35, diváků 232.
Sestava: D. Kysilka – Jan Zákoutský, Šuráň, M. Kysilka, Kolmann, Eichler, Zbroj – Hanuš, Jágr, Duda – Jiří Šimůnek, Isach, Vondráček – P. Zákoutský,Dvořák, Žmolil – Majdič.

Doby, kdy byl liberecký Slavoj pro Turnov obávaným soupeřem, jsou nenávratně pryč. Vedoucí celek KLM s dvěma  novými posilami, se do hostů opřel už od samého začátku a po gólu Dudy za asistence Jágra začalo skóre od 9. minuty utěšeně narůstat. Nahrávači Jágrovi záhy na střelecký zářez nahrál Hanuš a jednoznačný výsledek úvodní třetiny ještě podtrhnuli v jejím závěru Žmolil s Jiřím Šimůnkem, jimž asistovali Isach a Vondráček. „Jde o rychlého útočníka s efektivní hrou, který hraje zodpovědně také dozadu. Odchovanec Ústí nad Labem má i zkušenosti s druhou ligou, kde hrál v pár zápasech A týmu HC Děčín, takže bude pro náš celek bezesporu přínosem,“ představil prvního novice v turnovském dresu člen výboru HC Turnov 1931 Ivo Konejl.

A právě Jiří Šimůnek s kapitánem Isachem byli v sobotu k neudržení. Prvně jmenovaný se trefil ve střední části hry jako první, když těžil z vybídnutí Kysilky. Svůj úspěšný debut si odbyl také ofenzívní obránce Kolmann, který se svému umu učil u Bílých tygrů z Liberce. Ve 29. minutě nejprve přihrál na gól Isachovi, a když se hosté dostali konečně ke slovu a kontrovali dvakrát Burkoněm, oba plejeři si své role vyměnili. Ve 43. minutě si Isach dorážkou Šimůnkova pokusu připsal svou druhou trefu v utkání. Vytáhlý člen bratrské dvojice Šimůnků poté přistrčil puk Dvořákovi, a ten nedal Jiřímu Tomíčkovi dělovkou z kruhu sebemenší šanci.

Ještě předtím hosté zazvonili na Kysilkovu tyč, aby po nenápadné akci skórovali V. Tomíčkem potřetí.  Nečekanou „desítku“ načepoval Libereckým na cestu parádním příklepem pod víko Hanuš, jemuž sekundoval Duda. Gól odpovídající číslu na zádech měl na hokejce ještě Isach, ale ani nadvakrát se mu libereckého gólmana nepodařilo přelstít. Na Turnov teď ještě čeká derby v Lomnici, ale bez ohledu na výsledek jej z prvního místa po základní části domácí nemohou sesadit, a navíc mužstva s již zajištěnou účastí v postupové baráži jsou daná.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Lomnice 1:7, Varnsdorf – Česká Lípa 7:3.

PRVNÍ HVĚZDOU VÍKENDU BYL VOGT
*LEDNÍ HOKEJ / Již 14. ročník Nejvyšší Pojizerské ligy měl na pořadu 14. kolo této amatérské soutěže. Borcem víkendu byl sokol Vogt, který polovinu svých branek zvládnul v jedné minutě! Utkání Black Hawks – HC Raptoři Turnov bylo po dohodě obou týmů odloženo na 15. března od 20.15 hodin. V čele individuálních statistik jsou hráči z nejslušnějšího týmu, pronásledovaní legendami let minulých z Hnanic.

* HC Modřišice – TJ Sokol Turnov 2:15 (1:4; 0:4; 1:7). Rozhodčí Kopecký a Koňák, branky: 10. a 60. Marušinec – 7., 8., 11., 18., 50. a 51. Jurek, 30. a 48. Krim, 33. Berka, 36., 44., 44. a 54. Vogt, 38. Lauko, 46. Novotný, vyloučení 1:1, diváků 39
Modřišice: Koubus – Jiránek, Dumek, Knížek, Karásek, R. Holán, M. Vaníček – Pecka, Šálek, Marušinec, M. Marek, L. Holán, Jan Marek, T. Marek, Pelda, Jaroslav Marek.
Sokol: Kotek – Khlebstov, Čermák, P. Augsten, Schwarzkopf – Vogt, Jurek, Berka, Fajta, Štryncl, Krim, Dědeček, Lauko, Novotný.

* SDH Troskovice – HC Všeň Turnov 2:7 (0:2; 2:3; 0:2). Rozhodčí Koňák a Texl, branky: 27. a 36. Vondrák – 12., 29. a 33. Saska, 18. Sluka, 45. Kutěj, 48. Patočka, vyloučení 4:3, diváků 8.
Troskovice: M. Horáček – Drahoňovský, Jágl, Klos, Miksa – J. Vondráček, Vondrák, Srba, Dobrý, Srbek, Štěpánek, Kubec
Všeň: Dědeček – Kutěj, Fanta, J. Pařízek, Z. Pařízek – M. Lamač, Sluka, Holas, Šťastný, Egert, Saska, Patočka, Šulc, Taibr.

* HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 6:2 (2:0; 2:0; 2:2). Rozhodčí Novotný a Jiří Šimůnek, branky: 14. Stuchlík, 14., 35., 39. a 50. L. Malý, 59. Stantejský – 45. Vaníček, 48. Adam, vyloučení 5:3, diváků 15.
Hnanice: Kašpar – Groh, Jíra, Mazánek, D. Malý – Holeček, Vágenknecht, L. Malý, Buchar, Stantejský, Stuchlík.
Performers: M. Kopecký – Hujer, Roubíček, Černohouz, Kopal – Mazánek, Erler, Vaníček, Laurin, R. Kopecký, Adam, Kolomazník, Zonyga, Janata.

1. SDH Hnanice 14 13-0-1 160:29 26
2. TJ Sokol Turnov 13 11-1-1 159:35 23
3. HC Performers 14 9-0-5 111:54 18
4. HC Modřišice 14 7-2-5 92:90 16
5. HC Všeň Pojizeří 14 7-0-7 97:80 14
6. SDH Troskovice 14 2-1-11 42:152 5