RATH A JEHO SPOLUPRACOVNÍCI CHTĚLI KRÁST V MNOHEM VĚTŠÍM MĚŘÍTKU

0

V posledních dnech přinesla celostátní média další informace o korupčních aktivitách Davida Ratha a jeho blízkých spolupracovníků. Ukazuje se, že Rath a spol. kradli, popř. chtěli krást, v mnohem větším měřítku, než bylo doposud známo. Dokazují to mj. hodiny odposlechů, které má policie a soud k dispozici. David Rath a spol. jsou mj. obviněni i kvůli korupci související s dodávkou zdravotnické technologie ve výši 68 milionů, pro pavilon B mladoboleslavské nemocnice. Úplatek pro Rathovu skupinu v tomto případě činil 6,2 milionu Kč.

Nově se však ukazuje, že pro Ratha a spol. neměla být na Mladoboleslavsku jediným „zlatým dolem“ pouze nemocnice. Dle policejních informací se měla skupina okolo Ratha pokusit o korupci i v dalších případech. Úplatky měl Rath a spol. v plánu požadovat i za revitalizaci veřejných ploch v Loukovci nedaleko Mnichova Hradiště, či za modernizaci Domova seniorů v Luštěnicích nedaleko Mladé Boleslavi. Úplatky ve výše uvedených případech se znovu měly pohybovat v řádech milionů korun. Realizaci těchto korupčních plánů však zabránila policie, která Ratha a jeho spolupracovníky pozatýkala.

Informace z odposlechů navíc naznačují, že Rath chtěl peníze z úplatků použít nejen pro svou vlastní potřebu, ale i pro podzimní kampaň středočeské ČSSD. Tuto teorii naznačil i samotný David Rath.
Po zatčení Davida Ratha bylo vedení středočeské sociální demokracie v čele s Richardem Dolejšem a místopředsedou středočeské ČSSD Jaromírem Jermářem donuceno rezignovat. Otázka financování kampaně středočeské ČSSD a jejích představitelů však zůstává i nadále nezodpovězena…

Ing. Adolf Beznoska
kandidát na senátora
(Zveřejněno v rámci předvolební inzerce)

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.