NA VÍTĚZSTVÍ V POHÁRU TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ NEDOSÁHLI

0

Přes 400 hrdel v hledišti hnalo dopředu turnovské hokejisty ve finále 1. ročníku Poháru Českého ráje. Hrálo se v pátek 29. prosince od 19.00 hodin na Zimním stadionu Ludvíka Koška. Střetly se dva nejúspěšnější týmy, domácí HC Turnov 1931 hostil hokejisty z Nové Paky.

HC Turnov 1931 vers. Nová Paka

V první třetině se týmy rozešly smírně 1:1. Ve druhé třetině měli hodně navrch hosté, domácím se nedařilo. Jen zázrakem Novopačtí nedali více branek než jednu. Když na počátku třetí třetiny zvýšili na 1:3 z pohledu domácích, vypadalo to špatně. Tady se ale Turnovští vzchopili, branka na 2:3 utkání zdramatizovala. Nastoupilo i hlediště – turnovští fanoušci jsou neúnavní a báječní! Těsně před koncem se podařilo vyrovnat a domácí si vynutili prodloužení. Tady už je to vabank. Hrálo se na tři hráče v poli do první branky. Ta bohužel padla velmi záhy. A Novopačtí začali slavit. Domácí hráči přes smutek z prohry mohou být se svým výkonem – až na část ve druhé třetině – spokojeni, byli rovnocenným partnerem a bylo opravdu v prodloužení už jen otázkou štěstí, kdo převezme pohár pro vítěze. Jediným stínem utkání je tak někdy až přílišná tvrdost z obou stran, spojená s častým přerušením hry a trestnými minutami pro faulující hráče.

Pohár Českého ráje do rukou kapitána Nové Paky předala místostarostka Turnova Petra Houšková – vítěz získal velký putovní pohár a malý pohár za vítězství současně se šekem na 8 tisíc korun, poražený pohár a šek na 4 tisíce.

Diváci jsou v Turnově dalším platným hráčem týmu

* HC Turnov 1931 – BK Nová Paka 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1). Branky: 6. Zákoutský Jan (Isach), 46. Maděra (Isach, Zákoutský Jan), 58. Jágr (Duda, Hanuš) – 7. Kadeřábek (Svoboda), 23. Decarvalo (Pulec, Kadeřábek), 44. Zvolenský (Decarvalo, Pulec), 63. Kulhánek (Krsek). Vyloučení: 11:6, navíc Isach (Turnov) 10 minut, Pour (Nová Paka) 10 minut.
HC Turnov 1931: Fikrt – Zákoutský Jiří, Mikule, Zákoutský Jan, Eichler, Zbroj, Šuráň – Zákoutský Petr, Maděra, Isach – Hanuš, Jágr, Duda – Hujer, Suska, Šimůnek Jiří – Vondráček.