SPORTOVNÍ SERVIS: BOX, VOLEJBAL, HOKEJ

0

Nová naděje turnovského boxu. František Peterka, který teprve tento měsíc oslaví 15. narozeniny, se představil dvakrát v boxerském ringu jako naprostý nováček. Na konci září v Praze boxoval svůj první zápas a nezkušenost si vybrala svojí daň. Soupeř ho zaskočil tvrdým nástupem a rozhodčí zápas předčasně ukončil. V sobotu 14. říja si odboxoval tzv. reparát – po velkém boji zvítězil. František vzhledem ke svému věku na sobě hodně pracuje a je na sebe při tréninku tvrdý a důkazem jeho bojovného srdce bylo, že po jasné prohře v prvním zápase do toho šel a ukázal co v něm je. Pokud na sobě bude takto pracovat , může se turnovský box znovu po Matouši Petříkovi a jeho stříbru z MČR juniorů dočkat dalšího velkého úspěchu.
Jan Bartoš, oddíl boxu Tj Turnov, bartos.h74@centrum.cz

VOLEJBAL

* I. liga, muži: Tesla BRNO – TJ Zikuda Turnov: 1:3 (-26,17,-23,-23). Sestava:  Piskáček, Vencovský, Ducháč, Bäumelt, Čermák, Starý (libero – Kunc). Střídali: Kovář, Indra, Srb, Kroužek, Bukovjan.
V dalším venkovním utkání prvoligové soutěže zavítali turnovští volejbalisté na palubovku Tesly Brno, která byla jedním z mála týmů, který dokázal v minulé sezoně turnovské hráče porazit. Domácí nastoupili s exústeckým Ulčem, hostům chyběli pro nemoc Šén a také Folprecht.
Turnovští vstoupili do utkání po dlouhé cestě ospale a úvod zápasu byl vyrovnaný. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit výraznější náskok a tak se rozhodovalo v koncovce. Domácí si vytvořili první setbol, když dokázali dobrým podáním otočit ze stavu 22:23 na 24:23. Hosté však přesným útokem odvrátili a následně si vytvořili tři setboly, z nich ten poslední dokázali využít a dostali se do vedení 0:1.
Ve druhém setu se však vrátila turnovská bolest posledních utkání, a to neúčinný servis a nepřesná přihrávka, což se také výrazně projevilo na skóre. Domácí si hned v úvodu vytvořili vícebodový náskok, který dokázali v průběhu sady navýšit, a tak bylo na světě jednoznačné vítězství domácích a srovnání skóre na 1:1.
I přes drobné korektury v sestavě se hra turnovských nezlepšila ani v úvodu 3. setu, a tak si hned na začátku vytvořili domácí drobný náskok (10:6) a i když dokázali hosté náskok Tesly postupně zlikvidovat (13:13), šli domácí okamžitě opět do trháku (17:15, 18:16). V tuto chvíli však přišel zlomový okamžik 3. sady, kdy hosté dokázali při podání Piskáčka otočit na 18:21. Domácí hned srovnali na 21:21, ale hosté si dobrým blokem došli pro setbol (22:24) a následně po korekci domácích set získali poměrem 23:25.

Ve čtvrtém setu si již hosté úvod sady pohlídali a nepustili domácí do výraznějšího vedení. Naopak to byli Turnovští, kteří si vytvořili náskok (4:7, 7:10 a 11:15) a vypadalo to, že míří za jasným ziskem setu. Opak byl však pravdou, domácí snížili na 19:20 a šli dokonce do vedení 22:20. Hosté se však vzpamatovali a při podání Vencovského otočili na 22:24 a následně set získali nejtěsnějším poměrem 23:25.

* I. liga, muži: Black Volley Beskydy  – TJ Zikuda Turnov 3:2 (19,-21,-22,18,11). Sestava: Folprecht, Bäumelt, Peníška, Vencovský, Ducháč, Starý (libero – Bukovjan). Střídali: Kunc, Kovář, Kroužek, Piskáček, Čermák.
Do sobotního utkání proti týmu Beskyd nastoupili hosté s odhodláním obrat o body svého loňského finálového soupeře a připravit mu tak první porážku v sezoně.
Po dopoledním přesunu do Frýdku-Místku začali Turnovští zakřiknutě a do vedení šli domácí (9:6, 11:7), na kterých byla znát chuť oplatit soupeři pět loňských porážek. A i když se v průběhu setu podařilo hostům hru i skóre vyrovnat a dokonce otočit (11:13, 13:15), tak si domácí zlepšeným výkonem především na útoku vzali vedení zpět (17:15, 20:17, 22:18) a sadu získali.
Hosté však ve druhém setu výrazně zlepšili svůj výkon, dobře přihrávali, riskovali na podání a byli lepším týmem. Od úvodu sady se ujali vedení (0:3, 1:7) a i přes zaváhání ve střední pasáži setu (14:14) se následně opět ujali vedení (14:17, 15:19) a náskok si pohlídali až do konce.
Hosté pokračovali ve zlepšeném výkonu i ve 3. setu, a když si v jeho střední pasáži vytvořili tříbodový náskok, dokázali ho udržet až do koncovky a jistota bodu do tabulky byla na jejich straně.
Domácí se však nehodlali s vývojem utkání smířit a hned na začátku 4. setu si získali vícebodový náskok, kdy se hosté nedokázali popasovat s jejich kvalitním servisem (7:2, 9:3). Hosté však nesložili zbraně a dokázali snížit na 16:15. Poté však přišly opět drobné nepřesnosti na straně hostí a stav 18:16 a 23:17 znamenal opět zápas na pět setů, jak bývá u těchto soupeřů zvykem.
Hosté začali 5. set dobře. Až do změny stran si udržovali náskok dvou bodů (6:8), ale poté přišly dvě série domácích na podání (9:8 a 13:10) a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.
K příštímu utkání zajíždí turnovští hráči do Nymburka (20. 10.) a na hřiště TJ ČZU Praha (21. 10.).V domácím prostředí se opět představí až 27. 10. od 19.30 (Brno B) a 28. 10. od 11.00 hodin. (Staré Město).Po šesti kolech patří našemu týmu v 13členné tabulce 6. příčka.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

