PEKAŘOVA ULICE MÁ NOVÝ POVRCH, OPRAVA BUDE DOKONČENA NA JAŘE

0

Odbor správy majetku a odbor dopravy MěÚ informují o ukončené stavbě v Pekařově ulici. Rekonstrukce Pekařovy ulice byla dlouhodobým záměrem, který se po 17 letech od prvních úvah stal skutečností. Práce na opravě komunikace byly zahájeny 17. července 2017. Stavba v sobě zahrnovala dvě samostatné části. První byla oprava stávajícího kanalizačního řadu v délce zhruba 300 metrů a oprava vodovodního řadu v délce více jak 650 metrů. Město Turnov přispělo na opravy a následnou obnovu komunikace Vodohospodářskému sdružení Turnov částkou 3,39 mil. Kč. Druhá část rekonstrukce Pekařovy ulice spočívala v odvodnění komunikace a pokládce nových obrubníků. Tyto činnosti byly financované městem Turnov a byly ve výši 1,72 milionu korun.

Snímek z dokončovacích prací v Pekařově ulici

Veškeré práce byly na místě koordinovány s obslužností místních obyvatel a obešly se bez zásadních problémů. Rekonstrukce Pekařovy ulice byla dokončena dle plánu 15. listopadu.
V prvním listopadovém týdnu byly položeny finální asfaltové povrchy, po kterých následovalo otevření ulice pro dopravní obslužnost. Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek byly poslední úpravy v podobě umístění vodorovného dopravního značení přesunuty na jaro příštího roku. Vodorovné dopravní značení včetně parkovacích stání bude také doplněno označením cyklistických piktogramů pro bezpečnější pohyb na kole.
V Pekařově ulici také dojde v součinnosti se společností ČEZ Distribuce k odstranění nadzemního vedení. V důsledku tohoto kroku dojde ze strany města k novému umístění veřejného osvětlení.

Rekonstrukce bude završena položením dlažby na jedné straně komunikace, čímž vznikne plnohodnotný chodník vedoucí z Bezručovy ulice až k objektu bývalých pekáren. Odbor životního prostředí MěÚ připravuje také na jarní období výsadbu zeleně v blízkosti garáží.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Hlavní část nového asfaltového povrchu byla položena o prvním listopadovém víkendu

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.