VÝBORNĚ ROZEHRANÝ MAČ TURNOVSKÝCH HOKEJISTŮ SKONČIL BODOVÝM FIASKEM!

0

Přestože Turnovští svůj výkon oproti utkání s Frýdlantem zlepšili o 100 % a sahali v sobotu 7. listopadu po překvapivém vítězství nad libereckými vojáky, na body po shodném výsledku z minulého týdne nakonec bohužel nedosáhli. A to hostům stačila k obratu pouze poslední minuta zápasu a jen jeden nahrávač – Herda. * HC Turnov 1931 – VTJ Liberec 4:5 (4:2, 0:1, 0:2), branky 5. Maděra, 9. Mizerík, 16. Drapák, 20. Isach, rozhodčí Hrubý – Kořínek a Novák, vyloučení 3:7, zásahy brankářů 26:41, diváků 257. Sestava: Bažant – Jan Zákoutský, Jiří. Zákoutský, Kysilka (41. Zbroj), Žmolil, Petr Zákoutský, Mikule, Jakub Šimůnek – Mizerík, Jágr, Jankových – Baran, Maděra, Isach – Růzha, Řezníček, Drapák.

Opět slušná návštěva se ještě neusadila na svých sedačkách a hosté se ujali vedení. Domácí hráče to však nesrazilo a aktivní hrou dostali hosty z Liberce pod tlak. Zvlášť nebezpečný byl tentokrát Mizerík, který po Maděrově vyrovnání v 9. minutě svým gólem zvrátil nepříznivý vývoj utkání. Zaslouženě vyhranou první třetinu ještě podtrhli svými góly Drapák a v jejím samotném závěru ještě Isach, který se nejlépe zorientoval v trmě-vrmě před bránou vojáků. V oboustranně velmi kvalitní druhé části hry mohli domácí těžit z několika přesilovek a další branku měl několikrát na holi hrající trenér Jankových, ale puk si cestu do sítě ani v jednom případě nenašel. Bohužel hosté využili jednu z pár zbytečných chyb a získáním třetiny se vrátili do hry.

Po obrátce se ukázalo, že Turnovským více svědčí hra na branku u východu a snažili se svůj hubený náskok zvýšit. Bohužel to se nepovedlo ani nejzkušenějšímu z nich – trestné střílení za úmyslně posunutou branku neproměnil Jankových, a tak se bojovalo až do samého konce. Když už se zdálo, že domácí svou první výhru ubojují, přišla neskutečná poslední minuta. V ní nejprve liberecký Herda vyslal ke střele do horního růžku branky výborného Bažanta Šestáka, který srovnal na 4:4. Pár vteřin nato si to zopakoval a Burkoň z jeho náhry chviličku před závěrečnou sirénou duel rozhodl!

„Tak tomu se říká pech. Kluci hráli dobře, ale doplácejí na zbytečné chyby vzadu a tentokrát i na neproměňování šancí vpředu,“ zhodnotil hlouček zasvěcených diváků za bránou soupeře.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.