REGENERACE SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ JE PRAKTICKY U KONCE

0

Desetiletá postupná revitalizace sídliště u turnovského nádraží je prakticky u konce. Cíl je splněn. Během let obyvatelé sídliště získali nové veřejné plochy, chodníky a komunikace mají nové povrchy, obnovena byla i zeleň, nový je mobiliář. Práce probíhaly po etapách. Ta sedmá byla dokončena letos v létě. V pondělí 30. srpna v rámci společenského setkání, kterého se zúčastnily desítky lidí, bylo prostranství u supermarketu Billa nově pojmenované Park T. G. Masaryka předáno veřejnosti. V krátkém kulturním programu proběhlo hudební vystoupení ZUŠ Turnov, pro děti připravilo program Centrum pro rodinu Náruč.

Snímky ze slavnosti 30. srpna

Starosta s místostarostkou P. Houškovou

Starosta Tomáš Hocke u nové vodní fontány, která je ozdobou celého území, nejdříve zrekapituloval snahy o úpravu bývalého bazénku. A to od jeho prostého zavezení či vytvoření přírodního biotopu až po myšlenku dát tomuto prostoru nový význam. Tím je společné setkávání lidí, místo pro oddych, lavičky kolem fontány mohou prostě posloužit třeba i těm, kteří jen čekají na vlak a tento upravený prostor je prvním seznámením s městem.

Vodní prvek je ve správě technických služeb, ve večerních hodinách je osvětlen. V poslední době se stal cílem podvečerních procházek Turnovanů.

Stavbu podle návrhu architektonického ateliéru AND Praha realizovala firma Mizera – stavby. Město Turnov na tuto celou etapu regenerace sídliště využilo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 3.191.725 Kč. Celkové náklady byly zhruba sedm milionů.

Na slavnost dorazilo poměrně hodně lidí

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.