MĚSTO TURNOV SE ZÚČASTNILO AUKCE POZEMKŮ NA KOŇSKÉM TRHU, POZEMKY ALE NEZÍSKALO

0

Oblast Koňského trhu lze označit za strategickou lokalitu města. V budoucnu by zde mohlo vzniknout druhé centrum s příjemným bydlením, službami a občanskou vybaveností s kvalitním veřejným prostorem a zelení. V loňském roce tak vznikla urbanistická studie, která přibližuje, jak by místo jednou mohlo vypadat. Koňský trh by se jednou mohl stát plnohodnotným protějškem pro stávající centrum města. V nedávné době zde město vykoupilo pozemky pily a firmy Keri.

Aktuálně byl vyhlášen aukční prodej pozemků společností GAUTE, který se konal ve dnech 26. a 27. října. Zastupitelé rozhodli o účasti města na aukci nemovitých věcí v oblasti naproti areálu Shořalého mlýna a pověřilo radu města, aby stanovila nejvyšší možnou částku, se kterou město do aukce může vstoupit. Dané pozemky se nacházející v záplavové zóně, přesto se nabízí reálné využití pro veřejný prostor, ať už pro parkování, veřejnou zeleň, komunikace apod.

Ve středu 26. října dražen tzv. soubor „B“ s vyvolávací cenou 6,05 mil. Kč. Jednalo se o prodej areálu s průmyslovými garážemi a stavbou pro skladování na pozemcích o rozloze 3 560 m² (dražba vlastního objektu Shořalého mlýna a vodní elektrárny proběhne později). Rada města stanovila finanční limit pro případný nákup ve výši 8,9 mil. Kč. Účastí na aukci pověřila starostu města, který byl z důvodu nemoci zastoupen statutární místostarostkou Petrou Houškovou. Bohužel, konečná cena pozemku dosáhla 9,1 mil. Kč. Pozemky tedy nebyly vydraženy městem Turnov, ale jiným zájemcem.

(Zdroj: Marcela Jandová, tisková mluvčí města)

Související články (celkem 14)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.