SKAUTI A VÁNOCE 2021 (VIDEO)

0

Před 20 lety si lidé pro Betlémské světlo chodili na turnovské nádraží přímo k vlaku. Poté se pod patronací zdejších skautů vpodvečer Štědrého dne scházeli zájemci u kašny na náměstí, kde zpíval skautský sboreček a lidé si mohli odnést domů světlo z Betléma na štědrovečerní stůl. Postupně se toto původně skromné setkání proměnilo v živý betlém pod vánočním stromem, sbírku „Pro dobrou věc“ pro potřebné a stovky lidí, kteří si přicházely pro symbol křesťanských Vánoc. Vloni se vlivem omezení souvisejících s pandemií koronaviru akce vrátila ke kořenům a Betlémské světlo bylo rozdáváno jen na několika místech ve městě.

Ani letos živý betlém na náměstí nemohl být. Turnovští skauti se ale opět nedali. Vpodvečer 23. prosince přišly desítky lidí v sídlišti u nádraží k letní vodní fontáně u Billy, skauti zazpívali koledy, rozdali Betlémské světlo a vydali se na pouť městem. Další zastavení bylo u náplavky u Jizery v Palackého ulici, na náměstí a před Novou radnicí ve Skálově ulici. Kromě toho si lidé mohli Betlémské světlo odnést na štědrovečerní stůl z několika dalších míst ve městě a jeho okolí, takže se vzájemně s rozsvícenými lucernami podvečerním městem míjeli poutníci jdoucí z různých míst.

Vánoce jsou tu, je jen na nás, jestli si i do budoucna budeme chránit jejich pojetí v souladu se zvyklostmi středoevropského regionu a tradic našich předků…

Snímky jsou z rozdávání Betlémského světla turnovskými skauty 23. prosince 2021

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.