SPORTMIX: FLORBAL, FOTBAL, FUTSAL, KICKBOX A LEDNÍ HOKEJ

0

O setrvání turnovských florbalistů v národní lize stále ještě není rozhodnuto. Stav play-down na utkání s Prague Tigers je 2:2 a série se stěhuje do hlavního města! Fotbalisté Turnovska se dál prokousávají pohárovým pavoukem Liberecka. Po dalších kolech vypadla Mírová i Pěnčín. Futsalisté Dalmachu sice doma porazili letošního vicemistra z Teplic, ale jejich ligové působení je zřejmě u svého konce. To naši kickboxeři vyrazili pro další medaile za hranice republiky a při návratu do domoviny dost hlasitě „cinkali“. Na zimním stadionu Ludvíka Koška se hrál stejnojmenný memoriál. Zcela po zásluze jej vyhráli mladší žáci HC Turnov 1931.

FLORBAL

* Národní liga, muži

TJ Turnov – Prague Tigers 6:18 (0:5, 4:5, 2:8). Branky a asistence: 26. Reczai (Matěcha), 28. Šmída J. (Vacek), 31. Matěcha (Šmída O.), 40. Švitorka, 49. Matěcha (Palatínus V.), 56. Šmída O. (Matěcha). Sestava: Suchomel (Horáček) – Jiránek, Švitorka, Plíšek, Buriánek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Šmída J., Matěcha, Novotný, Reczai, Vacek.
Sobotní utkání o udržení se v lize se zvrhlo ve velkou blamáž, která vyústila ve zcela zasloužený debakl. Hosté zcela dominovali v první a třetí třetině, domácí s nimi drželi krok i přes těsnou dílčí prohru pouze ve střední části hry, což bylo na zisk potřebného bodu žalostně málo…

TJ Turnov – Prague Tigers 7:5 (2:1, 2:0, 3:4). Branky a asistence: 6. Jiránek (Švitorka), 14. Palatínus V. (Novotný), 32. Matěcha (Švitorka), 37. Novotný (Matěcha), 48. Šmída O., 52. Matěcha (Reczai), 59. Šmída O. Sestava: Suchomel (Horáček) – Jiránek, Švitorka, Plíšek, Buriánek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Šmída J., Matěcha, Novotný, Reczai, Vacek.
Naštěstí nedělní zápas byl úplně jiný. Domácí zodpovědně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků, které proměňovali v branky. Pro vybojované vítězství si šli od začátku do konce, a o to víc musí mrzet sobotní vysoká prohra, protože stav série je dál nerozhodný 2:2!

* Mládežnický florbal
V play-off 1. ligy juniorek narazily hráčky FBC Liberec na Českou Lípu, kterou doma porazily 6:1. Zvítězily i na lipské palubovce, a to 1:5, což znamenalo postup dál. Ve hře jsou Olomouc, Chodov, Black Angels nebo Bohemians. V době uzávěrky TvA ještě soupeřky nebyly známy, každopádně o víkendu 11. a 12. března naše florbalistky čeká nelehký protivník.
Také ve 2. lize neprohráli turnovští junioři ve svém dvojutkání ani jednou. Na turnaji v Liberci nejprve porazili FBC Vipers Most 4:7, aby poté zremizovali duel s Florbalem Chomutov B, a to poměrem branek 5:5.
To druholigovým dorostenkám se bez absentujících zkušených hráček v Podbořanech příliš nedařilo. FBC Kati Kadaň je porazil vysoko 7:0, a byť v druhém měření sil vstřelily tři góly, nakonec na domácí tým Mocní tuleni nestačily a byla z toho prohra 7:3.
František Záleský, zaleskyfrantišek@seznam.cz

FOTBAL

* Pohár Libereckého krajského fotbalového svazu

Svým dalším kolem pokračoval v regionu krajský pohár, jehož los svedl dohromady naše čtyři zbylé zástupce. Ještě v závěru února si to na turnovské umělé trávě spolu rozdali SK Mírová se Sokolem Rovensko. Jak se nakonec ukázalo, celku z KP zajistil postup kanonýr Šimek góly v 18. a 35. minutě, když čestný úspěch Mírové byl z fotbalové dílny mistra Náhlovského. Konečný stav 2:1 poslal v pohárovém pavouku dál Rovensko.

