MEMORIÁL LUDVÍKA DAŇKA LETOS BUDE

0

Už jste to také slyšeli? Ani letos prý atletický Daňkův memoriál nebude. Je to přesně naopak! Po roční přestávce se letos uskuteční již 12. ročník mezinárodního atletického mítinku Memoriálu Ludvíka Daňka. Světoví diskaři a nejlepší čeští atleti se v Turnově utkají v úterý 24. května. První start v sezoně má v Turnově naplánovaný nejlepší česká atletka současnosti Barbora Špotáková. Olympijské vítězce se v Turnově vždy skvěle házelo a dle vyjádření manažera mítinku Imricha Bugára se do Turnova velice těší. Chce si zde ověřit svou formu na začátku sezony, před velkými světovými mítinky a soutěžemi.

Domluvený je již start loňského mistra Evropy Malachowského z Polska, držitele třetího nejlepšího výkonu loňských světových tabulek výkonem 69,83 m. Přijede také bronzový medailista z mistrovství Evropy Maďar Fazekaš 66,43 m, 10. světový výkon loňského roku a čtvrtý z ME 2010 také Maďar Kövágó, jehož výkon v roce 2010 byl 69,69 m.

Turnovský mítink, který je zaměřený hlavně na hod diskem, je již několik let považován za třetí největší atletický mítink v České republice. Turnované si tak připomínají osobnost olympijského vítěze v hodu diskem Ludvíka Daňka, jehož turnovský světový rekord slaví letos v 47 let. 

 

Jana Svobodová, AC SYNER Turnov

ac.turnov@seznam.cz

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.