NA VÍTĚZSTVÍ V POHÁRU TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ NEDOSÁHLI

0

Přes 400 hrdel v hledišti hnalo dopředu turnovské hokejisty ve finále 1. ročníku Poháru Českého ráje. Hrálo se v pátek 29. prosince od 19.00 hodin na Zimním stadionu Ludvíka Koška. Střetly se dva nejúspěšnější týmy, domácí HC Turnov 1931 hostil hokejisty z Nové Paky.

HC Turnov 1931 vers. Nová Paka

V první třetině se týmy rozešly smírně 1:1. Ve druhé třetině měli hodně navrch hosté, domácím se nedařilo. Jen zázrakem Novopačtí nedali více branek než jednu. Když na počátku třetí třetiny zvýšili na 1:3 z pohledu domácích, vypadalo to špatně. Tady se ale Turnovští vzchopili, branka na 2:3 utkání zdramatizovala. Nastoupilo i hlediště – turnovští fanoušci jsou neúnavní a báječní! Těsně před koncem se podařilo vyrovnat a domácí si vynutili prodloužení. Tady už je to vabank. Hrálo se na tři hráče v poli do první branky. Ta bohužel padla velmi záhy. A Novopačtí začali slavit. Domácí hráči přes smutek z prohry mohou být se svým výkonem – až na část ve druhé třetině – spokojeni, byli rovnocenným partnerem a bylo opravdu v prodloužení už jen otázkou štěstí, kdo převezme pohár pro vítěze. Jediným stínem utkání je tak někdy až přílišná tvrdost z obou stran, spojená s častým přerušením hry a trestnými minutami pro faulující hráče.

Pohár Českého ráje do rukou kapitána Nové Paky předala místostarostka Turnova Petra Houšková – vítěz získal velký putovní pohár a malý pohár za vítězství současně se šekem na 8 tisíc korun, poražený pohár a šek na 4 tisíce.

Diváci jsou v Turnově dalším platným hráčem týmu

* HC Turnov 1931 – BK Nová Paka 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1). Branky: 6. Zákoutský Jan (Isach), 46. Maděra (Isach, Zákoutský Jan), 58. Jágr (Duda, Hanuš) – 7. Kadeřábek (Svoboda), 23. Decarvalo (Pulec, Kadeřábek), 44. Zvolenský (Decarvalo, Pulec), 63. Kulhánek (Krsek). Vyloučení: 11:6, navíc Isach (Turnov) 10 minut, Pour (Nová Paka) 10 minut.
HC Turnov 1931: Fikrt – Zákoutský Jiří, Mikule, Zákoutský Jan, Eichler, Zbroj, Šuráň – Zákoutský Petr, Maděra, Isach – Hanuš, Jágr, Duda – Hujer, Suska, Šimůnek Jiří – Vondráček.

Hrálo se tvrdě…

…a v rychlém tempu

Pohár pro vítěze

Novopacká radost

Turnovský smutek

Turnovský kapitán Isach přebírá cenu za druhé místo

….Novopačtí s pohárem pro vítěze

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.