TURNOVŠTÍ ZÍSKALI PRVNÍ TŘI LEDOVÉ BODY

0

* LEDNÍ HOKEJ / Po ztraceném dobře rozehraném utkání ve Frýdlantu se Turnov plného bodového zisku dočkal před svými příznivci ve II. kole Krajské ligy mužů (KLM) v sobotu 30. září. Na Zimním stadionu Ludvíka Koška uvítal další severočeský tým, který v úvodním kole překvapivě zdolal v nájezdech liberecký Slavoj!

* HC Turnov 1931 – Varnsdorf 4:2 (3:0, 1:1, 0:1). Branky 9. Duda, 10. Jágr, 17. Hujer, 36. Jakub Šimůnek, rozhodčí Novák – Serbus, Krejbich, vyloučení 11:6, využití 1:2, zásahy brankářů 39:34, diváků 145. Sestava: Fikrt – Jan Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský, Mikule – Petr Zákoutský, Jágr, Isach – Hanuš, Duda, Jiří Šimůnek – Hujer, Jakub Šimůnek, Řezníček.

Trenér Jiří Slabý mohl být s domácí premiérou spokojený

I když stále mimo hru je špílmachr Maděra, první třetina domácím vyšla. A jak se ukázalo, vypracovaný třígólový náskok byl nakonec rozhodující. Zajímavostí je, že větší část branek padla ve vlastním oslabení! O první gól se postaral Duda, jemuž nahrával Hanuš, a hned v další minutě zvýšil Jágr po nahrávce Isacha a střelecký účet podtrhnul v 17. minutě Hujer, po asistenci Řezníčka. Ve střední části hry měli dlouho navrch hosté, ale Fikrt vytáhnul několik skvělých zákroků ze svého repertoáru a přiváděl varnsdorfské hráče k zoufalství. Bohužel ve 25. minutě přece jen kapituloval po koncovce Damnitze, ale závěr třetiny už patřil zase Turnovu. Ten se dočkal zvýšení z hole Jakuba Šimůnka, jehož ke skórování vyzval nahrávač dne Řezníček. Po šanci agilního Jágra pak ještě zvonila tyč Březnovy klece, ale puk se odrazil ven. V posledním dějství se už místo hokeje spíše jenom bojovalo, a jediným hráčem, který se dokázal prosadit proti dobře chytajícím gólmanům, byl již podruhé v utkání varnsdorfský Damnitz, který nedal Fikrtovi střelou pod víko sebemenší šanci. Ovšem do konce už příliš času nezbývalo a červenobílí si své vydřené vítězství pohlídali. Diváky tak rozvášnilo už jenom vyloučení Zbroje do konce zápasu za sražení svého bývalého spoluhráče Březny, protože rozhodčí zřejmě jako jediní na stadionu nepostřehli, že strážce nyní branky Varnsdorfu mu už s takovým nesportovním úmyslem vjel do cesty!?
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky: Č. Lípa – Frýdlant 8:4, utkání Slavoj Liberec – Lomnice skončilo po uzávěrce.

1. HC Česká Lípa 2 2 0 0 0 15:10 6
2. HC Turnov 1931 2 1 0 0 1 6:6 3
3. HC Frýdlant v Č. 2 1 0 0 1 8:10 3
4. HC Varnsdorf 2 0 1 0 1 8:9 2
5. HC Slavoj Liberec 1 0 0 1 0 5:6 1
6. HC Lomnice n. Pop. 1 0 0 0 1 6:7 0

Uprostřed kapitán domácích Daniel Isach

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.