NA PRAHU NOVÉ TURISTICKÉ SEZONY PŘICHÁZÍ DALŠÍ KNIHA O TURNOVSKU, TENTOKRÁT NA TÉMA PAMÁTEK

0

V úterý 15. června byla slavnostně do života uvedena nová kniha o Turnovsku. „Snažili jsme se shromáždit co nejvíce informací o památkových objektech našeho regionu. Doufám, že publikaci ocení místní lidé i návštěvníci Českého ráje. Knížka může posloužit i jako jeden z průvodců krajem, stačí ji přibalit do batohu a vyrazit na výlet. Ve většině zdejších obcí najdete zajímavý křížek, dům či kulturní památku. Z knížky se dozvíte více o historii a zajímavostech, které budete v takto souhrnné, populárně napsané formě jen těžko hledat,“ představil knihu jeden z tvůrců, René Brož, vedoucí odboru školství a kultury turnovské radnice.

n201005311801_zap_183_010_knihaJde vskutku o zaznamenáníhodný počin, protože je to vůbec poprvé, kdy podobnou publikaci sestavili pracovníci městského úřadu, konkrétně zmíněného odboru. Jmenovitě to jsou kromě Reného Brože ještě Alena Růžičková, Marie Roubalová a Tomáš Kesner. Kniha „Kulturní památky Turnovska“ vyšla v nákladu tisíc kusů a k dostání je v turnovském infocentru a ve vybraných památkových objektech v regionu. Koupíte ji za 100 Kč. Náklady na její pořízení byly ve výši 90 tisíc Kč, zhruba polovinou přispěli sponzoři, kterými jsou: Kulturní fond města Turnova, ČSAD Semily, Profes Turnov, Dias Turnov, Status Turnov a Sava Semily. Obsah knihy tvoří pamětihodnosti jednotlivých obcí Turnovska seřazené podle abecedy. V příštím roce by ke knížce měla vzniknout ještě originální mapa s vyznačením zajímavých míst.

„Oceňuji, že pracovníci odboru přišli s nápadem na knížku sami od sebe. Obětovali svůj volný čas a navíc nechtěli, jak to většinou bývá, na vedení města, aby uhradilo náklady, ale sehnali si i sponzory, kteří pomohli uhradit náklady na tiskárnu. Věřím, že knížka dobře poslouží lidem, kteří se zajímají o naši současnost i historii regionu,“ uvedla při slavnostním křtu knihy v sále turnovské základní umělecké školy starostka města Hana Maierová, která se stala i kmotrou knihy.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.