KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XIX): OBCE MAJÍ NOVÉ STAROSTY

0

Přinášíme poslední díl seriálu na téma komunálních voleb 2014. I ve spádových obcích už je „dobojováno“, i tady už mají nové, či staronové starosty, i tady přemýšlejí, co nejdůležitějšího je čeká v následujícím funkčním období. Ve většině obcí zůstali dosavadní, léty praxe osvědčení starostové, někde došlo ke generační výměně, jinde došlo k malé revoluci a ve vedení usednou úplně noví lidé. Co platí pro všechny stejně, je, že už ze slibu zastupitele vyplývá, že mají pracovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve prospěch obce, ve které byli občany zvoleni.

Náš přehled není vyčerpávající, snažili jsme se zaznamenat aktuální stav především v obcích větších a rozhodujících, někde se nám spojení nezdařilo, proto přehled můžeme aktuálně i doplnit.

* HRUBÁ SKÁLA. Novou starostkou je Jitka Šimková, místostarostou se stal Jaroslav Šálek.

* JENIŠOVICE. Obec nadále povede Bohumil Bradáč, místostarostou je Jiří Brož. „Čeká nás stavba chodníku podél hlavní komunikace z Jenišovic na křižovatku do Odolenovic, opravit chceme komunikaci před školou a před kostelem,“ přiblížil nejbližší investice starosta.

* KARLOVICE. Na rozdíl od předvolebních slibů by se někomu mohla zdát skutečnost, že obec i nadále povede jako starostka Vlasta Špačková, divná. „Jedná se o dohodu. Budu starostkou do léta příštího roku, potom na mé místo usedne Ondřej Havrda, který nejdříve musí ukončit své působení na střední škole v Mladé Boleslavi, protože uprostřed školního roku odcházet nechce,“ uvedla Špačková. V obci na příští rok připravují zateplení obecního úřadu, dokončen by měl být nový chodník do Radvánovic podél komunikace I/35…

* KOBYLY. Staronovým starostou je již třetí období Jaroslav Červa, novým místostarostou se stal Zbyněk Hozák.

* MALÁ SKÁLA. V dalším funkčním období bude pokračovat jako starosta Michal Rezler, jehož volební uskupení volby v obci s přehledem vyhrálo. Místostarostou je Petr Votrubec. „Pro nás jsou nyní prioritní opravy komunikací v okrajových částech, zlepšit a rozšířit chceme možnosti parkování, na parkovišti pod Pantheonem chceme vybudovat nové sociální zařízení,“ shrnul Rezler.

* MÍROVÁ POD KOZÁKOVEM. Obec dál povede Jaroslav Votrubec, místostarostou zůstává Jaroslav Havlíček.  Prioritou je zklidnění dopravy v některých částech obce a úprava návsí v obcích, které pod Mírovou patří. Už na jaře by mohly být zahájeny práce na úpravě návsi v Bělé.

* OHRAZENICE. Zde došlo k podstatné generační výměně, starostou je známý knihař František Novák, místostarostkou zůstává Jana Rozumová. „Převzal jsem dobře fungující obec, chtěl bych proto poděkovat svým předchůdcům. Co bych chtěl ještě vylepšit, je větší komunikace s lidmi. Chtěl bych je více zatáhnout do dění v obci. Připravuje se rekonstrukce horní části Nádražní ulice, usilujeme o to, aby byla komunikace opravena až na Pyrám. Myslím také, že potřebné by byly i oba nájezdy na průtah Turnovem, u nás u autosalonu Ford, i ve Fučíkově ulici v katastru Turnova. Jejich vybudování by pomohlo i dopravě na území obce,“ uvedl starosta František Novák.

* PĚNČÍN. V čele obce zůstává Karel Bičík, místostarostkou je Marcela Beranová. „Jako důležité vidím pokusit se nějak snížit rychlost vozidel uvnitř obce, v plánu máme také výstavbu nových chodníků, nově upravit chceme náves, v plánu je tvorba územního plánu,“ shrnul priority Bičík.

* PŘEPEŘE. Ve čtvrtém funkčním období obec povede Luděk Saidl, místostarostou zůstává Roman Polák. V nejbližší době se tady připravují na zateplení mateřské školy a obecního úřadu a připravují rekonstrukci veřejného osvětlení.