HOKEJ: NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA

Po slibně rozjeté krajské lize mužů začal na Zimním stadionu Ludvíka Koška také 14. ročník Nejvyšší Pojizerské ligy. Pořadatelům se po 13 letech podařilo sehnat sudý počet týmů a další termíny v rozpisu ledové plochy, takže se amatérská liga rozšířila o dva celky na celkových osm.
„Prvním nováčkem je skupina turnovských skautů kolem Tomáše Špinky, která si říká HC Raptoři Turnov. Tým Black Hawks se pro změnu skládá z turnovských florbalistů seskupených kolem Jakuba Zemana. Vzájemně se všechny týmy utkají třikrát, tedy v jednadvaceti kolech. Věříme, že se tímto NPL jak pro hráče, tak i diváky ještě více zatraktivní. Všem novým hokejistům přejeme hodně sportovních úspěchů,“ předeslal Pavel Mlejnek, ředitel soutěže. Ta sice začala pátkem 13. října, ale všichni zúčastnění věří v její bezproblémový průběh, protkaný pouze ryze sportovní rivalitou.

* Black Hawks – HC SDH Hnanice 1:11 (0:2, 1:6, 0:3). Rozhodčí Novotný a Jiří Šimůnek, střelci: Kujan – L. Malý 4, P. Havel 3, Groh, Mazánek, Buchar a Vágenknecht, vyloučení 4:2, diváků 21.
Black Hawks: Hruška, Kozák – P. Peukert, M. Peukert, Pilát, Sedláček, Ševčík, Vaníček – Pala, Zeman, Pospíšil, Kujan, Daňo, Srb, Brož, Bárta, Kořínek, Majer, Bříza, Novák.
Hnanice: Kašpar – Groh, Jíra, Bubák, Mazánek – L.. Malý, Vágenknecht, Šourek, Buchar, Stuchlík, P. Havel.

* HC Raptoři Turnov – HC Performers Turnov 2:13 (0:4; 2:4; 0:5). Rozhodčí Texl a Novotný, střelci: Kravec, M. Honců – Erler 3 Hujer a Jakub Lhoták 2, Roubíček, Kolomazník, Adam, Jan Lhoták, Černohouz a Cidlinský, vyloučení 5:6, navíc v 32. minutě hráč Adam (PERF) 5 minut + OK 20 minut za zapojení se do bitky z hráčské lavice, diváků 49.
Raptoři: M. Špinka, T. Špinka – Zajgler, Kopal, Hájek, Hašek, Kratochvíl, Horský – Šašek, O. Honzů, Hořínek, Holik, Vítek, M. Honců, Kravec, Buček, Sedláček.
Performers: Šeplavý, Mlejnek – Hujer, Kučírek, Černohouz, Roubíček – Jakub Lhoták, Cidlinský, Jan Lhoták, Adam, Kolomazník, Janoušek, Erler, Sýkora, A. Kopecký.

* HC Modřišice – HC Všeň Pojizeří 8:3 (2:2; 2:1; 4:0). Rozhodčí Texl a Novotný, střelci: M. Marek 4, Marušinec, Pecka, Karásek a Jiránek – Egert, M. Lamač, Kobosil, vyloučení 4:3, diváků 16.
* HC Modřišice: Sztymon – Jiránek, Krouza, Knížek, Karásek – R. Holán, Pecka, V. Vaníček, M. Marek, L. Holán, Marušinec, Jaroslav Marek, T. Marek, Jan Marek, Pelda.
Všeň: Dědeček – Z. Pařízek, J. Pařízek, Šťastný – M. Lamač, Sluka, Kobosil, Egert, Saska, Patočka, Koťátko, Šulc, Vinter.

* HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 19:1 (6:0; 7:1; 6:0). Rozhodčí R. Kopecký a Koňák, střelci: Berka 9, Khlebstov a Fajta 2, Novotný, Herrmann, Štryncl, Šolc, Sedláček a Krim – Vondrák, vyloučení 3:5, diváků 18.
* Sokol Turnov: Procházka – Khlebstov, Schwarzkopf, Koucký, Patka – Fajta, Berka, Krim, Štryncl, Sedláček, Šolc, Herrmann, J. Augsten, Novotný.
* Troskovice: Horáček – Varečka, Drahoňovský, Jágl – J. Vondráček, Vondrák, Srba, P. Procházka, M. Procházka, Srbek, Vařejčko, Fišera, Maňka, Kubec, Štěpánek.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.