HOKEJISTÉ TURNOVA TO ROZJELI UŽ NAOSTRO, TAK BUĎTE V SOBOTU U TOHO

0

Přestože léto teprve předává vládu tomu babímu, hráči HC Turnov 1931 už mají za sebou oficiální mistrovská měření sil. Bohužel na výhru i po třech odehraných duelech stále ještě zatím jen čekají. Nedařilo se jim jak v Poháru Českého ráje mužů (PČRM), tak ani v prvním kole krajské ligy mužů (KLM).

Ještě v létě stačili hokejisté v modrobílé kombinaci prohrát úvodní kolo PČRM s HC Jičín, kterému na svém ledě podlehli 1:4, když jedinou branku domácích vstřelil v první třetině Maděra. Druhé kolo bylo už vyrovnanější, avšak góly Dudy, Řezníčka a Jana Zákoutského prohru 3:5 s BK Nová Paka odvrátit nemohly. Mnohem důležitější jsou ovšem mistrovské body v KLM, ale i ty nakonec zůstaly na malém zimním stadionku ve frýdlantském výběžku.

* HC Frýdlant v Čechách – HC Turnov 1931 4:2 (0:1, 2:1, 2:0). Branky 6. Hujer, 52. Duda, rozhodčí Hrubý – Svobodová, Krejbich, vyloučení 7:8, využití 3:1, zásahy brankářů 39:29, diváků 102. Sestava: Fikrt – Jan zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří zákoutský, Mikule – Petr Zákoutský, Hanuš, Isach – Hujer, Duda, Jiří Šimůnek – Majdič, Jakub Šimůnek, Řezníček.

Turnov šel do vedení ve svítící 6. minutě brankou Hujera, kterému sekundoval Jiří Zákoutský, a po první části hry byl Černý Petr na straně domácích. Jenomže Frýdlantští v té druhé během jediné minuty otočili skóre góly Smetaníka a Jandy ve svůj prospěch a rázem bylo všechno jinak. Ač si domácí gólman Blažek připsal mnohem víc zákroků než jeho turnovský protějšek Fikrt, větší procenta úspěšnosti byla na straně hrdiny loňské baráže. I když po zvýšení Vondráčka ve 43. minutě na 3:1 dokázal v 52. minutě po nahrávce Zbroje vykřesat ještě naději Duda, Vondráček poté svou druhou trefou v duelu přece jen stanovil konečné skóre, vyznělé lépe pro jeho tým. Do osudu utkání výrazně promluvil pětiminutový osobní trest pro Zbroje + 20 minut a do konce utkání, stejně jako takovou dardu vyfasoval i frýdlantský Slavík. „O výsledku rozhodly přesilové hry. Vlastní nedisciplinovaností jsme ztratili dobře rozehraný zápas, neboť ve třetí třetině domácí obrat definitivně dokonali,“ konstatoval zklamaně místopředseda HC Turnov 1931, asistent trenéra a vedoucí mužstva v jedné osobě Libor Šlechta.

Jeho mančaft se teď pokusí o reparát, a to v druhém kole, ve kterém v sobotu 30. září hostí na Zimním stadionu Ludvíka Koška od 17.00 hodin HC Varnsdorf. Na základě dohody mezi HC Turnov 1931 a TvA, jako mediálního partnera, jsme pro naše čtenáře připravili první soutěž, díky které se na toto utkání dostanou do hlediště ZDARMA vylosovaní výherci, kteří odhalili správnou odpověď na naši soutěžní otázku: Pod kterou možností shodných jmen v HC Turnov 1931 se nacházejí obránci?, ukrytou pod písmenem B / Jan Zákoutský + Jiří Zákoutský + Petr Zákoutský
O své výhře, a jejím výběru budou telefonicky informováni tato první pětka čtenářů TvA:
1. Petr Ševčík // 2. Kateřina Mocová // 3. Soňa Bičíková // 4. Kateřina Šťastná // 5. Nikol Pacíková.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.