* PŘÍŠOVICE. Zde nově do čela obce usedne František Drbohlav, místostarostkou je Ivana Laššová. Do vedení obce se tímto prosadili lidé, kteří stáli za občanskou aktivitou proti stavbě zinkovny. „Chceme v prvé řadě transparentní řízení obce, dále je před námi nejdůležitější úkol v podobě dokončení a schválení nového územního plánu a také dokončení již započaté revitalizace Příšovky,“ přiblížila místostarostka.

* ROVENSKO POD TROSKAMI. Novou starostkou je Jiřina Bláhová, místostarostkou je dosavadní starostka Zdeňka Nejedlá.

* SVIJANSKÝ ÚJEZD. I v dalším období obec povede jako starosta Blahoslav Kratochvíl, místostarostkou je nově Petra Bursová. Prioritou je zateplení školy a školky, které proběhne v příštím roce, a oprava místních komunikací.

* SYCHROV. Staronovou starostkou je Jaroslava Kvapilová, zůstává i místostarosta, sychrovský kastelán Miloš Kadlec. V obci chtějí dokončit pozemkové úpravy a narovnat tak vlastnické vztahy, aktuální je prodej zotavovny v Radostíně, která je podle starostky neúměrnou zátěží pro obec. Připravuje se rekonstrukce veřejného osvětlení a také tří hasičských zbrojnic, které jsou v katastru obce.

* TATOBITY. V čele obce je opět Lenka Malá, místostarostou je Radan Mlejnek. „Důležitá je pro nás atmosféra mezi lidmi, pokračovat budeme v pořádání společných akcí, jako je třeba masopust, a podporovat budeme spolkový život obecně. Mezi priority stavební patří oprava komunikací a veřejného osvětlení a chtěli bychom také vybudovat bezpečný chodník z Tatobit na Žlábek,“ uvedl místostarosta Mlejnek.

* VLASTIBOŘICE. Starostou je i nadále Martin Beksa, místostarostou Stanislav Bittner. „Na příští rok máme připravenou rekonstrukci vodovodu ve Vlastibořicích a na Jivině, chystáme se revitalizovat sportovní plochy v těchto dvou obcích, jako dosud budeme podporovat sport a mládež a spolkovou činnost obecně,“ shrnul Beksa.

* VŠEŇ. Zde byla podána stížnost ke krajskému soudu na průběh voleb, ta byla zamítnuta, nicméně je situace v obci dost rozjitřená. Ustavující zasedání se proto konalo až v pondělí 24. listopadu. Na něm byl starostou zvolen opět Ivan František Herbst, místostarostkou je Kristýna Brožová. „Určitě bych se chtěl pokusit zklidnit atmosféru v obci, vládla tu dříve svornost, táhli jsme všichni za jeden provaz – pro obec. Chtěl bych lidi dát zase dohromady,“ uvedl starosta Herbst.

* VYSKEŘ. Novým starostou se stal Jan Kozák, místostarostkou je Michaela Brzobohatá. „K prioritám obce patří v rámci nového volebního období pokračovat v rozeběhnutých projektech a pokusit se na ně získat finanční prostředky. Největším úkolem je výstavba a rekonstrukce stávající kanalizace. Mezi další velké projekty bych zahrnul například vodovod do osady Lažany, odizolování kostela Nanebevzetí Panny Marie nebo provedení nutných oprav budovy bývalé školy, nyní penzionu. Jako velmi důležité vnímáme zachování tradic, ale zároveň chystáme novinky, a to zejména v komunikaci s obyvateli obce či turisty,“ přiblížil starosta Kozák.

PODĚKOVÁNÍ
Do redakce došla i jedna žádost o zveřejnění poděkování, kterou rádi zprostředkováváme:
Vážení spoluobčané, sousedé
jsme rádi, že jste se zodpovědně rozhodovali, koho zvolit do zastupitelstva naší krásné obce a přišli jste k říjnovým volbám. Děkujeme za Vaše hlasy, které jste se rozhodli odevzdat našemu sdružení nezávislých kandidátů „Občané pro Hruboskalsko“. Velice si vážíme Vaší důvěry, kterou jste do nás vložili, a ujišťujeme Vás, že uděláme vše pro to, abychom naplnili společné cíle a předsevzetí. Budeme pracovat pečlivě a naslouchat Vašim připomínkám, protože jedině to pomůže obci vzkvétat, rozvíjet se a nám všem se zde bude žít o něco příjemněji. Zachovejte nám prosím nadále přízeň a podporu, děkujeme a přejeme krásné dny.
Vaši OBČANÉ PRO HRUBOSKALSKO

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.