HOKEJISTÉ TURNOVA TO ROZJELI UŽ NAOSTRO, TAK BUĎTE V SOBOTU U TOHO

0

Přestože léto teprve předává vládu tomu babímu, hráči HC Turnov 1931 už mají za sebou oficiální mistrovská měření sil. Bohužel na výhru i po třech odehraných duelech stále ještě zatím jen čekají. Nedařilo se jim jak v Poháru Českého ráje mužů (PČRM), tak ani v prvním kole krajské ligy mužů (KLM).

Ještě v létě stačili hokejisté v modrobílé kombinaci prohrát úvodní kolo PČRM s HC Jičín, kterému na svém ledě podlehli 1:4, když jedinou branku domácích vstřelil v první třetině Maděra. Druhé kolo bylo už vyrovnanější, avšak góly Dudy, Řezníčka a Jana Zákoutského prohru 3:5 s BK Nová Paka odvrátit nemohly. Mnohem důležitější jsou ovšem mistrovské body v KLM, ale i ty nakonec zůstaly na malém zimním stadionku ve frýdlantském výběžku.

* HC Frýdlant v Čechách – HC Turnov 1931 4:2 (0:1, 2:1, 2:0). Branky 6. Hujer, 52. Duda, rozhodčí Hrubý – Svobodová, Krejbich, vyloučení 7:8, využití 3:1, zásahy brankářů 39:29, diváků 102. Sestava: Fikrt – Jan zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří zákoutský, Mikule – Petr Zákoutský, Hanuš, Isach – Hujer, Duda, Jiří Šimůnek – Majdič, Jakub Šimůnek, Řezníček.

Turnov šel do vedení ve svítící 6. minutě brankou Hujera, kterému sekundoval Jiří Zákoutský, a po první části hry byl Černý Petr na straně domácích. Jenomže Frýdlantští v té druhé během jediné minuty otočili skóre góly Smetaníka a Jandy ve svůj prospěch a rázem bylo všechno jinak. Ač si domácí gólman Blažek připsal mnohem víc zákroků než jeho turnovský protějšek Fikrt, větší procenta úspěšnosti byla na straně hrdiny loňské baráže. I když po zvýšení Vondráčka ve 43. minutě na 3:1 dokázal v 52. minutě po nahrávce Zbroje vykřesat ještě naději Duda, Vondráček poté svou druhou trefou v duelu přece jen stanovil konečné skóre, vyznělé lépe pro jeho tým. Do osudu utkání výrazně promluvil pětiminutový osobní trest pro Zbroje + 20 minut a do konce utkání, stejně jako takovou dardu vyfasoval i frýdlantský Slavík. „O výsledku rozhodly přesilové hry. Vlastní nedisciplinovaností jsme ztratili dobře rozehraný zápas, neboť ve třetí třetině domácí obrat definitivně dokonali,“ konstatoval zklamaně místopředseda HC Turnov 1931, asistent trenéra a vedoucí mužstva v jedné osobě Libor Šlechta.

Jeho mančaft se teď pokusí o reparát, a to v druhém kole, ve kterém v sobotu 30. září hostí na Zimním stadionu Ludvíka Koška od 17.00 hodin HC Varnsdorf. Na základě dohody mezi HC Turnov 1931 a TvA, jako mediálního partnera, jsme pro naše čtenáře připravili první soutěž, díky které se na toto utkání dostanou do hlediště ZDARMA vylosovaní výherci, kteří odhalili správnou odpověď na naši soutěžní otázku: Pod kterou možností shodných jmen v HC Turnov 1931 se nacházejí obránci?, ukrytou pod písmenem B / Jan Zákoutský + Jiří Zákoutský + Petr Zákoutský
O své výhře, a jejím výběru budou telefonicky informováni tato první pětka čtenářů TvA:
1. Petr Ševčík // 2. Kateřina Mocová // 3. Soňa Bičíková // 4. Kateřina Šťastná // 5. Nikol Pacíková.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.