SENÁTOR JAROMÍR JERMÁŘ PŘIVÍTÁ V SENÁTU PĚVECKÝ SBOR MUSICA FORTUNA

0

Ve Valdštejnské zahradě Senátu se ve čtvrtek 30. srpna 2012 uskuteční vystoupení známého turnovského pěveckého sboru Musica Fortuna. Záštitu nad akcí převzal senátor Jaromír Jermář. Ta se uskuteční v rámci Kulturního léta v Senátu. Každoročně tak během léta v těchto historických prostorách Parlamentu koncertuje několik vybraných uměleckých souborů. „Jsem rád, že se letos podařilo zorganizovat vystoupení právě Musicy Fortuny. Nejen v Turnově je známo, že se jedná o velmi kvalitní sbor s bohatou tradicí, jehož členové vždy dovedou svou radost z hudby dokonale přenést i na posluchače,“ říká senátor Jermář.

Nejedná se však o první uměleckou či občanskou prezentaci Českého ráje v Senátu. Již dříve zde senátor Jermář uskutečnil například výstavu k příležitosti 20. výročí činnosti občanského sdružení Ochrana Klokočských skal, výstavu fotografií ornitologa Zdeňka Mrkáčka nebo výstavu Poklady muzeí v Pojizeří, na kterou podstatnou část exponátů dodalo Muzeum Českého ráje. V nedávné době zde proběhla výstava Kámen a šperk z dílny studentů SUPŠ a VOŠ Turnov.

Jaromír Jermář zdůrazňuje: „Propagaci regionu, který v Senátu mám tu čest zastupovat, považuji za důležitou. Jednou z forem je právě pořádání podobných koncertů, výstav či společenských setkání. Tyto akce bývají hojně navštěvovány turisty, ale ve velké míře i samotnými občany z našeho regionu. I to považuji za důležité. Senát není vždy jen o politice, je také významným kulturním centrem. Lidé tak mají větší možnosti seznámit se s jeho činností i s činností senátora, který je zastupuje.“

Koncert Musicy Fortuny se uskuteční 30. srpna od 17.00 hodin a je volně přístupný veřejnosti. „Pokud mi občané dají v nadcházejících volbách opět důvěru, budu v prezentaci Českého ráje i jeho obyvatel v Senátu nadále pokračovat,“ dodal senátor Jermář. 

(Zveřejněno v rámci předvolební inzerce)

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.