Druhý duel se hrál o víkendu opět v Turnově a Á-třídní Pěnčín v něm „dojel“ na úzký kádr. Sedmihorky zcela ovládly hru a v jejich středu se zviditelnili hlavně autor hattricku Ložek a dvougólový Matěj Randák. Na půltucet branek v síti pěnčínského lapky Semenského „zaokrouhlil“ skóre v závěru jeho bratr Marek Randák.

Ve 3. kole tak Rovensko v sobotu 11. března na umělé trávě v Lomnici nastoupí ve 12.00 hodin proti celku FK Košťálov / Libštát. Týž den hraje i FK Sedmihorky, jimž se postup do dalších pohárových bojů na vrchlabské umělce pokusí od 13.00 hodin překazit hráči SK Studenec.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FUTSAL

* II. liga – západ, muži

FC Dalmach – MGC Teplice 4:2 (1:1). Branka 18. Mätzelt, 25. Schmeiler, 30. Mazánek, 38. Veber, rozhodčí Nagy a Kolba, ŽK 1:1, ČK 0:1, diváků 150. Sestava: Prokopec (Semenský) – Krejčík, Schmeiler, Veber, Šimek, Bangha, Mazánek, Mätzelt, Fedorko a Mencl.
Na vítězné loučení s mistrovským ligovým ročníkem 2022/2023 bylo v hale Sportcentra zvědavo půl druhé stovky diváků. Poločasovou remízu zařídili parádní trefou na straně domácích Mätzelt, jenž tak reagoval na vedení hostů, které jim ve 14. minutě vystřelil Šedina. Ten se pak v dalším průběhu hry „proslavil“ ještě obdrženou červenou kartou. Na 2:1 obrátil skóre domácí Schmeiler a na rozdíl dvou branek potom upravil náskok po hezké individuální akci mladý Mazánek. Teplické Morganovo Comando to ovšem nevzdávalo. Kontaktní gól Zikmunda přišel téměř okamžitě, ale díky šikovnému dloubáku Vebera si FCD vítězství nad letošním vicemistrem už pohlídal.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky: Plzeň – Kadaň 8:3, Liberec B – Kladno 2:0, Černý Dub – MALIBU 12:0, Chomutov – Chotěboř 10:0.

Konečná tabulka:
1. B. Chomutov 20 17 0 3 116:47 51
2. MGC Teplice 20 13 2 5 112:85 38
3. MALIBU MB 20 11 2 7 90:73 35
4. Boca Chotěboř 20 10 1 9 85:89 31
5. Bohemians 20 10 0 10 106:87 30
6. Liberec B 20 9 2 9 75:77 29
7. Černý Dub 20 8 2 10 99:80 26
8. Jerigo94Plzeň 20 7 4 9 76:100 25
9. Betis Kadaň 20 8 1 1 185:109 25
10. FK Kladno 20 5 2 13 59:85 17
11. FCD Turnov 20 3 2 15 62:133 11

KICKBOX

* Mistrovství Badensko-Würntteberska
Německo o minulém víkendu hostilo mezinárodní turnaj asociace WKU. Páteční večerní vážení poslalo do váhy 35 kg benjamínka Tommyho Kazdu, Markéta Brožová šla do kategorie 65 kg a Maky Burešová o pět kilo míň. „Obě holky měly při vážení 30 deka přes, a tak musely shazovat. Během dvaceti minut problém vyřešily a váha potvrdila, že je vše v pořádku. Já šel poprvé na váhu s devadesáti kily. Nějak jsem to podcenil a nestihl shodit do své váhy, která je běžně 85 kg. K tomu mně holky ještě na posledním turnaji před Vánoci rozbily váhu, takže jsem se neměl kde vážit,“ směje se s humorem sobě vlastním kouč a kickboxer v jedné osobě Petr Kazda.

Naši reprezentanti se šéfem federace WKU Klausem Nonemacherem

Velmi slušně obsazený turnaj hostil borce ze sedmi států, kromě jiného i z Kanady. A Turnovští se v tom rozhodně neztratili. Tommy Kazda, přihlášený hned do tří kategorií, byl v prvních dvou diskvalifikován pro velkou tvrdost, když rozhodčí neprojevili žádnou benevolenci k poněkud výš posunuté sportovní motivaci talentovaného mladíka. Ten si vše vynahradil ve třetí disciplíně. I přes opětovné napomínání od „nepřející úzkoprsé“ rozhodčí vybojoval mezi šestnáctkou konkurentů stříbrnou medaili.

Markéta Brožová nejprve vybojovala zlatou medaili a získala velký pohár pro vítězku turnaje, ke které pak po velmi tvrdém boji přidala i s lehce naštípnutým žebrem stříbro. Hned dvě stříbrné medaile si na krk pověsila Maky Burešová, která v prvním finále prohrála až po nastaveném kole. „Podle mě byla Maky v prodloužení lepší, ale rozhodčí se nakonec přiklonil na stranu německé soupeřky,“ poznamenal šéf české minivýpravy Kazda. Ten rovněž prohrál také až ve finále, takže si odvezl pohár za 2. místo, což na začátek sezony považuje za super věc, obzvlášť když počítá s návratem do váhové kategorie do 85 kg, v níž se přece jen cítí nejlépe.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

LEDNÍ HOKEJ

* Memoriál Ludvíka Koška 2023
Zatímco pozornost hokejové veřejnosti je upřena k rozjezdu finálové série krajské ligy mužů, která začíná v pátek v Jičíně, každoročním vyvrcholením sezony pro turnovské mladší žáky byl domácí Koškův memoriál. Toho se letos vedle HCT 1931 zúčastnily ještě HC Děčín, HC Hronov, HC Kobra Praha a HC Sršni Kutná Hora, tedy družstva, která se v soutěžích nepotkávají, takže v reálu došlo k měření sil mezi různými kraji.

O salónek s občerstvením se skvěle postaraly maminky turnovských mladších žáků, aby si trenéři mohli navzájem vyměňovat své poznatky a zkušenosti. Připraveny byly také pěkné ceny a trofeje za umístění i individuální ocenění pro nejužitečnější hráče týmu, nejlepšího střelce a nejlepšího brankáře z dílny firmy Hošek a syn. K vidění byla řada pohledných a bojovných zápasů jako např. Turnova s Děčínem. Vývoj turnaje přinesl zajímavé vyústění, kdy poslední zápas v celém dvoudenním turnaji byl zároveň i přímým soubojem o první místo. Toto klání svedl HC Turnov 1931 s pražskou Kobrou. Před početnou diváckou kulisou, v napjaté, ale přátelské atmosféře, začali lépe domácí a jejich brzký gól určil další směřování zápasu až k poměrně jednoznačnému vítězství Turnova 7:1.

Poprvé v historii tohoto memoriálu tak slavil triumf domácí tým, a to s plným počtem osmi bodů a impozantním skóre 33:6! Z rukou Milana Koška, prasynovce letce Ludvíka Koška, převzali putovní pohár pro vítěze a z rukou starosty města Turnova Tomáše Hockeho pak zlaté medaile. Nejlepším střelcem byl Marek Boháč z Kobry Praha a cena pro nejlepšího brankáře putovala k Jakubovi Petrovi do Hronova. I toto ilustruje týmový výkon HC Turnov. I přes celkově nejvyšší počet vstřelených branek a nejméně obdržených branek za tým, putovaly individuální trofeje do konkurenčních týmů.

Ani tento turnaj by se neobešel bez podpory města Turnov, sportovního areálu Maškova zahrada a hlavně celé řady sponzorů. Za pomoc s organizací turnaje děkujeme vedení klubu HC Turnov 1931 a rodičům. Dík zaslouží též Pavel Mlejnek, zapisovatelky a časomíra Nela Opočenská, Eliška Novotná a Kateřina Mocová za evidenci a dohled nad správným průběhem. Svůj díl práce odvedli také rozhodčí Aleš a David Koňákovi, Martin Špinka a David Novotný. Za zdravotní dozor děkujeme Pavlíně Skalníkové a MUDr. Janu Noskovi a poděkování si zaslouží i realizačním tým mladších žáků – trenéři Aleš Kozderka, Martin Žaloudek a Jan Stránský, sklills coach Jiří Rys, vedoucí týmu Vratislav Hořínek a fyzioterapeutka Tereza Nosková.
Vratislav Hořínek, HC Turnov 1931

Turnajová tabulka:
1. HC Turnov 1931 4 0 0 33:6 8
2. HC Kobra Praha 3 0 1 26:18 6
3. HC Děčín 2 0 2 20:13 4
4. HC Hronov 0 1 3 11:22 1
5. Sršni Kutná Hora 0 1 3 12:43 1

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.